AzG krijgt geen contact met Al Shifaziekenhuis in Gaza
GENÈVE/GAZA-STAD (ANP) - De internationale hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) kan zaterdagochtend geen contact meer krijgen met collega's die werken in het ziekenhuis Al Shifa in Gaza-Stad. In een bericht op X zegt de organisatie zich grote zorgen te maken over de veiligheid van patiënten en medisch personeel in het ziekenhuis.
AzG liet even voor 05.00 uur in een bericht op X weten dat de aanvallen op Al Shifa "in de afgelopen uren dramatisch in intensiteit zijn toegenomen". Personeel sprak vrijdagavond volgens de internationale hulporganisatie van een "catastrofale situatie" in het ziekenhuis.
Een BBC-verslaggever liet vrijdagavond weten dat de situatie rondom Al Shifa gespannen was. Ooggetuigen zeiden tegen de omroep dat ze Israëlische tanks in de buurt van het ziekenhuis hadden gezien. Volgens de ziekenhuisdirecteur bevinden zich nog zo'n 15.000 mensen in het complex.
Het Israëlische leger beweert dat Hamas zich verschanst in tunnels onder het Al Shifaziekenhuis. De Palestijnse beweging ontkent dit.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
19 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden