Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Azerbaijan Airlines schrapt deel vluchten naar Rusland na crash

Azerbaijan Airlines schrapt deel vluchten naar Rusland na crash

BAKOE (ANP/RTR) - Vliegtuigmaatschappij Azerbaijan Airlines schrapt haar vluchten naar zeven Russische steden, na het neerstorten van een van haar toestellen in Kazachstan. De vluchten naar zes grote Russische steden, waaronder Moskou en Sint-Petersburg, gaan volgens het Russische persbureau Interfax nog wel door.

Bij de crash van woensdag stierven 38 van de 67 inzittenden. Het vliegtuig was onderweg van de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe naar Tsjetsjenië in Rusland toen het plotseling uitweek en neerstortte in het Kazachse Aktau. Al snel werd gespeculeerd dat het vliegtuig per ongeluk was neergeschoten door Russische luchtafweer. Vier Azerbeidzjaanse bronnen zeiden donderdag dat het vliegtuig inderdaad was neergehaald.

Azerbaijan Airlines zegt bij het schrappen van Russische bestemmingen rekening te houden met "de eerste resultaten van het onderzoek naar de crash en de risico's voor de vliegveiligheid". Reddingswerkers hebben op de plek van de crash de zwarte dozen gevonden en die geborgen. De zwarte dozen moeten helpen bij het vaststellen van de toedracht.

Speculatie

Het Kremlin verklaarde donderdag dat het verkeerd is om te speculeren over de toedracht van de vliegtuigcrash en dat het onderzoek loopt. Sindsdien zijn de beschuldigingen richting Rusland toegenomen. De woordvoerder van het Kremlin zei vrijdag niets te zullen toevoegen aan de eerdere verklaring en herhaalde dat het onderzoek bezig is.

De situatie doet denken aan de ramp met vlucht MH17. Dat vliegtuig van Malaysia Airlines werd in juli 2014 boven Oost-Oekraïne neergeschoten. De 298 inzittenden, onder wie bijna tweehonderd Nederlanders, kwamen om. Een Oekraïense pro-Russische rebel en twee oud-leden van de Russische geheime dienst zijn in Nederland bij verstek tot levenslang veroordeeld voor hun betrokkenheid.

Meer uit Buitenland

Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

1 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

2 uur geleden
Nieuwe slachtoffers melden zich in Frans onderzoek naar Epstein

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.

3 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

3 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

5 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

7 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

8 uur geleden