Azerbaijan Airlines schrapt deel vluchten naar Rusland na crash
BAKOE (ANP/RTR) - Vliegtuigmaatschappij Azerbaijan Airlines schrapt haar vluchten naar zeven Russische steden, na het neerstorten van een van haar toestellen in Kazachstan. De vluchten naar zes grote Russische steden, waaronder Moskou en Sint-Petersburg, gaan volgens het Russische persbureau Interfax nog wel door.
Bij de crash van woensdag stierven 38 van de 67 inzittenden. Het vliegtuig was onderweg van de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe naar Tsjetsjenië in Rusland toen het plotseling uitweek en neerstortte in het Kazachse Aktau. Al snel werd gespeculeerd dat het vliegtuig per ongeluk was neergeschoten door Russische luchtafweer. Vier Azerbeidzjaanse bronnen zeiden donderdag dat het vliegtuig inderdaad was neergehaald.
Azerbaijan Airlines zegt bij het schrappen van Russische bestemmingen rekening te houden met "de eerste resultaten van het onderzoek naar de crash en de risico's voor de vliegveiligheid". Reddingswerkers hebben op de plek van de crash de zwarte dozen gevonden en die geborgen. De zwarte dozen moeten helpen bij het vaststellen van de toedracht.
Speculatie
Het Kremlin verklaarde donderdag dat het verkeerd is om te speculeren over de toedracht van de vliegtuigcrash en dat het onderzoek loopt. Sindsdien zijn de beschuldigingen richting Rusland toegenomen. De woordvoerder van het Kremlin zei vrijdag niets te zullen toevoegen aan de eerdere verklaring en herhaalde dat het onderzoek bezig is.
De situatie doet denken aan de ramp met vlucht MH17. Dat vliegtuig van Malaysia Airlines werd in juli 2014 boven Oost-Oekraïne neergeschoten. De 298 inzittenden, onder wie bijna tweehonderd Nederlanders, kwamen om. Een Oekraïense pro-Russische rebel en twee oud-leden van de Russische geheime dienst zijn in Nederland bij verstek tot levenslang veroordeeld voor hun betrokkenheid.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
15 minuten geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
2 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
9 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
9 uur geleden