
AZ ziet kansen tegen 'dynamisch en gedisciplineerd' Aston Villa
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen weet wat zijn ploeg te doen staat voor de thuiswedstrijd tegen Aston Villa in de spannende Groep E van de Conference League. "We treffen uiteraard een heel goede tegenstander, maar wij gaan wel voor onze eigen kansen", zei de coach een dag voor het duel in Alkmaar.
Na de 4-3-nederlaag bij Zrinjski Mostar en de 1-0-zege op Legia Warschau heeft AZ 3 punten, evenveel als de drie concurrenten. "Als je kijkt naar de poulefase, dan is het van belang dat we resultaat boeken", beseft Jansen. "Daar ligt voor ons de prioriteit."
Met Aston Villa treft AZ de nummer 5 van de Premier League. De ploeg wordt getraind door Unai Emery, die eerder onder meer eindverantwoordelijke was bij Sevilla, Paris Saint-Germain, Arsenal en Villarreal. "Je ziet dat zijn ploegen heel gedisciplineerd spelen als ze de bal niet hebben. Of je wel of niet een grote speler van naam bent. Veel vuil werk opknappen", verklaarde Jansen.
De Nederlandse coach kent inmiddels de kwaliteiten van Aston Villa. "Er zit veel dynamiek in naar voren in balbezit en ze beheersen de counter extreem goed. Daar zijn ze meesters in. Ik heb Aston Villa afgelopen weekend nog live aan het werk gezien. Er zijn mogelijkheden om onze kansen te gaan pakken en te creëren. Ik hoop dat we daar donderdag toe in staat zijn", aldus Jansen.
De wedstrijd tussen AZ en Aston Villa begint donderdag om 18.45 uur in Alkmaar.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/DPA) - Het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland heeft na de groepsfase al een bezoekersrecord gevestigd. De Europese voetbalbond UEFA telde meer dan 460.000 toeschouwers in de 24 gespeelde wedstrijden en zoveel waren er niet eerder op een EK.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met Roony Bardghji. De 19-jarige Zweedse jeugdinternational komt over van de Deense landskampioen FC Kopenhagen.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV vertrekt maandag zonder aanvallers Johan Bakayoko en Luuk de Jong naar Marienfeld in Duitsland, voor een zesdaags trainingskamp. Dat laat een woordvoerder van de club desgevraagd weten.
13 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het winnen van het WK voor clubteams betekent voor Enzo Maresca net zoveel als het winnen van de Champions League. Dat zei de Italiaanse trainer van Chelsea na de zege van 3-0 op Paris Saint-Germain in de finale in East Rutherford.
17 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker houdt vooral een vervelend gevoel over aan de eerdere 4-0-nederlaag tegen Engeland op het EK. Daardoor was een plek in de kwartfinales al voor het laatste groepsduel met Frankrijk heel lastig geworden. Zijn ploeg verloor die laatste wedstrijd onder zijn leiding opnieuw met ruime cijfers (2-5).
21 uur geledenBASEL (ANP) - Daniëlle van de Donk houdt een dubbel gevoel over aan haar laatste wedstrijd met Oranje op een eindtoernooi. Ze is "supertrots" op de eerste helft van het laatste groepsduel met Frankrijk, maar baalt van het verval na rust en de uiteindelijke 5-2-nederlaag. "We hadden met de fitheid van de eerste helft door moeten gaan, maar dat gebeurde helaas niet."
1 dag geledenBASEL (ANP) - Andries Jonker erkent na zijn laatste wedstrijd als bondscoach dat de voetbalsters van Oranje geen wereldtop meer zijn. "We verliezen 4-0 van Duitsland en Engeland en met 5-2 van Frankrijk. Dan horen we er niet bij. Punt", zei Jonker tijdens zijn persconferentie na de uitschakeling op het EK in Zwitserland.
1 dag geleden