Azerbeidzjan brengt delen Nagorno-Karabach onder zijn controle
JEREVAN (ANP/DPA) - Azerbeidzjan heeft meerdere plaatsen in Nagorno-Karabach veroverd in het conflict met Armenië over de betwiste regio. Dat zeiden beide partijen en regionale autoriteiten woensdag.
Azerbeidzjan is erin geslaagd het front dieper in het conflictgebied te verleggen, zei Arayik Harutyunyan, de regionale leider van Nagorno-Karabach, in een verklaring.
Het leger van Armenië bevestigde dat de troepen van Azerbeidzjan erin zijn geslaagd om nog meer gebieden onder hun controle te krijgen. Jerevan bevestigt daarmee voor het eerst officieel de opmars van zijn tegenstander.
Honderden slachtoffers
De Azerbeidzjaanse president Ilham Aliyev twitterde dat het Azerbeidzjaanse leger acht dorpen had veroverd. Baku zei dat het leger nu in totaal 45 plaatsen in Nagorno-Karabach heeft ingenomen, wat het Armeense leger aanvankelijk had ontkend. De staatstelevisie in Azerbeidzjan toonde mensen die feestvierden met vuurwerk op straat.
Armenië heeft honderden slachtoffers gemeld tijdens het conflict dat op 27 september begon. Azerbeidzjan heeft het aantal slachtoffers aan zijn zijde niet bekendgemaakt, hoewel het wel zei dat 43 burgers zijn omgekomen.
Nagorno-Karabach, dat ongeveer 145.000 inwoners heeft, wordt gecontroleerd door Armeense strijdkrachten, maar wordt door de Verenigde Naties erkend als onderdeel van het overwegend islamitische Azerbeidzjan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
1 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
4 uur geleden