AZ wint in Heerenveen weer eens na twee nederlagen
HEERENVEEN (ANP) - AZ heeft na twee competitienederlagen op een rij weer gewonnen in de eredivisie. De nummer 2, de belangrijkste uitdager van koploper Ajax, won de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen met 2-1. Het was al de vierde keer op rij dat AZ in het Abe Lenstra Stadion wist te winnen.
Dani de Wit zette AZ na 35 minuten op voorsprong. Hij was alert toen Sven Botman in de fout ging; de verdediger van sc Heerenveen wilde wegwerken met een omhaal, maar omdat hij verkeerd timede bleef de bal hangen. Halverwege de tweede helft maakte de Nigeriaan Chidera Ejuke gelijk, door de bal beheerst langs AZ-keeper Marco Bizot te schuiven. Ejuke, die later nog een uitgelezen - haast identieke - mogelijkheid op de 2-2 kreeg, had vijf wedstrijden niet gescoord.
AZ kwam snel weer op voorsprong, nu via Myron Boadu. De spits schoot in de 72e minuut van dichtbij raak uit een corner. Voor topscorer Boadu was het zijn twaalfde doelpunt van het seizoen.
Ajax
Vorig weekend verloor AZ bij de hervatting van de eredivisie thuis met 3-1 van Willem II, voor de winterstop was Sparta met 3-0 te sterk.
Door de zege verkleinde AZ het gat met Ajax tot drie punten. Ajax wacht zondag de uitwedstrijd tegen FC Groningen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste helft van het seizoen afgesloten met een gelijkspel tegen FC Twente (1-1). De ploeg van Robin van Persie zag de achterstand op koploper PSV groeien naar 11 punten. Feyenoord heeft 5 punten meer dan het als derde geklasseerde Ajax.
17 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles en FC Groningen hebben op de laatste speeldag van de eerste helft van de competitie gelijkgespeeld. Het Eredivisieduel in de Adelaarshorst eindigde in 1-1. Het was de vijfde keer op rij dat Go Ahead Eagles geen competitiewedstrijd wist te winnen.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na afloop van de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) kritisch over de eerste helft. "Het was nu de derde wedstrijd op rij dat we goed begonnen en daarna terugvielen", aldus Bosz, die daarmee doelde op de duels met Heracles Almelo en GVVV.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen FC Utrecht moeizaam gewonnen. De koploper stond bij rust nog met 1-0 achter, maar draaide die achterstand in de tweede helft om: 1-2. Het betekende voor PSV de veertiende achtereenvolgende zege in een uitduel in de competitie. Dat lukte sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 nog geen enkele club.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/Belga) - FC Barcelona moet verdediger Andreas Christensen de komende maanden missen. De Deen heeft op training een gedeeltelijke scheur in de voorste kruisband van zijn linkerknie opgelopen, zo maakte de club bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gonçalo Borges begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het thuisduel met FC Twente. Hij krijgt de voorkeur boven Aymen Sliti, die woensdag niet kon overtuigen in het verloren bekerduel met SC Heerenveen. Jan Plug vervangt linksback Jordan Bos, die niet bij de selectie zit.
3 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/DPA) - Real Sociedad heeft Pellegrino Matarazzo aangetrokken als nieuwe trainer. De 48-jarige Amerikaan is de opvolger van Sergio Francisco, die een week eerder werd ontslagen.
4 uur geleden