
AZ zonder middenvelders Clasie en Smit naar Cyprus
ALKMAAR (ANP) - AZ reist zonder aanvoerder Jordy Clasie en Kees Smit naar Cyprus, waar de ploeg het donderdag opneemt tegen AEK Larnaca in het eerste duel uit de hoofdronde van de Conference League. De Alkmaarders melden op de website dat beide middenvelders niet fit genoeg zijn om mee te reizen.
Clasie is er zondag tegen Telstar ook zeker niet bij door een schorsing, omdat hij afgelopen zondag in de verloren uitwedstrijd tegen NEC (2-1) na zijn tweede gele kaart met rood naar de kant moest. Smit miste dat duel in Nijmegen al.
Ook de al langer geblesseerde aanvaller Troy Parrott ontbreekt in de selectie voor het duel op Cyprus, dat donderdag om 21.00 uur begint.
De andere tegenstanders van AZ in de eerste fase van de Conference League zijn Crystal Palace, Slovan Bratislava, Jagiellonia Bialystok, FC Drita en Shelbourne FC.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Een eventuele uitsluiting van Israël voor landen- en clubtoernooien is een zaak van de Europese voetbalunie UEFA. Dat zegt Victor Montagliani, een van de vicevoorzitters van wereldvoetbalbond FIFA. Hij reageert op een oproep van Amnesty International van woensdag aan beide bonden de Israëlische voetbalbond te schorsen. "Israël is lid van de UEFA, zij gaan daarover", vindt Montagliani, die voorzitter is van de Noord- en Midden-Amerikaanse en Caribische voetbalbond Concacaf.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Slachtoffers van racisme in het amateur - en profvoetbal kunnen vanaf 1 oktober ook aangeven dat ze online beledigd zijn. Ze kunnen hun beklag doen bij Meld.OnlineDiscriminatie.nl, meldt de KNVB.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Liverpool-aanvoerder Virgil van Dijk was dinsdagavond in Istanbul helder in zijn conclusie. "Het moet beter", zei de Oranje-international, nadat zijn ploeg tegen Galatasaray in de Champions League met 1-0 ten onder was gegaan. Het was de tweede nederlaag op rij voor de Engelse kampioen na het verlies zaterdag bij Crystal Palace (2-1). "We moeten de kansen benutten, vandaag geen strafschop weggeven en geen domme fouten maken."
6 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Ajax heeft in de huidige vorm voorlopig niets te zoeken in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga ging kansloos onderuit in de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille (4-0). De thuisploeg leidde na 26 minuten met 3-0, met dank aan twee treffers van oud-Feyenoorder Igor Paixão, die ook aan de basis stond van de vierde treffer van zijn nieuwe ploeg.
17 uur geledenALMA-ATA (ANP) - Real Madrid heeft het Champions League-duel tegen Kairat Almaty eenvoudig gewonnen. De ploeg van trainer Xabi Alonso was in Kazachstan met 5-0 te sterk. Kylian Mbappé maakte de eerste drie doelpunten van de Spanjaarden.
18 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Youri Baas begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille in de Champions League. De verdediger is hersteld van een knieblessure en krijgt weer de voorkeur boven Josip Sutalo, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat in Stade Vélodrome.
19 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen-trainer Kasper Hjulmand denkt te weten wat hij woensdagavond in het Champions League-duel met PSV kan verwachten. Met Malik Tillman heeft de Deense coach een speler in zijn selectie, die het afgelopen seizoen nog in Eindhoven actief was. "Dat helpt natuurlijk", zei Hjulmand tijdens de persconferentie in Leverkusen. "Maar ik ken Peter Bosz en zijn voetbalfilosofie ook."
1 dag geleden