Azarenka houdt Serena Williams uit finale US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Victoria Azarenka heeft Serena Williams uit de finale van de US Open gehouden. De 31-jarige Wit-Russin versloeg de 7 jaar oudere Amerikaanse in de halve finale in drie sets: 1-6 6-3 6-3. Azarenka had op grandslams nog nooit van Williams gewonnen.
De tennisster uit Minsk, in 2012 en 2013 winnares van de Australian Open, neemt het in de eindstrijd in New York op tegen Naomi Osaka. De Japanse versloeg de Amerikaanse Jennifer Brady in drie sets: 7-6 (1) 3-6 6-3. Osaka won de US Open twee jaar geleden en zegevierde vorig jaar ook op de Australian Open.
Azarenka had de tien voorgaande ontmoetingen met Williams op de grandslamtoernooien verloren. Zo moest ze in 2012 en 2013 in de finale van de US Open buigen voor de Amerikaanse.
Dankbaar
"Ik ben dankbaar dat ik tegen zo'n kampioene kon spelen in de halve finale", zei Azarenka over haar goede vriendin. "Op weg naar de finale moet je de beste speelsters verslaan. Vandaag was dat zeker zo. In de eerste set sloeg zij me diep in de put. Ik moest daar uitklimmen, stap voor stap. Ik ben heel blij dat het me lukte om de partij te doen kantelen."
Williams zag in het lege Arthur Ashe-stadion weer een poging mislukken om haar 24e grandslamtitel binnen te halen. Haar laatste grandslamzege dateert van begin 2017 op de Australian Open, op het moment dat ze al zwanger was. Na de geboorte van dochter Olympia keerde Williams terug op de baan, omdat ze het grandslamrecord van Margaret Court (24 titels) wil verbeteren. De afgelopen twee jaar haalde ze steeds de finale van Wimbledon en de US Open, maar iedere keer stapte ze als verliezer van de baan.
"Natuurlijk ben ik teleurgesteld", zei Williams na haar nederlaag tegen Azarenka. "Ik heb gedaan wat ik kon, ik heb alles gegeven."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
22 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geleden