
Azarenka wil snel duidelijkheid over locatie WTA Finals
DUBAI (ANP/AFP) - Tennisster Viktoria Azarenka vindt dat tennisbond WTA snel een geschikte locatie moet aankondigen voor de WTA Finals van dit jaar. "We hebben een plek nodig die het toernooi verdient", zei de voormalig nummer 1 van de wereld bij het toernooi in Dubai. "De afgelopen jaren kregen we veel te kort van tevoren te horen waar het toernooi zou worden gehouden. Er was absoluut geen tijd voor marketing en daardoor was het toernooi naar mijn mening ondergewaardeerd."
De WTA Finals is het eindejaarstoernooi waar de beste acht speelsters van het jaar elkaar treffen. Het was de bedoeling dat het toernooi tien jaar lang in de Chinese stad Shenzhen zou worden gehouden, maar vanwege de coronapandemie en de verontwaardiging over de mysterieuze tijdelijke verdwijning van de Chinese topspeelster Peng Shuai is de Finals alleen in 2019 in Shenzhen doorgegaan. De Australische Ashleigh Barty won en verdiende een recordbonus van een slordige 4 miljoen euro.
In 2020 was er vanwege de wereldwijde pandemie geen WTA Finals, in 2021 vond het toernooi plaats in het Mexicaanse Guadalajara en in 2022 in het Amerikaanse Fort Worth. Het toernooi in Fort Worth werd minder dan twee maanden van tevoren bekendgemaakt. "Er is op dit moment geen vaste plek voor de WTA Finals en dat is jammer", zegt de Belarussische Azarenka, actief lid van de spelersraad. "Er wordt nog steeds gesproken over China, maar er is nog niets definitiefs."
Meer uit Sport
TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de laatste vier van het WTA 125-toernooi in het Italiaanse Tolentino bereikt. De Nederlandse tennisster won in twee sets van de Georgische Ekaterine Gorgodze: 6-0 6-1.
3 uur geledenSHENZHEN (ANP) - De Italiaanse tennissters hebben de finale van de Billie Jean King Cup bereikt. Italië versloeg in de halve finales in het Chinese Shenzhen Oekraïne met 2-1.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol heeft op de WK atletiek in Tokio met bewondering naar Sydney McLaughlin-Levrone gekeken. "Ik zag met open mond de finale van de 400 meter", zei de tweevoudig wereldkampioene op de 400 meter horden over de race die de Amerikaanse won in 47,78 seconden, de tweede tijd ooit. "Heel bijzonder", aldus Bol over de atlete, die haar al twee keer van olympisch goud afhield.
7 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Individuele atleten uit Rusland en Belarus zijn volgend jaar onder voorwaarden welkom op de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina. Ze moeten zich wel hebben gekwalificeerd, meldt het Internationaal Olympisch Comité.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Sofie Dokter staat bij de WK atletiek in Tokio vierde na de eerste dag op de zevenkamp. De 22-jarige meerkampster uit Groningen heeft 3890 punten vergaard en staat er goed voor. Ze heeft 16 punten minder dan de Ierse Kate O'Connor (3906 punten), die tweede staat. De Amerikaanse Anna Hall leidt riant met 4154 punten. Emma Oosterwegel bezet de elfde plaats in de tussenstand na vier onderdelen met 3714 punten.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol won vier jaar na haar bronzen olympische medaille op de 400 meter horden in Tokio haar tweede wereldtitel op het onderdeel in hetzelfde stadion. "Ik heb daar wel bij stilgestaan, want ik had in de finale precies dezelfde baan. Toen was ik onbevangen en liep ik voor het eerst tegen de grote Amerikaanse atletes, nu heb ik zoveel meer ervaring en ook zoveel meer rust. Ik ben nog nooit zo rustig geweest op een toernooi", zei ze in de catacomben van het Japan National Stadium.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is "heel erg trots" op haar gouden medaille op de 400 meter horden op de WK atletiek. "De start van de race is altijd moeilijk voor mij, maar ik ken mijn sterke punten", zei Bol tijdens een flashinterview in Tokio. "We hebben heel hard gewerkt hiervoor en uiteindelijk was het een comfortabele overwinning."
9 uur geleden