Azerbeidzjan brengt delen Nagorno-Karabach onder zijn controle
JEREVAN (ANP/DPA) - Azerbeidzjan heeft meerdere plaatsen in Nagorno-Karabach veroverd in het conflict met Armenië over de betwiste regio. Dat zeiden beide partijen en regionale autoriteiten woensdag.
Azerbeidzjan is erin geslaagd het front dieper in het conflictgebied te verleggen, zei Arayik Harutyunyan, de regionale leider van Nagorno-Karabach, in een verklaring.
Het leger van Armenië bevestigde dat de troepen van Azerbeidzjan erin zijn geslaagd om nog meer gebieden onder hun controle te krijgen. Jerevan bevestigt daarmee voor het eerst officieel de opmars van zijn tegenstander.
Honderden slachtoffers
De Azerbeidzjaanse president Ilham Aliyev twitterde dat het Azerbeidzjaanse leger acht dorpen had veroverd. Baku zei dat het leger nu in totaal 45 plaatsen in Nagorno-Karabach heeft ingenomen, wat het Armeense leger aanvankelijk had ontkend. De staatstelevisie in Azerbeidzjan toonde mensen die feestvierden met vuurwerk op straat.
Armenië heeft honderden slachtoffers gemeld tijdens het conflict dat op 27 september begon. Azerbeidzjan heeft het aantal slachtoffers aan zijn zijde niet bekendgemaakt, hoewel het wel zei dat 43 burgers zijn omgekomen.
Nagorno-Karabach, dat ongeveer 145.000 inwoners heeft, wordt gecontroleerd door Armeense strijdkrachten, maar wordt door de Verenigde Naties erkend als onderdeel van het overwegend islamitische Azerbeidzjan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
6 uur geleden