AZ wint na goede tweede helft van Jablonec
ALKMAAR (ANP) - AZ doet goed mee in de groepsfase van de Conference League. De formatie van trainer Pascal Jansen won op eigen veld van het Tsjechische Jablonec. Het werd 1-0. Voor de Alkmaarders, moeizaam aan de competitie in de Eredivisie begonnen, was het de tweede zege op rij. In het afgelopen weekeinde werd Go Ahead Eagles verslagen.
Pas vlak voor rust was er sprake van enige dreiging van de kant van AZ. Daarbij schoot Albert Gudmundsson over. Verder was vooral Jablonec aan de bal, overigens ook zonder al te veel serieuze mogelijkheden uit te spelen. Maar de Alkmaarders kwamen nauwelijks onder de druk van de tegenstander uit.
Na de hervatting was er meteen sprake van een 'ander' AZ. Al na enkele minuten leidde een vlekkeloze aanval, eigenlijk de eerste van de thuisclub, wel tot een treffer van Gudmundsson. De voorbereiding kwam op naam van Jesper Karlsson en aanvoerder Owen Wijndal.
Bijna gelijk
In de 64e minuut was het bijna gelijk. AZ's Griekse verdediger Pantelis Hatzidiakos raakte de bal na een voorzet totaal verkeerd, maar zag dat de inzet ver buiten bereik van zijn eigen doelman Peter Vindahl Jensen op de lat eindigde.
Door een kopbal van de ingevallen Zakaria Aboukhlal en een schot van Jesper Karlsson waren nu echter de betere mogelijkheden voor AZ. Beiden zagen hun pogingen net naast het doel gaan. Datzelfde gebeurde bij een fraaie poging van Gudmundsson.
AZ begon in groep D met een gelijkspel tegen het Deense Randers (2-2). Jablonec won met 1-0 van het Roemeense Cluj. AZ leidt in de groep, met een punt voorsprong op Jablonec.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
6 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
6 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
17 uur geleden