AZ ziet zegereeks van negen duels eindigen tegen SC Cambuur
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdag een einde zien komen aan een lange reeks van overwinningen. De Alkmaarders kregen in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur voldoende kansen op een doelpunt, maar een treffer bleef uit: 0-0.
AZ had de negende voorgaande duels allemaal gewonnen, zes in de competitie, twee in de KNVB-beker en eentje in de Conference League. Het elftal van trainer Pascal Jansen hoopte dichter in de buurt te komen van de serie die AZ onder leiding van Louis van Gaal neerzette in het kampioensjaar 2008/2009. AZ won toen tussen november en februari twaalf competitieve duels op rij.
Jansen had in vergelijking met het vorige competitieduel met Fortuna Sittard Håkon Evjen een basisplaats gegeven. Verdediger Pantelis Hatzidiakos verdween naar de reservebank.
Mogelijkheden
Evjen kreeg na een kwartier spelen de eerste mogelijkheid, maar Sonny Stevens tikte de bal naast. De doelman moest in de eerste helft nog een keer reddend optreden bij een poging van Vangelis Pavlidis, die AZ woensdag ten koste van FC Twente naar de kwartfinales van de beker schoot (1-2).
In de beginfase van de tweede helft voerde AZ de druk aardig op. De thuisploeg kreeg hoekschop na hoekschop, maar ook daaruit werd niet gescoord. Cambuur kreeg steeds meer hoop op een goed resultaat en leek na ruim een uur spelen zelfs zelf de leiding te nemen. Keeper Peter Vindahl Jensen redde op de inzet van Michael Breij.
Slotfase
Dani de Wit leek in de slotfase de matchwinner te worden, maar Stevens redde knap.
AZ profiteerde zo slechts deels van de nederlaag van concurrent Vitesse tegen FC Groningen (1-3). AZ en Vitesse staan in de subtop en hebben nu allebei 36 punten.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden