AZ wint nipt in Andorra door doelpunt invaller Mihailovic
ANDORRA LA VELLA (ANP) - AZ heeft in de derde voorronde van de Conference League een nipte zege geboekt op Santa Coloma uit Andorra. Het werd in de dwergstaat 1-0 voor de Alkmaarders, vorig jaar nog halvefinalist in het derde clubtoernooi van Europa.
Invaller Djordje Mihailovic maakte in Andorra National Stadium het enige doelpunt van de avond. De 24-jarige Amerikaans-Servische middenvelder kopte een kwartier voor tijd raak na een vrije trap van rechtsback Yukinari Sugawara. Mihailovic was in de 68e minuut binnen de lijnen gekomen voor Dani de Wit.
Ruben van Bommel mocht direct na het doelpunt ook invallen, voor Jesper Karlsson. Voor de zoon van Mark van Bommel was het zijn eerste officiële wedstrijd voor AZ, dat hem deze zomer overnam van MVV Maastricht. Trainer Pascal Jansen liet ook de teruggekeerde Kenzo Goudmijn na ruim een uur invallen.
De return is over een week in Alkmaar. Zondag speelt AZ in de Eredivisie thuis tegen Go Ahead Eagles.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
5 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
21 uur geleden