Azerbeidzjaanse president Aliyev simpel herkozen
BAKOE (ANP/AFP/DPA) - De Azerbeidzjaanse president Ilham Aliyev heeft met een ruime meerderheid de verkiezingen gewonnen. Volgens de exitpolls van Azerbeidzjaanse media kreeg hij ruim 92 procent van de stemmen. Staatspersbureau Azertag zegt dat duizenden mensen in hoofdstad Bakoe de straat op zijn gegaan om de zege van Aliyev te vieren.
Zijn overwinning stond van tevoren al vrijwel vast, omdat er geen echte oppositiekandidaten meededen en er hard werd opgetreden tegen de onafhankelijke media. Oppositiepartijen hadden opgeroepen tot een boycot en noemden de verkiezingen een "imitatie van democratie".
De 62-jarige president is al sinds 2003 aan de macht in het olierijke land in de Kaukasus, toen hij zijn vader Hejdar Aliyev opvolgde. Nu zoon Ilham de verkiezingen gewonnen heeft kan hij beginnen aan zijn vijfde termijn.
Nagorno-Karabach
De populariteit van Aliyev kreeg afgelopen jaar een boost toen Azerbeidzjaanse troepen simpel de enclave Nagorno-Karabach konden veroveren. Dat betwiste gebied ligt in Azerbeidzjan, maar werd jarenlang autonoom bestuurd door etnische Armenen. Vrijwel de gehele bevolking is naar Armenië gevlucht. Voor het eerst konden Azerbeidzjanen nu ook in Nagorno-Karabach naar de stembus.
Eind dit jaar is Azerbeidzjan gastheer van de internationale klimaattop COP29.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
49 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.
7 uur geleden