Azerion nieuwe naamgever Eredivisie voetbalsters
ZEIST (ANP) - De Eredivisie voor vrouwen heeft in Azerion een nieuwe naamsponsor. Het media- en entertainmentplatform heeft een overeenkomst voor drie jaar gesloten met voetbalbond KNVB. De afgelopen anderhalf jaar ging de hoogste voetbalklasse voor vrouwen nog door het leven als Pure Energie Eredivisie.
De KNVB stelt door de samenwerking met Azerion de aandacht voor het vrouwenvoetbal te willen vergroten. "Er zijn de afgelopen jaren grote stappen gezet in het verder professionaliseren van de competitie. Het is nu belangrijk dat de aandacht voor het hoogste podium van het Nederlandse clubvoetbal voor vrouwen nog meer gaat toenemen", meldt de voetbalbond in een toelichting. "Het vrouwenvoetbal trekt een andere doelgroep aan, vergeleken met het mannenvoetbal. Het heeft zich bewezen als familiesport en is daardoor uitstekend gepositioneerd om deze ambitie waar te maken. Vrouwenvoetbal moet wekelijks het ideale gezinsuitje worden in iedere regio, waar iedereen welkom is en erbij hoort."
Pure Energie zou eigenlijk nog ten minste twee jaar de naamsponsor zijn van de Eredivisie, maar de energieleverancier besloot gebruik te maken van de optie eerder te stoppen. "Door de energiecrisis moeten we op een andere manier communiceren. Onze focus ligt nu bij een landelijke campagne waarin we oproepen zelf groene energie op te wekken", aldus een woordvoerder.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
8 uur geleden