Azarenka pleit voor verplichte vaccinatie in toptennis
MELBOURNE (ANP) - Als het aan tweevoudig grandslamkampioene Victoria Azarenka ligt, wordt een vaccinatie tegen het coronavirus verplicht voor tennissters die aan WTA-toernooien deelnemen. Dat zei de Belarussische speelster, al jaren lid van de spelersraad van vrouwentennisbond WTA, in Melbourne waar ze de derde ronde op de Australian Open heeft bereikt. Voorafgaand aan dat toernooi ontstond er ophef omdat Novak Djokovic probeerde zonder het in Australië verplichte vaccin deel te nemen.
Azarenka erkende dat het invoeren van een vaccinatieplicht wellicht een juridische uitdaging is, maar denkt dat het "nuttig voor iedereen" is als de WTA een "geen spuit, niet spelen-beleid" hanteert. "Voor mij is het helder. Ik geloof in de wetenschap. Ik geloof in vaccineren en heb dat ook laten doen", zei de 32-jarige tennisster. "Naar mijn mening is het de enige oplossing. Voor iedereen in het tennis, omdat we ook veel reizen." De voormalig nummer 1 van de wereld erkent dat het dwingen van mensen om zich te laten vaccineren tot problemen kan leiden. "Sommige landen zullen een verplichting niet accepteren. Het zal daarom een hele klus zijn om dit in te voeren."
Azarenka noemde de controverse rond Djokovic een "circus" en een reden om duidelijkheid te creëren. "Zo gauw er een grijs gebied ontstaat in de regelgeving, komen er te veel vragen en situaties zoals deze. Bij sommige zaken is een zwart-wit benadering volgens mij nodig", aldus de tennisster, die onthulde in november zelf een besmetting te hebben opgelopen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
1 dag geleden