AZ wint zonder veel moeite van RKC Waalwijk
ALKMAAR (ANP) - AZ is Ajax in de Eredivisie tot op 2 punten genaderd. De nummer 4 won zondagavond van RKC Waalwijk (3-0), enkele dagen nadat de club ook op Europees niveau succesvol was. Ajax verloor eerder op de dag van PSV. Voor RKC was het de tweede nederlaag in korte tijd, nadat het midweeks ook al het inhaalduel met Go Ahead Eagles verloor.
Al na 8 minuten opende Sven Mijnans de score voor AZ. De oud-Spartaan kopte raak na een voorzet van Yukinari Sugawara. Het was alweer zijn derde doelpunt voor de Alkmaarders, voor de Japanse aangever was het zijn achtste assist van het seizoen.
Een paar minuten na rust liep AZ verder uit dankzij Mayckel Lahdo. De Zweed werd vrijgespeeld aan de rechterkant en schoot hard via de onderkant van de lat raak. Myron van Brederode besliste de wedstrijd na ruim een uur. Hij scoorde op aangeven van Tijjani Reijnders.
Vervanger
Joel Pereira stond in het doel bij RKC als vervanger van Etienne Vaessen, die enkele dagen eerder tegen Go Ahead Eagles geblesseerd raakte. Bij AZ ontbrak de Griekse spits Vangelis Pavlidis. De Deense aanvaller Jens Odgaard viel al na 20 minuten uit. Diens vervanger Mexx Meerdink moest bovendien in de rust alweer afhaken.
Afgelopen donderdag bereikte AZ de halve finales van de Conference League, door Anderlecht uit te schakelen na strafschoppen. De volgende tegenstander in het Europese toernooi is nu het Engelse West Ham United.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
32 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese voetballer Ismaël Koné heeft bezoek gekregen van de minister van Sport van Qatar en de Qatarese international Assim Madibo. Beiden wilden weten hoe het ging met de middenvelder, die zijn been brak na een tackle van Madibo in het duel tussen beide landen op het WK voetbal. Canada won met 6-0.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Kansas City maakt zich op voor de 'Orange Army'. Lokale media voorspellen dat donderdag zo'n 25.000 mensen deelnemen aan de Oranjemars voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië op het WK.
1 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.
6 uur geledenTORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.
6 uur geleden