AZC Middelburg langere tijd onbewoonbaar door brand, elders plek
MIDDELBURG (ANP) - De 284 bewoners van het asielzoekerscentrum in Middelburg waar zaterdag brand woedde, worden voor langere tijd overgeplaatst naar andere locaties. Het pand is volledig onbewoonbaar en dat duurt naar schatting enkele weken tot mogelijk een paar maanden, aldus een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zondag.
De constructie van het pand is niet aangetast, maar het is wel onbewoonbaar als gevolg van onder meer de brand en de bluswerkzaamheden. Voor alle bewoners is inmiddels elders een plek gevonden, verdeeld over meerdere locaties in het hele land. De bewoners mogen zondag het pand in om spullen te halen, in de middag worden ze met bussen overgebracht naar hun nieuwe opvanglocatie.
Zaterdag werden in verband met de brand twee bewoners van het azc aangehouden. Het gaat om een man van 28 jaar en een man van 22 jaar. Zij zijn aangehouden op verdenking van brandstichting en zouden worden verhoord. Ook is er een onderzoek gaande naar de omstandigheden die leidden tot de brand. Zij zitten momenteel nog steeds vast, aldus een politiewoordvoerster zondag. "Er zal forensisch onderzoek plaatsvinden, mogelijk zondag", zegt zij.
De brand brak zaterdag rond 07.50 uur uit en begon op de vierde verdieping van de opvanglocatie aan de Laurens Stommesweg. Acht mensen raakten lichtgewond door de brand, die rond 16.00 uur onder controle was.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
9 uur geleden