AZ zorgt met zege in Napels voor grote verrassing na coronagolf
NAPELS (ANP) - AZ heeft in de Europa League voor een grote verrassing gezorgd. Met een door het coronavirus flink uitgedunde selectie won de Alkmaarse club in Italië van het hoog aangeslagen Napoli: 0-1. Gelegenheidsspits Dani de Wit maakte in de 57e minuut het doelpunt uit een fraai uitgespeelde aanval.
AZ meldde dinsdag dat er in totaal dertien spelers besmet zijn geraakt met het longvirus. In overleg met de KNVB, GGD en de Europese voetbalbond UEFA werd besloten om het duel in Napels te laten doorgaan, ook omdat de Italiaanse autoriteiten geen verbod uitvaardigden. Met negentien spelers streek AZ woensdag in Napels vol twijfels en onzekerheden neer.
AZ wist dit seizoen in de eredivisie nog niet te winnen, vooral ook doordat de ploeg van trainer Arne Slot geen voorsprong wist vast te houden. Dat lukte met vereende krachten in Napels wel.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/BELGA) - Tijjani Reijnders, Nathan Aké en hun ploeggenoten bij Manchester City mogen thuis in alle rust toeleven naar het Champions League-duel met Borussia Dortmund van woensdag. Hun coach Pep Guardiola besloot de gebruikelijke training op de dag voor de wedstrijd af te gelasten om zijn spelers zo wat extra rust te gunnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg en Steven Berghuis missen woensdagavond ook het thuisduel van Ajax met Galatasaray in de Champions League. "Kasper is wel op de weg terug", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Hij traint weer mee, maar deze wedstrijd komt te vroeg voor hem. De terugkeer van Berghuis gaat langer duren."
4 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.
6 uur geledenLUCANI (ANP/DPA) - De hoogste Servische voetbalcompetitie Superliga is maandagavond opgeschrikt door een sterfgeval tijdens een wedstrijd. FK Radnicki- trainer Mladen Zizovic (44) zakte tijdens de wedstrijd in elkaar en overleed kort daarna, meldden Servische media. De wedstrijd tussen FK Mladost Lucani en FK Radnicki vond plaats in het Servische Lucani, zo'n 160 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Belgrado.
7 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.
22 uur geleden