Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Azerbaijan Airlines schrapt deel vluchten naar Rusland na crash

Azerbaijan Airlines schrapt deel vluchten naar Rusland na crash

BAKOE (ANP/RTR) - Vliegtuigmaatschappij Azerbaijan Airlines schrapt haar vluchten naar zeven Russische steden, na het neerstorten van een van haar toestellen in Kazachstan. De vluchten naar zes grote Russische steden, waaronder Moskou en Sint-Petersburg, gaan volgens het Russische persbureau Interfax nog wel door.

Bij de crash van woensdag stierven 38 van de 67 inzittenden. Het vliegtuig was onderweg van de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe naar Tsjetsjenië in Rusland toen het plotseling uitweek en neerstortte in het Kazachse Aktau. Al snel werd gespeculeerd dat het vliegtuig per ongeluk was neergeschoten door Russische luchtafweer. Vier Azerbeidzjaanse bronnen zeiden donderdag dat het vliegtuig inderdaad was neergehaald.

Azerbaijan Airlines zegt bij het schrappen van Russische bestemmingen rekening te houden met "de eerste resultaten van het onderzoek naar de crash en de risico's voor de vliegveiligheid". Reddingswerkers hebben op de plek van de crash de zwarte dozen gevonden en die geborgen. De zwarte dozen moeten helpen bij het vaststellen van de toedracht.

Speculatie

Het Kremlin verklaarde donderdag dat het verkeerd is om te speculeren over de toedracht van de vliegtuigcrash en dat het onderzoek loopt. Sindsdien zijn de beschuldigingen richting Rusland toegenomen. De woordvoerder van het Kremlin zei vrijdag niets te zullen toevoegen aan de eerdere verklaring en herhaalde dat het onderzoek bezig is.

De situatie doet denken aan de ramp met vlucht MH17. Dat vliegtuig van Malaysia Airlines werd in juli 2014 boven Oost-Oekraïne neergeschoten. De 298 inzittenden, onder wie bijna tweehonderd Nederlanders, kwamen om. Een Oekraïense pro-Russische rebel en twee oud-leden van de Russische geheime dienst zijn in Nederland bij verstek tot levenslang veroordeeld voor hun betrokkenheid.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

50 minuten geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

2 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

4 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

11 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

15 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

16 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

16 uur geleden