Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wint door treffers in eerste helft van FC Emmen

AZ wint door treffers in eerste helft van FC Emmen

EMMEN (ANP) - AZ heeft bij FC Emmen zonder veel moeite de vierde competitiezege van het seizoen geboekt. Op De Oude Meerdijk in Emmen wonnen de Alkmaarders met 3-0. AZ klimt door de zege naar de derde plaats in de Eredivisie met 13 punten, twee minder dan Ajax en evenveel als Feyenoord, dat een beter doelsaldo heeft.

De doelpunten van AZ vielen allemaal in de eerste helft. Jens Odgaard opende de score, daarna waren Dani de Wit en Tijjani Reijnders trefzeker.

AZ verspeelde afgelopen donderdag in de inhaalwedstrijd tegen NEC voor het eerst in de Eredivisie punten door een 1-1-gelijkspel. Coach Pascal Jansen miste nog steeds de geblesseerde Vangelis Pavlidis en stuurde in Emmen dezelfde elf spelers het veld in. Die waren al snel succesvol. Odgaard rondde een goede pass van Jordy Clasie af. Enkele minuten later was het al 2-0. De Wit schoot binnen uit de rebound.

Nog voor de rust liep AZ uit naar 3-0. Reijnders kreeg de bal teruggelegd van Håkon Evjen en schoot vanaf de rand van het strafschopgebied raak in de linkerhoek. In de tweede helft kon AZ het rustiger aan doen. Een schot van Odgaard uit een vrije trap belandde op de lat en Reijnders schoot in het zijnet.

Bij Emmen bracht coach Dick Lukkien Ahmed El Messaoudi in het veld. Die kon een kans in de slotfase niet verzilveren. Ook Fernando Pacheco kwam niet meer tot scoren.

Meer uit Voetbal

NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

4 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

5 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

5 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

6 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

6 uur geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

6 uur geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

7 uur geleden