Azerbaijan Airlines schrapt deel vluchten naar Rusland na crash
BAKOE (ANP/RTR) - Vliegtuigmaatschappij Azerbaijan Airlines schrapt haar vluchten naar zeven Russische steden, na het neerstorten van een van haar toestellen in Kazachstan. De vluchten naar zes grote Russische steden, waaronder Moskou en Sint-Petersburg, gaan volgens het Russische persbureau Interfax nog wel door.
Bij de crash van woensdag stierven 38 van de 67 inzittenden. Het vliegtuig was onderweg van de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe naar Tsjetsjenië in Rusland toen het plotseling uitweek en neerstortte in het Kazachse Aktau. Al snel werd gespeculeerd dat het vliegtuig per ongeluk was neergeschoten door Russische luchtafweer. Vier Azerbeidzjaanse bronnen zeiden donderdag dat het vliegtuig inderdaad was neergehaald.
Azerbaijan Airlines zegt bij het schrappen van Russische bestemmingen rekening te houden met "de eerste resultaten van het onderzoek naar de crash en de risico's voor de vliegveiligheid". Reddingswerkers hebben op de plek van de crash de zwarte dozen gevonden en die geborgen. De zwarte dozen moeten helpen bij het vaststellen van de toedracht.
Speculatie
Het Kremlin verklaarde donderdag dat het verkeerd is om te speculeren over de toedracht van de vliegtuigcrash en dat het onderzoek loopt. Sindsdien zijn de beschuldigingen richting Rusland toegenomen. De woordvoerder van het Kremlin zei vrijdag niets te zullen toevoegen aan de eerdere verklaring en herhaalde dat het onderzoek bezig is.
De situatie doet denken aan de ramp met vlucht MH17. Dat vliegtuig van Malaysia Airlines werd in juli 2014 boven Oost-Oekraïne neergeschoten. De 298 inzittenden, onder wie bijna tweehonderd Nederlanders, kwamen om. Een Oekraïense pro-Russische rebel en twee oud-leden van de Russische geheime dienst zijn in Nederland bij verstek tot levenslang veroordeeld voor hun betrokkenheid.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.
4 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.
12 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.
2 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.
3 uur geleden