Azerbeidzjan belooft veiligheid Armeense bevolking te garanderen
BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan zegt dat het de rechten en de veiligheid van de Armeense bevolking in Nagorno-Karabach zal waarborgen. Een adviseur van de Azerbeidzjaanse president zegt dat Bakoe zich aan de grondwet en de internationale afspraken zal houden.
Azerbeidzjan viel dinsdag dat betwiste gebied aan, naar eigen zeggen om Armeense troepen te verdrijven. Adviseur Hikmet Hajiyev roept de Armeense troepen op sociale media op om "zich op te heffen en om te ontwapenen". Jerevan ontkent dat er Armeense militairen in Nagorno-Karabach actief zijn.
Ondertussen is in Azerbeidzjan het sociale netwerk TikTok uit de lucht gehaald. Volgens het ministerie van Digitale Ontwikkeling is het "tijdelijk geblokkeerd". Het is niet duidelijk wat de reden daarvoor is.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
27 minuten geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
4 uur geleden