Azerbeidzjan arresteert voormalige leiders Nagorno-Karabach
STEPANAKERT (ANP) - Azerbeidzjan zegt twee voormalige presidenten van de Armeense enclave Nagorno-Karabach te hebben gearresteerd. Het Azerbeidzjaanse staatspersbureau apa meldt dat ze zullen worden vervolgd voor de misdaden die ze jarenlang zouden hebben gepleegd.
Het gaat om de 63-jarige Bako Sahakyan (president van 2007 tot 2020) en de 66-jarige Arkadi Ghukasyan (1997-2007). Bovendien zou een voormalige voorzitter van het parlement van Nagorno-Karabach zijn opgepakt.
Nagorno-Karabach is een gebied waar tot voor kort voornamelijk etnische Armenen woonden, terwijl de regio in Azerbeidzjan ligt. Na een bliksemoperatie van Bakoe twee weken geleden en de overgave van de Armeense separatisten zijn vrijwel alle bewoners gevlucht. Volgens Jerevan zijn meer dan 100.000 van de 120.000 inwoners inmiddels aangekomen in Armenië.
Azerbeidzjan vindt dat de etnische Armenen niet hoeven te vertrekken, maar wil ook niemand tegenhouden. Behalve dan "enkele honderden" die misdaden zouden hebben gepleegd. Eerder zouden daarom ook al een commandant en voormalige ministers zijn opgepakt. Armenië liet weten dat twee belangrijke ministers en het hoofd van de veiligheidsdiensten wel veilig de grens over waren gekomen.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
40 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
9 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
9 uur geleden