Azerbeidzjaanse militaire parade in veroverde hoofdstad Karabach
CHANKENDI (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft een militaire parade gehouden in Chankendi, de hoofdstad van Nagorno-Karabach die door Armeniërs Stepanakert wordt genoemd. Azerbeidzjan veroverde het betwiste gebied in september, waarna vrijwel de gehele Armeense bevolking het gebied ontvluchtte.
De Azerbeidzjaanse president Ilham Alijev overzag de ceremonie op het centrale plein van de stad. Militairen marcheerden voor de gebouwen die eerst het separatistische bestuur van Nagorno-Karabach hadden gehuisvest. Nu wapperde daar de blauw-rood-groene vlag van Azerbeidzjan.
Voor de bliksemoperatie woonden er zo'n 120.000 mensen in Nagorno-Karabach. Daarna zijn meer dan 100.000 van hen naar Armenië gevlucht. De regering in Jerevan spreekt van een etnische zuivering. Het bestuur van Nagorno-Karabach heft de zelfverklaarde republiek per 1 januari op.
De militaire parade lijkt een signaal naar Armenië te zijn. "Als de leiders van Armenië nog altijd revanchistische ideeën koestert", waarschuwt het kantoor van de Azerbeidzjaanse president, "laat ze dan kijken naar de parade van vandaag... We zijn op elk front klaar om te vechten".
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.
32 minuten geledenVIRGINIA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft diverse nieuwe militaire commando's en projecten aangekondigd, waaronder een initiatief dat onder leiding zal komen te staan van Elon Musk. Het gaat om een project dat gericht is op onderzoek naar de toekomst van oorlogsvoering.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.
6 uur geleden