Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wint van RKC na achterstand van twee doelpunten

AZ wint van RKC na achterstand van twee doelpunten

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de vierde plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De club uit Alkmaar kwam in het thuisduel met RKC Waalwijk terug van een achterstand (0-2) en scoorde driemaal binnen twaalf minuten (3-2).

AZ heeft 5 punten minder dan FC Twente, de nummer 3 van de ranglijst die zondag tegen Ajax speelt. NEC, de nummer 5 van de Eredivisie, heeft 9 punten minder dan de ploeg van trainer Maarten Martens. RKC staat op de zestiende plaats en moet vrezen voor deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie.

David Min tekende in de derde minuut voor de openingstreffer van RKC. Hij stond vlak voor rust bijna op de middenlijn toen hij de bal over de verbouwereerde doelman Mathew Ryan schoot (0-2). De spits van de bezoekers sprong zuinig om met de mogelijkheden die hij kreeg. AZ creëerde voor rust veel meer kansen, maar Vangelis Pavlidis raakte de paal en stuitte op doelman Etienne Vaessen. Ook Sven Mijnans slaagde er niet in om de keeper van RKC te passeren.

26e competitietreffer

Yukinari Sugawara bracht AZ in de 66e minuut terug in de wedstrijd. De thuisploeg had daarna elf minuten nodig om op voorsprong te komen. Ibrahim Sadiq maakte gelijk en Pavlidis tekende voor zijn 26e competitietreffer van dit seizoen. Hij voert nu samen met Luuk de Jong de topscorerslijst van de Eredivisie aan.

AZ zag Jordy Clasie in de warming-up afhaken. De aanvoerder liep vlak voor de aftrap een spierblessure op.

Meer uit Voetbal

PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

1 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

5 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

6 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

6 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

6 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

7 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

8 uur geleden