
Azerbeidzjan: VN-experts mogen binnenkort naar Nagorno-Karabach
BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan geeft binnenkort een groep experts van de Verenigde Naties toestemming om Nagorno-Karabach te bezoeken. Het gaat om een "kwestie van dagen", aldus het kantoor van een presidentieel adviseur in Bakoe. Ook media krijgen de kans de regio te bezoeken.
Nagorno-Karabach hoort formeel bij Azerbeidzjan, maar had tot de kortstondige aanval van Azerbeidzjaanse troepen vorige week een grotendeels etnisch Armeense bevolking. Bijna 90.000 van de 120.000 inwoners van Armeense komaf zijn sindsdien naar Armenië gevlucht. De Verenigde Staten, Duitsland en andere landen hebben Azerbeidzjan opgeroepen internationale waarnemers toe te laten.
Armenië en de separatisten in Nagorno-Karabach beschuldigen Azerbeidzjan van etnische zuiveringen. Maar volgens de regering in Bakoe is dat niet het geval. President Ilham Aliyev zegt dat de rechten van de Armeense bevolking van Nagorno-Karabach worden gerespecteerd, maar ook dat hij tegen een onafhankelijk Nagorno-Karabach is en dat het gebied deel moet zijn van de rest van het land.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden".
8 minuten geledenNOUMÉA (ANP) - De Franse marine heeft bij Nieuw-Caledonië 2,5 ton cocaïne in beslag genomen, melden de nieuwssites Franceinfo en Les Nouvelles Calédoniennes op basis van een verklaring van de aanklager. Zeven mensen zijn opgepakt. Nieuw-Caledonië ligt in de Grote Oceaan ten westen van Australië en hoort bij Frankrijk.
38 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Het grondwettelijk hof van Thailand heeft premier Paetongtarn Shinawatra geschorst tijdens een lopend justitieel onderzoek naar haar. De kans bestaat dat Paetongtarn moet aftreden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gehint op forse bezuinigingen op subsidies waar zijn eerdere bondgenoot Elon Musk van profiteert. Musk was een grote financier van Trumps verkiezingscampagne en leidde de taskforce DOGE voor besparingen op overheidsuitgaven. Trump suggereert dat diezelfde instelling moet korten op overheidsgeld voor Musks bedrijven SpaceX en Tesla.
3 uur geledenIZMIR (ANP/AFP/RTR) - De politie heeft meer dan honderd mensen aangehouden in de Turkse stad Izmir. Het gaat onder meer om aanhangers van de belangrijkste Turkse oppositiepartij CHP. Volgens lokale media zijn 120 mensen opgepakt in het stadhuis. Omroep NTV spreekt van 157 aanhoudingen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De stemmingen in de Amerikaanse Senaat over Donald Trumps grote wet voor binnenlands beleid zijn nachtwerk geworden. De zogenoemde One Big Beautiful Bill Act omvat onder meer bezuinigingen op de sociale zekerheid en zorg en laat de staatsschuld in tien jaar oplopen met 3300 miljard dollar (2800 miljard euro).
4 uur geledenTEL AVIV/WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontmoet de Amerikaanse president Donald Trump op 7 juli in Washington. Dat meldden verschillende Israëlische media maandag, onder verwijzing naar een Israëlische functionaris.
6 uur geleden