Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ zonder Vlaar en Wijndal in beker tegen NAC

AZ zonder Vlaar en Wijndal in beker tegen NAC

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt woensdag zonder de verdedigers Ron Vlaar en Owen Wijndal in de kwartfinale van het bekertoernooi tegen NAC Breda. Vlaar en Wijndal zijn niet helemaal fit. Trainer Arne Slot hoopt dat beiden zaterdag in het competitieduel met FC Twente wel weer kunnen meedoen bij de nummer 2 van de eredivisie.

"Van Owen verwacht ik dat hij er op zeer korte termijn weer bij is. Ron heeft wel getraind, maar dat ging ietsje minder", aldus Slot. "Dat wordt richting het weekeinde weer een race tegen de klok. Steeds als je denkt: Ron is er weer, dan heeft hij weer een momentje. We zijn voorzichtig met hem en bekijken het van dag tot dag."

Thomas Ouwejan vervangt tegen NAC linksback Wijndal. Ramon Leeuwin of Jordy Clasie zal de plek van Vlaar centraal achterin overnemen.

Indruk gemaakt

NAC verraste in de vorige bekerronde PSV, dat in Breda met 2-0 onderuit ging. "NAC maakte toen veel indruk. Niet alleen op mij, maar op iedereen", aldus Slot, die zelf vijf jaar in het geel-zwart van de Brabantse club voetbalde.

AZ zou het zondag in de eredivisie eigenlijk opnemen tegen Feyenoord, maar de KNVB besloot een dag van tevoren de wedstrijd af te gelasten vanwege de storm. "We hadden graag willen spelen, maar de weersomstandigheden waren dusdanig dat het niet verstandig was. Ik hoop dat het heel moeilijk wordt voor de KNVB om een nieuwe datum te vinden, want dat betekent dat we nog lang actief zijn in Europa en de beker. Maar links- of rechtsom, we gaan deze wedstrijd een keer spelen."

Meer uit Voetbal

Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

1 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

4 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

5 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

17 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

18 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

18 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

19 uur geleden