Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Azerbeidzjan: oorlogsmisdadigers mogen Nagorno-Karabach niet uit

Azerbeidzjan: oorlogsmisdadigers mogen Nagorno-Karabach niet uit

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan laat aan de grens separatisten uit Nagorno-Karabach de regio verlaten, maar wil wel dat verdachten van "oorlogsmisdaden" worden tegengehouden. Dat heeft een bron binnen de Azerbeidzjaanse overheid gezegd tegen persbureau AFP. Daar wordt door de grenswachten op gecontroleerd.

Na de inval van Azerbeidzjaanse troepen, vorige week, is een vluchtelingenstroom op gang gekomen uit Nagorno-Karabach. In het gebied wonen vooral Armenen. Armeense separatisten hadden lange tijd een grote mate van autonomie, maar daar lijkt nu een einde aan te komen. Duizenden mensen proberen de regio daarom te verlaten richting Armenië. Volgens de Armeense vicepremier Tigran Khachatryan waren aan het begin van de middag (lokale tijd) ruim 19.000 mensen de grens overgestoken, meldt TASS.

"Azerbeidzjan is van plan gratie te verlenen aan Armeense strijders die hun wapens hebben neergelegd in Karabach. Maar zij die oorlogsmisdaden gepleegd hebben tijdens de Karabach-oorlogen moeten aan ons overgedragen worden", aldus de Azerbeidzjaanse overheidsbron tegen AFP. In de afgelopen 35 jaar is het meerdere keren tot gewapende botsingen gekomen, waaronder twee oorlogen begin jaren 90 en in 2020.

Mannen die gezien hun leeftijd gevochten zouden kunnen hebben, moeten daarom bij de laatste controlepost voor ze het gebied verlaten in een camera kijken.

Meer uit Buitenland

Voor het eerst leider Wales benoemd die voor onafhankelijkheid is

CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.

15 minuten geleden
Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

1 uur geleden
Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

4 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

5 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

5 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

5 uur geleden
Israël keurt oprichting tribunaal voor aanvallen 7 oktober goed

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.

6 uur geleden