Azerbeidzjan: oorlogsmisdadigers mogen Nagorno-Karabach niet uit
BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan laat aan de grens separatisten uit Nagorno-Karabach de regio verlaten, maar wil wel dat verdachten van "oorlogsmisdaden" worden tegengehouden. Dat heeft een bron binnen de Azerbeidzjaanse overheid gezegd tegen persbureau AFP. Daar wordt door de grenswachten op gecontroleerd.
Na de inval van Azerbeidzjaanse troepen, vorige week, is een vluchtelingenstroom op gang gekomen uit Nagorno-Karabach. In het gebied wonen vooral Armenen. Armeense separatisten hadden lange tijd een grote mate van autonomie, maar daar lijkt nu een einde aan te komen. Duizenden mensen proberen de regio daarom te verlaten richting Armenië. Volgens de Armeense vicepremier Tigran Khachatryan waren aan het begin van de middag (lokale tijd) ruim 19.000 mensen de grens overgestoken, meldt TASS.
"Azerbeidzjan is van plan gratie te verlenen aan Armeense strijders die hun wapens hebben neergelegd in Karabach. Maar zij die oorlogsmisdaden gepleegd hebben tijdens de Karabach-oorlogen moeten aan ons overgedragen worden", aldus de Azerbeidzjaanse overheidsbron tegen AFP. In de afgelopen 35 jaar is het meerdere keren tot gewapende botsingen gekomen, waaronder twee oorlogen begin jaren 90 en in 2020.
Mannen die gezien hun leeftijd gevochten zouden kunnen hebben, moeten daarom bij de laatste controlepost voor ze het gebied verlaten in een camera kijken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
3 uur geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
4 uur geleden