Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AzG krijgt geen contact met Al Shifaziekenhuis in Gaza

AzG krijgt geen contact met Al Shifaziekenhuis in Gaza

GENÈVE/GAZA-STAD (ANP) - De internationale hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) kan zaterdagochtend geen contact meer krijgen met collega's die werken in het ziekenhuis Al Shifa in Gaza-Stad. In een bericht op X zegt de organisatie zich grote zorgen te maken over de veiligheid van patiënten en medisch personeel in het ziekenhuis.

AzG liet even voor 05.00 uur in een bericht op X weten dat de aanvallen op Al Shifa "in de afgelopen uren dramatisch in intensiteit zijn toegenomen". Personeel sprak vrijdagavond volgens de internationale hulporganisatie van een "catastrofale situatie" in het ziekenhuis.

Een BBC-verslaggever liet vrijdagavond weten dat de situatie rondom Al Shifa gespannen was. Ooggetuigen zeiden tegen de omroep dat ze Israëlische tanks in de buurt van het ziekenhuis hadden gezien. Volgens de ziekenhuisdirecteur bevinden zich nog zo'n 15.000 mensen in het complex.

Het Israëlische leger beweert dat Hamas zich verschanst in tunnels onder het Al Shifaziekenhuis. De Palestijnse beweging ontkent dit.

Meer uit Buitenland

17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

21 minuten geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

2 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

3 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

4 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

4 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

8 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

10 uur geleden