Azerbeidzjan wil niet met separatisten praten en vecht door
STEPANAKERT (ANP/AFP) - Azerbeidzjan gaat niet in op de oproep van de Armeense separatisten om te praten en vecht door. De separatisten in Nagorno-Karabach wilden een wapenstilstand, maar de Azerbeidzjaanse regering zegt dat de militaire operatie doorgaat "tot het eind" als de Armeniërs niet al hun wapens inleveren.
"Om de antiterroristische maatregelen te stoppen, moeten de illegale Armeense troepen de witte vlag hijsen, al hun wapens opgeven en het illegale regime moet zichzelf opheffen", aldus een verklaring van het kantoor van de president. Jerevan zegt dat er geen Armeense troepen in het betwiste gebied zijn en beschuldigt Azerbeidzjan van een "etnische zuivering" in het gebied.
De separatisten zeggen dat de Azerbeidzjaanse krijgsmacht het gebied aanvalt met gevechtsvliegtuigen, raketten en drones. De Azerbeidzjaanse troepen zijn volgens Bakoe al door een Armeense verdedigingslinie gebroken. Azerbeidzjan zegt vastbesloten te zijn om strategische Armeense doelen te vernietigen.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
31 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".
5 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.
5 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft op een partijcongres in Erfurt de twee leiders van de groeiende partij herkozen. Alice Weidel en Tino Chrupalla kregen ruime steun in de stemmingen, Chrupalla verwierf 70 en Weidel ruim 80 procent van de stemmen. Volgens de krant Bild was de uitslag een tegenvaller voor Chrupalla die op meer aanhang had gerekend.
8 uur geledenCALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.
10 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.
10 uur geleden