AZ wint voor tweede keer in ruim een maand van Ajax
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor de tweede keer in ruim een maand voor eigen publiek van Ajax gewonnen. De thuisploeg plaatste zich met een zege van 2-0 voor de kwartfinale van de KNVB-beker. De bezoekers uit Amsterdam moeten zich de rest van het seizoen concentreren op de Eredivisie en de Europa League.
AZ, dat Ajax vorige maand met 2-1 de baas bleef in de Eredivisie, hoefde niet eens een topprestatie te leveren om de rivaal uit de hoofdstad te verslaan. De twee ploegen leverden minder spektakel dan in veel recente onderlinge ontmoetingen. De thuisploeg viel vrij voorzichtig aan op het ritme dat de middenvelders Jordy Clasie en Sven Mijnans bepaalden. Ajax kreeg best veel ruimte, maar slaagde er nauwelijks in aanvallers gevaarlijk in stelling te brengen.
Beide teams creëerden voor rust geen grote kansen, maar toch was het AZ dat op voorsprong kwam. Doelman Remko Pasveer kon niet voorkomen dat Alexandre Penetra de bal richting Wouter Goes kopte. Hij had vervolgens geen antwoord meer op de inzet van de centrale verdediger (1-0). Brian Brobbey gaf nog aan dat er een overtreding op hem was gemaakt, maar scheidsrechter Serdar Gözübüyük wees overtuigend naar de middenstip.
Slotoffensief
Bij Ajax verving Kian Fitz-Jim de geblesseerde Davy Klaassen en kreeg Bertrand Traoré op de rechterflank de voorkeur boven Steven Berghuis. Trainer Maarten Martens van de thuisploeg miste de geblesseerde Ruben van Bommel en Mayckel Lahdo. Hij liet Jayden Addai aan de aftrap verschijnen.
De tweede helft begon zoals het eerste bedrijf eindigde. Ajax was veel aan de bal, zonder gevaarlijk te worden. AZ bleef vrij eenvoudig overeind en was met een schot van Mijnans op de lat dicht bij een tweede treffer. Bij de bezoekers moesten Brobbey en Jordan Henderson na 65 minuten plaatsmaken voor Wout Weghorst en Kristian Hlynsson. Vlak na de dubbele wissel was Traoré dicht bij de gelijkmaker, maar de rechtsbuiten schoot op de paal.
Met Chuba Akpom, Berghuis en Christian Rasmussen voor Traoré, Fitz-Jim en Mika Godts probeerde Ajax een slotoffensief in te zetten. Dat mislukte volledig, want de ingevallen Mexx Meerdink bepaalde in de negentigste minuut de eindstand,
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber is in Marseille aangekomen om zijn transfer naar Olympique Marseille af te ronden. De 24-jarige middenvelder van Feyenoord sprak zich afgelopen weekend na de thuisnederlaag in de Kuip tegen Sparta (3-4) uit over een conflict met trainer Robin van Persie. Sindsdien ging het hard met de transfer naar de Franse nummer 3, die zo goed als rond is. Timber had bij Feyenoord nog een contract voor een halfjaar.
21 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - De spelers van Manchester City betalen de kaartjes voor de fans die dinsdag aanwezig waren bij de uitwedstrijd tegen Bodø/Glimt in de Champions League. De Engelse topclub blameerde zich met 3-1 bij de Noren, die daarmee hun eerste zege van dit seizoen boekten in het hoofdtoernooi.
22 minuten geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
3 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
3 uur geleden