Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Azerbeidzjan: oorlogsmisdadigers mogen Nagorno-Karabach niet uit

Azerbeidzjan: oorlogsmisdadigers mogen Nagorno-Karabach niet uit

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan laat aan de grens separatisten uit Nagorno-Karabach de regio verlaten, maar wil wel dat verdachten van "oorlogsmisdaden" worden tegengehouden. Dat heeft een bron binnen de Azerbeidzjaanse overheid gezegd tegen persbureau AFP. Daar wordt door de grenswachten op gecontroleerd.

Na de inval van Azerbeidzjaanse troepen, vorige week, is een vluchtelingenstroom op gang gekomen uit Nagorno-Karabach. In het gebied wonen vooral Armenen. Armeense separatisten hadden lange tijd een grote mate van autonomie, maar daar lijkt nu een einde aan te komen. Duizenden mensen proberen de regio daarom te verlaten richting Armeniƫ. Volgens de Armeense vicepremier Tigran Khachatryan waren aan het begin van de middag (lokale tijd) ruim 19.000 mensen de grens overgestoken, meldt TASS.

"Azerbeidzjan is van plan gratie te verlenen aan Armeense strijders die hun wapens hebben neergelegd in Karabach. Maar zij die oorlogsmisdaden gepleegd hebben tijdens de Karabach-oorlogen moeten aan ons overgedragen worden", aldus de Azerbeidzjaanse overheidsbron tegen AFP. In de afgelopen 35 jaar is het meerdere keren tot gewapende botsingen gekomen, waaronder twee oorlogen begin jaren 90 en in 2020.

Mannen die gezien hun leeftijd gevochten zouden kunnen hebben, moeten daarom bij de laatste controlepost voor ze het gebied verlaten in een camera kijken.

Meer uit Buitenland

Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

32 minuten geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

33 minuten geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

2 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

2 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

5 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

5 uur geleden
One Battle wint zes BAFTA's, I Swear verrast met acteursprijs

LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.

6 uur geleden