Azerbeidzjan arresteert voormalige leiders Nagorno-Karabach
STEPANAKERT (ANP) - Azerbeidzjan zegt twee voormalige presidenten van de Armeense enclave Nagorno-Karabach te hebben gearresteerd. Het Azerbeidzjaanse staatspersbureau apa meldt dat ze zullen worden vervolgd voor de misdaden die ze jarenlang zouden hebben gepleegd.
Het gaat om de 63-jarige Bako Sahakyan (president van 2007 tot 2020) en de 66-jarige Arkadi Ghukasyan (1997-2007). Bovendien zou een voormalige voorzitter van het parlement van Nagorno-Karabach zijn opgepakt.
Nagorno-Karabach is een gebied waar tot voor kort voornamelijk etnische Armenen woonden, terwijl de regio in Azerbeidzjan ligt. Na een bliksemoperatie van Bakoe twee weken geleden en de overgave van de Armeense separatisten zijn vrijwel alle bewoners gevlucht. Volgens Jerevan zijn meer dan 100.000 van de 120.000 inwoners inmiddels aangekomen in Armenië.
Azerbeidzjan vindt dat de etnische Armenen niet hoeven te vertrekken, maar wil ook niemand tegenhouden. Behalve dan "enkele honderden" die misdaden zouden hebben gepleegd. Eerder zouden daarom ook al een commandant en voormalige ministers zijn opgepakt. Armenië liet weten dat twee belangrijke ministers en het hoofd van de veiligheidsdiensten wel veilig de grens over waren gekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
49 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
50 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
51 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
52 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
4 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
4 uur geleden