AZ wint in Friesland en bezorgt Heerenveen eerste puntenverlies
HEERENVEEN (ANP) - AZ heeft de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen ondanks een vroege achterstand met 3-1 gewonnen. Het was voor de Friezen het eerste puntenverlies dit seizoen.
De thuisploeg nam na ruim 10 minuten de leiding via Henk Veerman, die van dichtbij raak kopte. Kort daarna maakte Vangelis Pavlidis al gelijk, hij gaf de bal in de doelmond met zijn hoofd het laatste zetje bij een corner van Teun Koopmeiners. De aanvoerder bekende na afloop dat het zijn laatste duel voor AZ was, hij verhuist naar het Italiaanse Atalanta.
Kort na rust bezorgde de Noorse verdediger Aslak Fonn Witry AZ een voorsprong. Nieuwkomer Witry, die zijn debuut maakte in de Eredivisie, rondde een fraaie aanval af met een geplaatst schot in de bovenhoek. Vlak voor tijd maakte Dani de Wit er 1-3 van, hij tikte raak na goed voorbereidend werk van de kort daarvoor ingevallen Tijjani Reijnders.
Voor AZ is het pas de eerste zege van het seizoen. Twee weken geleden verloren de Alkmaarders van RKC en vorige week kwam de ploeg van trainer Pascal Jansen niet in actie om zich te sparen voor de ontmoeting met Celtic in de voorronden van de Europa League. AZ heeft in competitieverband al zes uitwedstrijden op een rij gewonnen.
Sc Heerenveen was het seizoen begonnen met een zege op Go Ahead Eagles (0-1) en was vorige week met 3-2 te sterk voor RKC.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
29 minuten geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
16 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
17 uur geleden