Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AzG: Israël blokkeert medische evacuaties van kinderen uit Gaza

AzG: Israël blokkeert medische evacuaties van kinderen uit Gaza

AMMAN (ANP) - De Israëlische autoriteiten hebben afgelopen zondag de medische evacuatie geblokkeerd van acht kinderen en hun verzorgers uit Gaza naar een ziekenhuis in Jordanië. Dat meldt hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) donderdag. AzG veroordeelt de beslissing. Volgens de hulporganisatie hebben de kinderen dringend medische zorg nodig. Het zou onder anderen gaan om een tweejarig kind van wie de benen zijn geamputeerd.

"Het is ronduit schokkend en schandalig dat kinderen die dringend medische zorg nodig hebben, door Israël worden tegengehouden om Gaza te verlaten. Dit is het toppunt van onredelijkheid en onmenselijkheid," zegt Moeen Mahmood, landendirecteur voor AzG in Jordanië in een verklaring.

De hulporganisatie heeft de afgelopen maanden voor in totaal 32 kinderen en hun verzorgers een aanvraag ingediend om ze om medische redenen te evacueren van Gaza naar een ziekenhuis in Amman. In dat ziekenhuis voert AzG complexe chirurgische operaties uit. Slechts zes aanvragen werden goedgekeurd. Andere medische evacuaties werden zonder duidelijke uitleg geweigerd of worden door langdurige procedures tegengehouden, aldus AzG.

Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zijn er in totaal minstens 14.000 mensen in Gaza die een medische evacuatie nodig hebben. Door de oorlog is de gezondheidszorg er grotendeels vernietigd, waardoor mensen die gespecialiseerde zorg nodig hebben niet kunnen worden behandeld. AzG roept minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken op om van de goede contacten tussen Nederland en Israël gebruik te maken om de regering onder meer op te roepen medische evacuaties mogelijk te maken.

Meer uit Buitenland

Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

33 minuten geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

38 minuten geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

56 minuten geleden
Israël zet opgepakte Flotilla-opvarenden af in Griekenland

KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.

2 uur geleden
Rusland meldt opnieuw Oekraïense aanval op haven Toeapse

TOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.

2 uur geleden
Verdachte steekpartij Londen aangeklaagd voor poging tot moord

LONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.

4 uur geleden
Anti-jihadistische strijdmacht bombardeert opstandelingen Mali

NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.

5 uur geleden