AzG krijgt geen contact met Al Shifaziekenhuis in Gaza
GENÈVE/GAZA-STAD (ANP) - De internationale hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) kan zaterdagochtend geen contact meer krijgen met collega's die werken in het ziekenhuis Al Shifa in Gaza-Stad. In een bericht op X zegt de organisatie zich grote zorgen te maken over de veiligheid van patiënten en medisch personeel in het ziekenhuis.
AzG liet even voor 05.00 uur in een bericht op X weten dat de aanvallen op Al Shifa "in de afgelopen uren dramatisch in intensiteit zijn toegenomen". Personeel sprak vrijdagavond volgens de internationale hulporganisatie van een "catastrofale situatie" in het ziekenhuis.
Een BBC-verslaggever liet vrijdagavond weten dat de situatie rondom Al Shifa gespannen was. Ooggetuigen zeiden tegen de omroep dat ze Israëlische tanks in de buurt van het ziekenhuis hadden gezien. Volgens de ziekenhuisdirecteur bevinden zich nog zo'n 15.000 mensen in het complex.
Het Israëlische leger beweert dat Hamas zich verschanst in tunnels onder het Al Shifaziekenhuis. De Palestijnse beweging ontkent dit.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.
33 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
11 uur geleden