AZ wint voor tweede keer in ruim een maand van Ajax
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor de tweede keer in ruim een maand voor eigen publiek van Ajax gewonnen. De thuisploeg plaatste zich met een zege van 2-0 voor de kwartfinale van de KNVB-beker. De bezoekers uit Amsterdam moeten zich de rest van het seizoen concentreren op de Eredivisie en de Europa League.
AZ, dat Ajax vorige maand met 2-1 de baas bleef in de Eredivisie, hoefde niet eens een topprestatie te leveren om de rivaal uit de hoofdstad te verslaan. De twee ploegen leverden minder spektakel dan in veel recente onderlinge ontmoetingen. De thuisploeg viel vrij voorzichtig aan op het ritme dat de middenvelders Jordy Clasie en Sven Mijnans bepaalden. Ajax kreeg best veel ruimte, maar slaagde er nauwelijks in aanvallers gevaarlijk in stelling te brengen.
Beide teams creëerden voor rust geen grote kansen, maar toch was het AZ dat op voorsprong kwam. Doelman Remko Pasveer kon niet voorkomen dat Alexandre Penetra de bal richting Wouter Goes kopte. Hij had vervolgens geen antwoord meer op de inzet van de centrale verdediger (1-0). Brian Brobbey gaf nog aan dat er een overtreding op hem was gemaakt, maar scheidsrechter Serdar Gözübüyük wees overtuigend naar de middenstip.
Slotoffensief
Bij Ajax verving Kian Fitz-Jim de geblesseerde Davy Klaassen en kreeg Bertrand Traoré op de rechterflank de voorkeur boven Steven Berghuis. Trainer Maarten Martens van de thuisploeg miste de geblesseerde Ruben van Bommel en Mayckel Lahdo. Hij liet Jayden Addai aan de aftrap verschijnen.
De tweede helft begon zoals het eerste bedrijf eindigde. Ajax was veel aan de bal, zonder gevaarlijk te worden. AZ bleef vrij eenvoudig overeind en was met een schot van Mijnans op de lat dicht bij een tweede treffer. Bij de bezoekers moesten Brobbey en Jordan Henderson na 65 minuten plaatsmaken voor Wout Weghorst en Kristian Hlynsson. Vlak na de dubbele wissel was Traoré dicht bij de gelijkmaker, maar de rechtsbuiten schoot op de paal.
Met Chuba Akpom, Berghuis en Christian Rasmussen voor Traoré, Fitz-Jim en Mika Godts probeerde Ajax een slotoffensief in te zetten. Dat mislukte volledig, want de ingevallen Mexx Meerdink bepaalde in de negentigste minuut de eindstand,
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
10 uur geleden