AZ ziet zegereeks van negen duels eindigen tegen SC Cambuur
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdag een einde zien komen aan een lange reeks van overwinningen. De Alkmaarders kregen in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur voldoende kansen op een doelpunt, maar een treffer bleef uit: 0-0.
AZ had de negende voorgaande duels allemaal gewonnen, zes in de competitie, twee in de KNVB-beker en eentje in de Conference League. Het elftal van trainer Pascal Jansen hoopte dichter in de buurt te komen van de serie die AZ onder leiding van Louis van Gaal neerzette in het kampioensjaar 2008/2009. AZ won toen tussen november en februari twaalf competitieve duels op rij.
Jansen had in vergelijking met het vorige competitieduel met Fortuna Sittard Håkon Evjen een basisplaats gegeven. Verdediger Pantelis Hatzidiakos verdween naar de reservebank.
Mogelijkheden
Evjen kreeg na een kwartier spelen de eerste mogelijkheid, maar Sonny Stevens tikte de bal naast. De doelman moest in de eerste helft nog een keer reddend optreden bij een poging van Vangelis Pavlidis, die AZ woensdag ten koste van FC Twente naar de kwartfinales van de beker schoot (1-2).
In de beginfase van de tweede helft voerde AZ de druk aardig op. De thuisploeg kreeg hoekschop na hoekschop, maar ook daaruit werd niet gescoord. Cambuur kreeg steeds meer hoop op een goed resultaat en leek na ruim een uur spelen zelfs zelf de leiding te nemen. Keeper Peter Vindahl Jensen redde op de inzet van Michael Breij.
Slotfase
Dani de Wit leek in de slotfase de matchwinner te worden, maar Stevens redde knap.
AZ profiteerde zo slechts deels van de nederlaag van concurrent Vitesse tegen FC Groningen (1-3). AZ en Vitesse staan in de subtop en hebben nu allebei 36 punten.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
12 uur geleden