AZ'er Stengs zet knop om en wil zich revancheren bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Calvin Stengs kreeg na zijn doorbraak bij AZ veel lof en complimenten. Dit seizoen heeft de aanvaller voor het eerst te maken met kritiek. Bondscoach en schoonvader Frank de Boer passeerde hem voor Oranje, waardoor Stengs zich maandag in Zeist moest melden in hotel Oud London bij zijn leeftijdsgenoten van Jong Oranje.
In plaats van drie groepswedstrijden in de Johan Cruijff ArenA op het hoogste podium, wacht voor Stengs nu de trip naar Boedapest voor de kwartfinale van het jeugd-EK tegen Frankrijk. "In deze voetbalwereld gaat het allemaal wel hard. Je moet jezelf snel herpakken en gewoon weer presteren. Ik denk dat dat niet kan als je met je hoofd ergens anders bent", aldus Stengs. "Maar ik ben wel gewoon een mens. Als je er zo dicht bij bent, is het normaal dat je even baalt. Ik denk dat dat niks geks is."
De boodschap van De Boer kwam voor de buitenspeler van AZ niet helemaal als verrassing. "Ik speelde niet veel bij Oranje. Er werd in de media al een beetje over mijn positie getwijfeld. De wedstrijden die ik bij Oranje heb gespeeld, heb ik wel mijn ding kunnen laten zien. Afgaande op die wedstrijden ging ik er wel vanuit dat ik erbij zou kunnen zitten. Maar er kon twijfel komen door de wedstrijden die ik daarna bij AZ heb gespeeld. Ik ging er neutraal in. Uiteindelijk is het de verkeerde kant op gevallen. Ik denk dat het vooral aan mijn wisselvalligheid ligt, dat ik er niet bij zit."
Kritiek
Stengs volgt niet alle voetbalpraatprogramma's en leest ook niet alles. "Maar natuurlijk krijg je wel wat mee. Je familie meldt je ook het een en ander. Zij zeggen: focus je op jezelf en neem de dingen mee waarvan jij vindt dat er waarheid in zit. De kritiek is op sommige punten terecht, maar op sommige punten ook niet. Mensen zeggen soms: hij is 22 jaar en had verder moeten zijn. Maar ik speelde twee maanden bij AZ en toen raakte ik voor anderhalf jaar geblesseerd. Daarna heb ik drie maanden gevoetbald en toen startte het seizoen van corona. Ik heb totaal dus maar een jaar gevoetbald ongeveer en nu is het mijn tweede seizoen in de Eredivisie. Ik had het liefst op mijn 18e of 19e ook al honderd wedstrijden gespeeld."
Bij Jong Oranje is Stengs nu een van de belangrijke krachten, iemand waar tegenop gekeken wordt. Dat vindt hij begrijpelijk. "Ik heb een hoger niveau meegemaakt. Mensen verwachten wel dat je dat meeneemt hier naartoe. Die druk leg ik mezelf op, ik wil mezelf wel laten zien", zegt Stengs, die als rechtsbuiten en als meest aanvallende middenvelder uit de voeten kan. "Ik vind het allebei leuk. Op rechts heb je wat meer ruimte om je actie te maken. Op het middenveld is het vaker één of twee keer raken. Daar is het drukker. Als nummer 10 kan je wel meer het spel verdelen. Er is allebei wat voor te zeggen."
Stengs kijkt uit naar het EK, ook omdat het pas zijn eerste eindtoernooi is. "De ontwikkeling kwam bij mij pas wat later, rond mijn 17e. Veel jongens hier hebben al toernooien gespeeld. Ik heb er daarom extra zin in. De Europese titel zit er zeker in."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
4 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
17 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
21 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
21 uur geleden