Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wint voor tweede keer in ruim een maand van Ajax

AZ wint voor tweede keer in ruim een maand van Ajax

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor de tweede keer in ruim een maand voor eigen publiek van Ajax gewonnen. De thuisploeg plaatste zich met een zege van 2-0 voor de kwartfinale van de KNVB-beker. De bezoekers uit Amsterdam moeten zich de rest van het seizoen concentreren op de Eredivisie en de Europa League.

AZ, dat Ajax vorige maand met 2-1 de baas bleef in de Eredivisie, hoefde niet eens een topprestatie te leveren om de rivaal uit de hoofdstad te verslaan. De twee ploegen leverden minder spektakel dan in veel recente onderlinge ontmoetingen. De thuisploeg viel vrij voorzichtig aan op het ritme dat de middenvelders Jordy Clasie en Sven Mijnans bepaalden. Ajax kreeg best veel ruimte, maar slaagde er nauwelijks in aanvallers gevaarlijk in stelling te brengen.

Beide teams creëerden voor rust geen grote kansen, maar toch was het AZ dat op voorsprong kwam. Doelman Remko Pasveer kon niet voorkomen dat Alexandre Penetra de bal richting Wouter Goes kopte. Hij had vervolgens geen antwoord meer op de inzet van de centrale verdediger (1-0). Brian Brobbey gaf nog aan dat er een overtreding op hem was gemaakt, maar scheidsrechter Serdar Gözübüyük wees overtuigend naar de middenstip.

Slotoffensief

Bij Ajax verving Kian Fitz-Jim de geblesseerde Davy Klaassen en kreeg Bertrand Traoré op de rechterflank de voorkeur boven Steven Berghuis. Trainer Maarten Martens van de thuisploeg miste de geblesseerde Ruben van Bommel en Mayckel Lahdo. Hij liet Jayden Addai aan de aftrap verschijnen.

De tweede helft begon zoals het eerste bedrijf eindigde. Ajax was veel aan de bal, zonder gevaarlijk te worden. AZ bleef vrij eenvoudig overeind en was met een schot van Mijnans op de lat dicht bij een tweede treffer. Bij de bezoekers moesten Brobbey en Jordan Henderson na 65 minuten plaatsmaken voor Wout Weghorst en Kristian Hlynsson. Vlak na de dubbele wissel was Traoré dicht bij de gelijkmaker, maar de rechtsbuiten schoot op de paal.

Met Chuba Akpom, Berghuis en Christian Rasmussen voor Traoré, Fitz-Jim en Mika Godts probeerde Ajax een slotoffensief in te zetten. Dat mislukte volledig, want de ingevallen Mexx Meerdink bepaalde in de negentigste minuut de eindstand,

Meer uit Voetbal

FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

6 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

6 uur geleden
Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

14 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

16 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

16 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

16 uur geleden