Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AzG: Israël blokkeert medische evacuaties van kinderen uit Gaza

AzG: Israël blokkeert medische evacuaties van kinderen uit Gaza

AMMAN (ANP) - De Israëlische autoriteiten hebben afgelopen zondag de medische evacuatie geblokkeerd van acht kinderen en hun verzorgers uit Gaza naar een ziekenhuis in Jordanië. Dat meldt hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) donderdag. AzG veroordeelt de beslissing. Volgens de hulporganisatie hebben de kinderen dringend medische zorg nodig. Het zou onder anderen gaan om een tweejarig kind van wie de benen zijn geamputeerd.

"Het is ronduit schokkend en schandalig dat kinderen die dringend medische zorg nodig hebben, door Israël worden tegengehouden om Gaza te verlaten. Dit is het toppunt van onredelijkheid en onmenselijkheid," zegt Moeen Mahmood, landendirecteur voor AzG in Jordanië in een verklaring.

De hulporganisatie heeft de afgelopen maanden voor in totaal 32 kinderen en hun verzorgers een aanvraag ingediend om ze om medische redenen te evacueren van Gaza naar een ziekenhuis in Amman. In dat ziekenhuis voert AzG complexe chirurgische operaties uit. Slechts zes aanvragen werden goedgekeurd. Andere medische evacuaties werden zonder duidelijke uitleg geweigerd of worden door langdurige procedures tegengehouden, aldus AzG.

Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zijn er in totaal minstens 14.000 mensen in Gaza die een medische evacuatie nodig hebben. Door de oorlog is de gezondheidszorg er grotendeels vernietigd, waardoor mensen die gespecialiseerde zorg nodig hebben niet kunnen worden behandeld. AzG roept minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken op om van de goede contacten tussen Nederland en Israël gebruik te maken om de regering onder meer op te roepen medische evacuaties mogelijk te maken.

Meer uit Buitenland

Gouverneur Minnesota wil dat zijn staat schietpartij onderzoekt

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.

1 uur geleden
Grenspolitie: schietende agent Minneapolis was goed getraind

MINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.

1 uur geleden
Trump: gouverneur Walz en burgemeester zetten aan tot opstand

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.

2 uur geleden
Trump looft Britse soldaten na rel over 'laffe NAVO-troepen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.

3 uur geleden
Gesprekken Oekraïne, Rusland en VS zouden 1 februari verdergaan

WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.

4 uur geleden
Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

4 uur geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

5 uur geleden