AZ zonder De Wit op zoek naar cruciale zege in Kroatië
RIJEKA (ANP) - AZ treedt om 18.55 uur zonder middenvelder Dani de Wit aan in het beslissende groepsduel met HNK Rijeka in de Europa League. De middenvelder viel zondag geblesseerd uit tegen FC Groningen en is niet op tijd fit. Albert Gudmundsson neemt zijn plek in. De Wit zit wel op de bank bij de Alkmaarders.
Aanvaller Myron Boadu verschijnt ook aan de aftrap, in tegenstelling tot de thuiswedstrijd vorige week tegen Napoli (1-1). Toen nam de IJslander Gudmundsson plaats in de spitspositie. Verdediger Bruno Martins Indi en middenvelder Fredrik Midtsjø kregen tegen Groningen de rode kaart, maar staan tegen Rijeka in de basisopstelling.
AZ is bij een zege in Kroatië verzekerd van deelname aan de zestiende finales. Bij een gelijkspel is AZ afhankelijk van het resultaat in de wedstrijd tussen koploper Napoli en Real Sociedad. De Italianen starten de laatste speelronde in de poulefase van groep F met 10 punten, gevolgd door Real Sociedad (8 punten) en AZ (8 punten). HNK Rijeka staat onderaan met 1 punt.
Opstelling AZ: Bizot; Sugawara, Hatzidiakos, Martins Indi en Wijndal; Midtsjø, Gudmundsson en Koopmeiners; Stengs, Boadu en Karlsson.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
7 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
9 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
10 uur geleden