Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wint van RKC na achterstand van twee doelpunten

AZ wint van RKC na achterstand van twee doelpunten

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de vierde plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De club uit Alkmaar kwam in het thuisduel met RKC Waalwijk terug van een achterstand (0-2) en scoorde driemaal binnen twaalf minuten (3-2).

AZ heeft 5 punten minder dan FC Twente, de nummer 3 van de ranglijst die zondag tegen Ajax speelt. NEC, de nummer 5 van de Eredivisie, heeft 9 punten minder dan de ploeg van trainer Maarten Martens. RKC staat op de zestiende plaats en moet vrezen voor deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie.

David Min tekende in de derde minuut voor de openingstreffer van RKC. Hij stond vlak voor rust bijna op de middenlijn toen hij de bal over de verbouwereerde doelman Mathew Ryan schoot (0-2). De spits van de bezoekers sprong zuinig om met de mogelijkheden die hij kreeg. AZ creƫerde voor rust veel meer kansen, maar Vangelis Pavlidis raakte de paal en stuitte op doelman Etienne Vaessen. Ook Sven Mijnans slaagde er niet in om de keeper van RKC te passeren.

26e competitietreffer

Yukinari Sugawara bracht AZ in de 66e minuut terug in de wedstrijd. De thuisploeg had daarna elf minuten nodig om op voorsprong te komen. Ibrahim Sadiq maakte gelijk en Pavlidis tekende voor zijn 26e competitietreffer van dit seizoen. Hij voert nu samen met Luuk de Jong de topscorerslijst van de Eredivisie aan.

AZ zag Jordy Clasie in de warming-up afhaken. De aanvoerder liep vlak voor de aftrap een spierblessure op.

Meer uit Voetbal

Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

3 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

5 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

5 uur geleden
De Ligt verkozen tot beste speler van ManUnited in november

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.

6 uur geleden
Real Madrid moet verdediger Alexander-Arnold twee maanden missen

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.

6 uur geleden
FC Utrecht: UEFA moet van CAS onderzoek doen naar speler Lyon

UTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.

8 uur geleden
Porto-spits De Jong loopt kort na rentree kruisbandblessure op

PORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.

8 uur geleden