Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ ziet zegereeks van negen duels eindigen tegen SC Cambuur

AZ ziet zegereeks van negen duels eindigen tegen SC Cambuur

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdag een einde zien komen aan een lange reeks van overwinningen. De Alkmaarders kregen in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur voldoende kansen op een doelpunt, maar een treffer bleef uit: 0-0.

AZ had de negende voorgaande duels allemaal gewonnen, zes in de competitie, twee in de KNVB-beker en eentje in de Conference League. Het elftal van trainer Pascal Jansen hoopte dichter in de buurt te komen van de serie die AZ onder leiding van Louis van Gaal neerzette in het kampioensjaar 2008/2009. AZ won toen tussen november en februari twaalf competitieve duels op rij.

Jansen had in vergelijking met het vorige competitieduel met Fortuna Sittard Håkon Evjen een basisplaats gegeven. Verdediger Pantelis Hatzidiakos verdween naar de reservebank.

Mogelijkheden

Evjen kreeg na een kwartier spelen de eerste mogelijkheid, maar Sonny Stevens tikte de bal naast. De doelman moest in de eerste helft nog een keer reddend optreden bij een poging van Vangelis Pavlidis, die AZ woensdag ten koste van FC Twente naar de kwartfinales van de beker schoot (1-2).

In de beginfase van de tweede helft voerde AZ de druk aardig op. De thuisploeg kreeg hoekschop na hoekschop, maar ook daaruit werd niet gescoord. Cambuur kreeg steeds meer hoop op een goed resultaat en leek na ruim een uur spelen zelfs zelf de leiding te nemen. Keeper Peter Vindahl Jensen redde op de inzet van Michael Breij.

Slotfase

Dani de Wit leek in de slotfase de matchwinner te worden, maar Stevens redde knap.

AZ profiteerde zo slechts deels van de nederlaag van concurrent Vitesse tegen FC Groningen (1-3). AZ en Vitesse staan in de subtop en hebben nu allebei 36 punten.

Meer uit Voetbal

Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

43 minuten geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

1 uur geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

5 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

6 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

6 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

7 uur geleden