Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wint van RKC na achterstand van twee doelpunten

AZ wint van RKC na achterstand van twee doelpunten

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de vierde plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De club uit Alkmaar kwam in het thuisduel met RKC Waalwijk terug van een achterstand (0-2) en scoorde driemaal binnen twaalf minuten (3-2).

AZ heeft 5 punten minder dan FC Twente, de nummer 3 van de ranglijst die zondag tegen Ajax speelt. NEC, de nummer 5 van de Eredivisie, heeft 9 punten minder dan de ploeg van trainer Maarten Martens. RKC staat op de zestiende plaats en moet vrezen voor deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie.

David Min tekende in de derde minuut voor de openingstreffer van RKC. Hij stond vlak voor rust bijna op de middenlijn toen hij de bal over de verbouwereerde doelman Mathew Ryan schoot (0-2). De spits van de bezoekers sprong zuinig om met de mogelijkheden die hij kreeg. AZ creëerde voor rust veel meer kansen, maar Vangelis Pavlidis raakte de paal en stuitte op doelman Etienne Vaessen. Ook Sven Mijnans slaagde er niet in om de keeper van RKC te passeren.

26e competitietreffer

Yukinari Sugawara bracht AZ in de 66e minuut terug in de wedstrijd. De thuisploeg had daarna elf minuten nodig om op voorsprong te komen. Ibrahim Sadiq maakte gelijk en Pavlidis tekende voor zijn 26e competitietreffer van dit seizoen. Hij voert nu samen met Luuk de Jong de topscorerslijst van de Eredivisie aan.

AZ zag Jordy Clasie in de warming-up afhaken. De aanvoerder liep vlak voor de aftrap een spierblessure op.

Meer uit Voetbal

Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

1 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

3 uur geleden
Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

16 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

16 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

18 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

18 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

20 uur geleden