Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ zonder Vlaar en Wijndal in beker tegen NAC

AZ zonder Vlaar en Wijndal in beker tegen NAC

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt woensdag zonder de verdedigers Ron Vlaar en Owen Wijndal in de kwartfinale van het bekertoernooi tegen NAC Breda. Vlaar en Wijndal zijn niet helemaal fit. Trainer Arne Slot hoopt dat beiden zaterdag in het competitieduel met FC Twente wel weer kunnen meedoen bij de nummer 2 van de eredivisie.

"Van Owen verwacht ik dat hij er op zeer korte termijn weer bij is. Ron heeft wel getraind, maar dat ging ietsje minder", aldus Slot. "Dat wordt richting het weekeinde weer een race tegen de klok. Steeds als je denkt: Ron is er weer, dan heeft hij weer een momentje. We zijn voorzichtig met hem en bekijken het van dag tot dag."

Thomas Ouwejan vervangt tegen NAC linksback Wijndal. Ramon Leeuwin of Jordy Clasie zal de plek van Vlaar centraal achterin overnemen.

Indruk gemaakt

NAC verraste in de vorige bekerronde PSV, dat in Breda met 2-0 onderuit ging. "NAC maakte toen veel indruk. Niet alleen op mij, maar op iedereen", aldus Slot, die zelf vijf jaar in het geel-zwart van de Brabantse club voetbalde.

AZ zou het zondag in de eredivisie eigenlijk opnemen tegen Feyenoord, maar de KNVB besloot een dag van tevoren de wedstrijd af te gelasten vanwege de storm. "We hadden graag willen spelen, maar de weersomstandigheden waren dusdanig dat het niet verstandig was. Ik hoop dat het heel moeilijk wordt voor de KNVB om een nieuwe datum te vinden, want dat betekent dat we nog lang actief zijn in Europa en de beker. Maar links- of rechtsom, we gaan deze wedstrijd een keer spelen."

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

1 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

3 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

13 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

15 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

16 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

20 uur geleden