AZ wint van Cambuur en blijft volop meedoen in strijd om titel
ALKMAAR (ANP) - AZ blijft koploper Feyenoord op de voet volgen. De Alkmaarse formatie van trainer Pascal Jansen won zaterdag op eigen veld met moeite van SC Cambuur, de nummer laatst van de ranglijst van de Eredivisie. Het werd 2-1 voor de thuisclub, die nu nog een achterstand van 2 punten heeft op de Rotterdamse koploper.
Vangelis Pavlidis opende vlak voor rust de score voor AZ. Wouter Goes maakte er ongeveer een kwartier voor het einde 2-0 van, met zijn eerste goal voor de club in de Eredivisie. Uit een strafschop zorgde Bjørn Johnsen vervolgens nog voor de 2-1.
In de extra tijd kreeg Mees Hoedemakers van Cambuur de rode kaart.
Feyenoord speelt zondagmiddag tegen Fortuna Sittard. AZ had vorige week nog het topduel bij Feyenoord met 2-1 verloren.
Cambuur kwam door de nederlaag 'vaster' op de laatste plaats te staan, aangezien nummer 17 FC Groningen eerder op de dag van Excelsior had gewonnen.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
14 uur geleden