Azerbeidzjan wil meer gas aan Europa verkopen
BAKOE (ANP/BLOOMBERG) - Azerbeidzjan kan Europa helpen aan extra gas door de eigen export op te voeren. Maar daarvoor moeten dan wel eerst nieuwe verkoopcontracten worden afgesloten, heeft de Azerbeidzjaanse president Ilham Aliyev gezegd in een interview met het Spaanse persbureau EFE.
Als nieuwe gesprekken nu beginnen, zou Azerbeidzjan volgens het staatshoofd de gasexport komende winter al kunnen verhogen. Aliyev voegde eraan toe dat aardgas uit zijn land een goedkopere oplossing is voor mogelijke tekorten, dan extra gas inkopen uit andere landen.
De gasprijzen in Europa zijn de laatste tijd hard gestegen. Dat werd in de hand gewerkt door de afgelopen relatief koude winter, waardoor de voorraden zijn geslonken. Daarnaast is de vraag vanuit Azië hoog doordat de industrie een inhaalslag maakt nu het economisch herstel van de coronacrisis is begonnen. Hierdoor bestaat de vrees dat er komende winter een gastekort zou kunnen ontstaan. Nu moeten sommige energiebedrijven voor hun centrales al naar kolen overstappen om te zorgen voor genoeg stroom.
Azerbeidzjan staat al decennia bekend om zijn olie- en gasreserves. Tijdens de Tweede Wereldoorlog kwamen de Duitsers zelfs met plannen om het land, dat toen nog onderdeel was van de Sovjet-Unie, te veroveren en zo de olievelden rond Bakoe in handen te krijgen. Maar zover is het nooit gekomen. Het land aan de Kaspische Zee levert de laatste tijd al gas aan een aantal landen in de Europese Unie, onder meer aan Italië en Griekenland.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geleden