Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Azerbeidzjaanse militaire parade in veroverde hoofdstad Karabach

Azerbeidzjaanse militaire parade in veroverde hoofdstad Karabach

CHANKENDI (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft een militaire parade gehouden in Chankendi, de hoofdstad van Nagorno-Karabach die door Armeniërs Stepanakert wordt genoemd. Azerbeidzjan veroverde het betwiste gebied in september, waarna vrijwel de gehele Armeense bevolking het gebied ontvluchtte.

De Azerbeidzjaanse president Ilham Alijev overzag de ceremonie op het centrale plein van de stad. Militairen marcheerden voor de gebouwen die eerst het separatistische bestuur van Nagorno-Karabach hadden gehuisvest. Nu wapperde daar de blauw-rood-groene vlag van Azerbeidzjan.

Voor de bliksemoperatie woonden er zo'n 120.000 mensen in Nagorno-Karabach. Daarna zijn meer dan 100.000 van hen naar Armenië gevlucht. De regering in Jerevan spreekt van een etnische zuivering. Het bestuur van Nagorno-Karabach heft de zelfverklaarde republiek per 1 januari op.

De militaire parade lijkt een signaal naar Armenië te zijn. "Als de leiders van Armenië nog altijd revanchistische ideeën koestert", waarschuwt het kantoor van de Azerbeidzjaanse president, "laat ze dan kijken naar de parade van vandaag... We zijn op elk front klaar om te vechten".

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

7 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

13 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

13 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

14 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

18 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

20 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden