Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AzG: Israël blokkeert medische evacuaties van kinderen uit Gaza

AzG: Israël blokkeert medische evacuaties van kinderen uit Gaza

AMMAN (ANP) - De Israëlische autoriteiten hebben afgelopen zondag de medische evacuatie geblokkeerd van acht kinderen en hun verzorgers uit Gaza naar een ziekenhuis in Jordanië. Dat meldt hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) donderdag. AzG veroordeelt de beslissing. Volgens de hulporganisatie hebben de kinderen dringend medische zorg nodig. Het zou onder anderen gaan om een tweejarig kind van wie de benen zijn geamputeerd.

"Het is ronduit schokkend en schandalig dat kinderen die dringend medische zorg nodig hebben, door Israël worden tegengehouden om Gaza te verlaten. Dit is het toppunt van onredelijkheid en onmenselijkheid," zegt Moeen Mahmood, landendirecteur voor AzG in Jordanië in een verklaring.

De hulporganisatie heeft de afgelopen maanden voor in totaal 32 kinderen en hun verzorgers een aanvraag ingediend om ze om medische redenen te evacueren van Gaza naar een ziekenhuis in Amman. In dat ziekenhuis voert AzG complexe chirurgische operaties uit. Slechts zes aanvragen werden goedgekeurd. Andere medische evacuaties werden zonder duidelijke uitleg geweigerd of worden door langdurige procedures tegengehouden, aldus AzG.

Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zijn er in totaal minstens 14.000 mensen in Gaza die een medische evacuatie nodig hebben. Door de oorlog is de gezondheidszorg er grotendeels vernietigd, waardoor mensen die gespecialiseerde zorg nodig hebben niet kunnen worden behandeld. AzG roept minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken op om van de goede contacten tussen Nederland en Israël gebruik te maken om de regering onder meer op te roepen medische evacuaties mogelijk te maken.

Meer uit Buitenland

Waarschuwing voor tsunami in Japan na zware aardbeving

HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.

51 minuten geleden
Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

3 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

4 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

6 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

10 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

10 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

11 uur geleden