AZ wint van RKC na achterstand van twee doelpunten
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de vierde plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De club uit Alkmaar kwam in het thuisduel met RKC Waalwijk terug van een achterstand (0-2) en scoorde driemaal binnen twaalf minuten (3-2).
AZ heeft 5 punten minder dan FC Twente, de nummer 3 van de ranglijst die zondag tegen Ajax speelt. NEC, de nummer 5 van de Eredivisie, heeft 9 punten minder dan de ploeg van trainer Maarten Martens. RKC staat op de zestiende plaats en moet vrezen voor deelname aan de play-offs voor promotie en degradatie.
David Min tekende in de derde minuut voor de openingstreffer van RKC. Hij stond vlak voor rust bijna op de middenlijn toen hij de bal over de verbouwereerde doelman Mathew Ryan schoot (0-2). De spits van de bezoekers sprong zuinig om met de mogelijkheden die hij kreeg. AZ creëerde voor rust veel meer kansen, maar Vangelis Pavlidis raakte de paal en stuitte op doelman Etienne Vaessen. Ook Sven Mijnans slaagde er niet in om de keeper van RKC te passeren.
26e competitietreffer
Yukinari Sugawara bracht AZ in de 66e minuut terug in de wedstrijd. De thuisploeg had daarna elf minuten nodig om op voorsprong te komen. Ibrahim Sadiq maakte gelijk en Pavlidis tekende voor zijn 26e competitietreffer van dit seizoen. Hij voert nu samen met Luuk de Jong de topscorerslijst van de Eredivisie aan.
AZ zag Jordy Clasie in de warming-up afhaken. De aanvoerder liep vlak voor de aftrap een spierblessure op.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
36 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
16 uur geleden