AzG krijgt geen contact met Al Shifaziekenhuis in Gaza
GENÈVE/GAZA-STAD (ANP) - De internationale hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) kan zaterdagochtend geen contact meer krijgen met collega's die werken in het ziekenhuis Al Shifa in Gaza-Stad. In een bericht op X zegt de organisatie zich grote zorgen te maken over de veiligheid van patiënten en medisch personeel in het ziekenhuis.
AzG liet even voor 05.00 uur in een bericht op X weten dat de aanvallen op Al Shifa "in de afgelopen uren dramatisch in intensiteit zijn toegenomen". Personeel sprak vrijdagavond volgens de internationale hulporganisatie van een "catastrofale situatie" in het ziekenhuis.
Een BBC-verslaggever liet vrijdagavond weten dat de situatie rondom Al Shifa gespannen was. Ooggetuigen zeiden tegen de omroep dat ze Israëlische tanks in de buurt van het ziekenhuis hadden gezien. Volgens de ziekenhuisdirecteur bevinden zich nog zo'n 15.000 mensen in het complex.
Het Israëlische leger beweert dat Hamas zich verschanst in tunnels onder het Al Shifaziekenhuis. De Palestijnse beweging ontkent dit.
Meer uit Buitenland
MINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
34 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
5 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
15 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
16 uur geleden