AZ wint in Friesland en bezorgt Heerenveen eerste puntenverlies
HEERENVEEN (ANP) - AZ heeft de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen ondanks een vroege achterstand met 3-1 gewonnen. Het was voor de Friezen het eerste puntenverlies dit seizoen.
De thuisploeg nam na ruim 10 minuten de leiding via Henk Veerman, die van dichtbij raak kopte. Kort daarna maakte Vangelis Pavlidis al gelijk, hij gaf de bal in de doelmond met zijn hoofd het laatste zetje bij een corner van Teun Koopmeiners. De aanvoerder bekende na afloop dat het zijn laatste duel voor AZ was, hij verhuist naar het Italiaanse Atalanta.
Kort na rust bezorgde de Noorse verdediger Aslak Fonn Witry AZ een voorsprong. Nieuwkomer Witry, die zijn debuut maakte in de Eredivisie, rondde een fraaie aanval af met een geplaatst schot in de bovenhoek. Vlak voor tijd maakte Dani de Wit er 1-3 van, hij tikte raak na goed voorbereidend werk van de kort daarvoor ingevallen Tijjani Reijnders.
Voor AZ is het pas de eerste zege van het seizoen. Twee weken geleden verloren de Alkmaarders van RKC en vorige week kwam de ploeg van trainer Pascal Jansen niet in actie om zich te sparen voor de ontmoeting met Celtic in de voorronden van de Europa League. AZ heeft in competitieverband al zes uitwedstrijden op een rij gewonnen.
Sc Heerenveen was het seizoen begonnen met een zege op Go Ahead Eagles (0-1) en was vorige week met 3-2 te sterk voor RKC.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
6 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
7 uur geleden