AZ wint in Friesland en bezorgt Heerenveen eerste puntenverlies
HEERENVEEN (ANP) - AZ heeft de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen ondanks een vroege achterstand met 3-1 gewonnen. Het was voor de Friezen het eerste puntenverlies dit seizoen.
De thuisploeg nam na ruim 10 minuten de leiding via Henk Veerman, die van dichtbij raak kopte. Kort daarna maakte Vangelis Pavlidis al gelijk, hij gaf de bal in de doelmond met zijn hoofd het laatste zetje bij een corner van Teun Koopmeiners. De aanvoerder bekende na afloop dat het zijn laatste duel voor AZ was, hij verhuist naar het Italiaanse Atalanta.
Kort na rust bezorgde de Noorse verdediger Aslak Fonn Witry AZ een voorsprong. Nieuwkomer Witry, die zijn debuut maakte in de Eredivisie, rondde een fraaie aanval af met een geplaatst schot in de bovenhoek. Vlak voor tijd maakte Dani de Wit er 1-3 van, hij tikte raak na goed voorbereidend werk van de kort daarvoor ingevallen Tijjani Reijnders.
Voor AZ is het pas de eerste zege van het seizoen. Twee weken geleden verloren de Alkmaarders van RKC en vorige week kwam de ploeg van trainer Pascal Jansen niet in actie om zich te sparen voor de ontmoeting met Celtic in de voorronden van de Europa League. AZ heeft in competitieverband al zes uitwedstrijden op een rij gewonnen.
Sc Heerenveen was het seizoen begonnen met een zege op Go Ahead Eagles (0-1) en was vorige week met 3-2 te sterk voor RKC.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
38 minuten geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
38 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
20 uur geleden