Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wint door treffers in eerste helft van FC Emmen

AZ wint door treffers in eerste helft van FC Emmen

EMMEN (ANP) - AZ heeft bij FC Emmen zonder veel moeite de vierde competitiezege van het seizoen geboekt. Op De Oude Meerdijk in Emmen wonnen de Alkmaarders met 3-0. AZ klimt door de zege naar de derde plaats in de Eredivisie met 13 punten, twee minder dan Ajax en evenveel als Feyenoord, dat een beter doelsaldo heeft.

De doelpunten van AZ vielen allemaal in de eerste helft. Jens Odgaard opende de score, daarna waren Dani de Wit en Tijjani Reijnders trefzeker.

AZ verspeelde afgelopen donderdag in de inhaalwedstrijd tegen NEC voor het eerst in de Eredivisie punten door een 1-1-gelijkspel. Coach Pascal Jansen miste nog steeds de geblesseerde Vangelis Pavlidis en stuurde in Emmen dezelfde elf spelers het veld in. Die waren al snel succesvol. Odgaard rondde een goede pass van Jordy Clasie af. Enkele minuten later was het al 2-0. De Wit schoot binnen uit de rebound.

Nog voor de rust liep AZ uit naar 3-0. Reijnders kreeg de bal teruggelegd van Håkon Evjen en schoot vanaf de rand van het strafschopgebied raak in de linkerhoek. In de tweede helft kon AZ het rustiger aan doen. Een schot van Odgaard uit een vrije trap belandde op de lat en Reijnders schoot in het zijnet.

Bij Emmen bracht coach Dick Lukkien Ahmed El Messaoudi in het veld. Die kon een kans in de slotfase niet verzilveren. Ook Fernando Pacheco kwam niet meer tot scoren.

Meer uit Voetbal

AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

14 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

14 uur geleden
Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

1 dag geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

1 dag geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

1 dag geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

1 dag geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

1 dag geleden