Azerbeidzjan: oorlogsmisdadigers mogen Nagorno-Karabach niet uit
BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan laat aan de grens separatisten uit Nagorno-Karabach de regio verlaten, maar wil wel dat verdachten van "oorlogsmisdaden" worden tegengehouden. Dat heeft een bron binnen de Azerbeidzjaanse overheid gezegd tegen persbureau AFP. Daar wordt door de grenswachten op gecontroleerd.
Na de inval van Azerbeidzjaanse troepen, vorige week, is een vluchtelingenstroom op gang gekomen uit Nagorno-Karabach. In het gebied wonen vooral Armenen. Armeense separatisten hadden lange tijd een grote mate van autonomie, maar daar lijkt nu een einde aan te komen. Duizenden mensen proberen de regio daarom te verlaten richting Armenië. Volgens de Armeense vicepremier Tigran Khachatryan waren aan het begin van de middag (lokale tijd) ruim 19.000 mensen de grens overgestoken, meldt TASS.
"Azerbeidzjan is van plan gratie te verlenen aan Armeense strijders die hun wapens hebben neergelegd in Karabach. Maar zij die oorlogsmisdaden gepleegd hebben tijdens de Karabach-oorlogen moeten aan ons overgedragen worden", aldus de Azerbeidzjaanse overheidsbron tegen AFP. In de afgelopen 35 jaar is het meerdere keren tot gewapende botsingen gekomen, waaronder twee oorlogen begin jaren 90 en in 2020.
Mannen die gezien hun leeftijd gevochten zouden kunnen hebben, moeten daarom bij de laatste controlepost voor ze het gebied verlaten in een camera kijken.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
5 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
6 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
7 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
8 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
10 uur geleden