AZC Middelburg langere tijd onbewoonbaar door brand, elders plek
MIDDELBURG (ANP) - De 284 bewoners van het asielzoekerscentrum in Middelburg waar zaterdag brand woedde, worden voor langere tijd overgeplaatst naar andere locaties. Het pand is volledig onbewoonbaar en dat duurt naar schatting enkele weken tot mogelijk een paar maanden, aldus een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zondag.
De constructie van het pand is niet aangetast, maar het is wel onbewoonbaar als gevolg van onder meer de brand en de bluswerkzaamheden. Voor alle bewoners is inmiddels elders een plek gevonden, verdeeld over meerdere locaties in het hele land. De bewoners mogen zondag het pand in om spullen te halen, in de middag worden ze met bussen overgebracht naar hun nieuwe opvanglocatie.
Zaterdag werden in verband met de brand twee bewoners van het azc aangehouden. Het gaat om een man van 28 jaar en een man van 22 jaar. Zij zijn aangehouden op verdenking van brandstichting en zouden worden verhoord. Ook is er een onderzoek gaande naar de omstandigheden die leidden tot de brand. Zij zitten momenteel nog steeds vast, aldus een politiewoordvoerster zondag. "Er zal forensisch onderzoek plaatsvinden, mogelijk zondag", zegt zij.
De brand brak zaterdag rond 07.50 uur uit en begon op de vierde verdieping van de opvanglocatie aan de Laurens Stommesweg. Acht mensen raakten lichtgewond door de brand, die rond 16.00 uur onder controle was.
Meer uit Binnenland
BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
9 uur geleden