AZ zonder Vlaar en Wijndal in beker tegen NAC
ALKMAAR (ANP) - AZ speelt woensdag zonder de verdedigers Ron Vlaar en Owen Wijndal in de kwartfinale van het bekertoernooi tegen NAC Breda. Vlaar en Wijndal zijn niet helemaal fit. Trainer Arne Slot hoopt dat beiden zaterdag in het competitieduel met FC Twente wel weer kunnen meedoen bij de nummer 2 van de eredivisie.
"Van Owen verwacht ik dat hij er op zeer korte termijn weer bij is. Ron heeft wel getraind, maar dat ging ietsje minder", aldus Slot. "Dat wordt richting het weekeinde weer een race tegen de klok. Steeds als je denkt: Ron is er weer, dan heeft hij weer een momentje. We zijn voorzichtig met hem en bekijken het van dag tot dag."
Thomas Ouwejan vervangt tegen NAC linksback Wijndal. Ramon Leeuwin of Jordy Clasie zal de plek van Vlaar centraal achterin overnemen.
Indruk gemaakt
NAC verraste in de vorige bekerronde PSV, dat in Breda met 2-0 onderuit ging. "NAC maakte toen veel indruk. Niet alleen op mij, maar op iedereen", aldus Slot, die zelf vijf jaar in het geel-zwart van de Brabantse club voetbalde.
AZ zou het zondag in de eredivisie eigenlijk opnemen tegen Feyenoord, maar de KNVB besloot een dag van tevoren de wedstrijd af te gelasten vanwege de storm. "We hadden graag willen spelen, maar de weersomstandigheden waren dusdanig dat het niet verstandig was. Ik hoop dat het heel moeilijk wordt voor de KNVB om een nieuwe datum te vinden, want dat betekent dat we nog lang actief zijn in Europa en de beker. Maar links- of rechtsom, we gaan deze wedstrijd een keer spelen."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
11 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
14 uur geleden