Azarenka houdt Serena Williams uit finale US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Victoria Azarenka heeft Serena Williams uit de finale van de US Open gehouden. De 31-jarige Wit-Russin versloeg de 7 jaar oudere Amerikaanse in de halve finale in drie sets: 1-6 6-3 6-3. Azarenka had op grandslams nog nooit van Williams gewonnen.
De tennisster uit Minsk, in 2012 en 2013 winnares van de Australian Open, neemt het in de eindstrijd in New York op tegen Naomi Osaka. De Japanse versloeg de Amerikaanse Jennifer Brady in drie sets: 7-6 (1) 3-6 6-3. Osaka won de US Open twee jaar geleden en zegevierde vorig jaar ook op de Australian Open.
Azarenka had de tien voorgaande ontmoetingen met Williams op de grandslamtoernooien verloren. Zo moest ze in 2012 en 2013 in de finale van de US Open buigen voor de Amerikaanse.
Dankbaar
"Ik ben dankbaar dat ik tegen zo'n kampioene kon spelen in de halve finale", zei Azarenka over haar goede vriendin. "Op weg naar de finale moet je de beste speelsters verslaan. Vandaag was dat zeker zo. In de eerste set sloeg zij me diep in de put. Ik moest daar uitklimmen, stap voor stap. Ik ben heel blij dat het me lukte om de partij te doen kantelen."
Williams zag in het lege Arthur Ashe-stadion weer een poging mislukken om haar 24e grandslamtitel binnen te halen. Haar laatste grandslamzege dateert van begin 2017 op de Australian Open, op het moment dat ze al zwanger was. Na de geboorte van dochter Olympia keerde Williams terug op de baan, omdat ze het grandslamrecord van Margaret Court (24 titels) wil verbeteren. De afgelopen twee jaar haalde ze steeds de finale van Wimbledon en de US Open, maar iedere keer stapte ze als verliezer van de baan.
"Natuurlijk ben ik teleurgesteld", zei Williams na haar nederlaag tegen Azarenka. "Ik heb gedaan wat ik kon, ik heb alles gegeven."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
6 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
9 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
11 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
12 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
16 uur geleden