Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZC Middelburg langere tijd onbewoonbaar door brand, elders plek

AZC Middelburg langere tijd onbewoonbaar door brand, elders plek

MIDDELBURG (ANP) - De 284 bewoners van het asielzoekerscentrum in Middelburg waar zaterdag brand woedde, worden voor langere tijd overgeplaatst naar andere locaties. Het pand is volledig onbewoonbaar en dat duurt naar schatting enkele weken tot mogelijk een paar maanden, aldus een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zondag.

De constructie van het pand is niet aangetast, maar het is wel onbewoonbaar als gevolg van onder meer de brand en de bluswerkzaamheden. Voor alle bewoners is inmiddels elders een plek gevonden, verdeeld over meerdere locaties in het hele land. De bewoners mogen zondag het pand in om spullen te halen, in de middag worden ze met bussen overgebracht naar hun nieuwe opvanglocatie.

Zaterdag werden in verband met de brand twee bewoners van het azc aangehouden. Het gaat om een man van 28 jaar en een man van 22 jaar. Zij zijn aangehouden op verdenking van brandstichting en zouden worden verhoord. Ook is er een onderzoek gaande naar de omstandigheden die leidden tot de brand. Zij zitten momenteel nog steeds vast, aldus een politiewoordvoerster zondag. "Er zal forensisch onderzoek plaatsvinden, mogelijk zondag", zegt zij.

De brand brak zaterdag rond 07.50 uur uit en begon op de vierde verdieping van de opvanglocatie aan de Laurens Stommesweg. Acht mensen raakten lichtgewond door de brand, die rond 16.00 uur onder controle was.

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: vluchtelingen te weinig aan het werk, keuzes nodig

DEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.

55 minuten geleden
Opnieuw aanhouding na ongeregeldheden jaarwisseling in Tuinzigt

BREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.

1 uur geleden
Oefening luchtmacht met F-35's op Schiphol uitgesteld door mist

SCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.

2 uur geleden
OM positief over nieuwe methode voor vaststellen wurgpogingen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".

4 uur geleden
Utrechtse driehoek en FC Utrecht in gesprek na ongeregeldheden

UTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.

7 uur geleden
Jetten is blij met akkoord, vrijdag duidelijkheid over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.

7 uur geleden
Experts: overheid, pak regie bij overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.

15 uur geleden