AZ wint in Friesland en bezorgt Heerenveen eerste puntenverlies
HEERENVEEN (ANP) - AZ heeft de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen ondanks een vroege achterstand met 3-1 gewonnen. Het was voor de Friezen het eerste puntenverlies dit seizoen.
De thuisploeg nam na ruim 10 minuten de leiding via Henk Veerman, die van dichtbij raak kopte. Kort daarna maakte Vangelis Pavlidis al gelijk, hij gaf de bal in de doelmond met zijn hoofd het laatste zetje bij een corner van Teun Koopmeiners. De aanvoerder bekende na afloop dat het zijn laatste duel voor AZ was, hij verhuist naar het Italiaanse Atalanta.
Kort na rust bezorgde de Noorse verdediger Aslak Fonn Witry AZ een voorsprong. Nieuwkomer Witry, die zijn debuut maakte in de Eredivisie, rondde een fraaie aanval af met een geplaatst schot in de bovenhoek. Vlak voor tijd maakte Dani de Wit er 1-3 van, hij tikte raak na goed voorbereidend werk van de kort daarvoor ingevallen Tijjani Reijnders.
Voor AZ is het pas de eerste zege van het seizoen. Twee weken geleden verloren de Alkmaarders van RKC en vorige week kwam de ploeg van trainer Pascal Jansen niet in actie om zich te sparen voor de ontmoeting met Celtic in de voorronden van de Europa League. AZ heeft in competitieverband al zes uitwedstrijden op een rij gewonnen.
Sc Heerenveen was het seizoen begonnen met een zege op Go Ahead Eagles (0-1) en was vorige week met 3-2 te sterk voor RKC.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
6 uur geleden