AZ wint in Heerenveen weer eens na twee nederlagen
HEERENVEEN (ANP) - AZ heeft na twee competitienederlagen op een rij weer gewonnen in de eredivisie. De nummer 2, de belangrijkste uitdager van koploper Ajax, won de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen met 2-1. Het was al de vierde keer op rij dat AZ in het Abe Lenstra Stadion wist te winnen.
Dani de Wit zette AZ na 35 minuten op voorsprong. Hij was alert toen Sven Botman in de fout ging; de verdediger van sc Heerenveen wilde wegwerken met een omhaal, maar omdat hij verkeerd timede bleef de bal hangen. Halverwege de tweede helft maakte de Nigeriaan Chidera Ejuke gelijk, door de bal beheerst langs AZ-keeper Marco Bizot te schuiven. Ejuke, die later nog een uitgelezen - haast identieke - mogelijkheid op de 2-2 kreeg, had vijf wedstrijden niet gescoord.
AZ kwam snel weer op voorsprong, nu via Myron Boadu. De spits schoot in de 72e minuut van dichtbij raak uit een corner. Voor topscorer Boadu was het zijn twaalfde doelpunt van het seizoen.
Ajax
Vorig weekend verloor AZ bij de hervatting van de eredivisie thuis met 3-1 van Willem II, voor de winterstop was Sparta met 3-0 te sterk.
Door de zege verkleinde AZ het gat met Ajax tot drie punten. Ajax wacht zondag de uitwedstrijd tegen FC Groningen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
1 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
3 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
6 uur geleden