AZ wint door late treffer van De Wit bij NAC Breda
BREDA (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie met een late treffer de zege gepakt bij NAC Breda. De Alkmaarders van coach Maarten Martens wonnen door een kopbal van Mees de Wit met 2-1 in Breda.
AZ komt door de overwinning op 29 punten, maar blijft zesde. NAC blijft op 22 punten staan en zakte naar de negende plaats.
Elías Már Ómarsson opende de score voor de Brabanders in de twaalfde minuut. Troy Parrott maakte daarna in de tweede helft gelijk, waarna De Wit AZ alsnog de zege bezorgde.
Tweede gele kaart
NAC kwam al vroeg op voorsprong. In een tegenaanval over links legde Boy Kemper de bal goed terug op Ómarsson, die binnenwerkte. AZ-spelers protesteerden omdat er een tweede bal in het strafschopgebied lag, maar scheidsrechter Edwin van de Graaf keurde de treffer goed. In het vervolg van de eerste helft slaagde AZ er niet in veel terug te doen.
Na de rust werden de Alkmaarders gevaarlijker. Doelman Daniel Bielica bracht redding op pogingen van Wouter Goes en Zico Buurmeester. Ook Ruben van Bommel stuitte op de keeper. Uit een lange voorzet van Peer Koopmeiners kopte Troy Parrott de gelijkmaker binnen.
NAC-verdediger Leo Greiml werd in de slotfase met zijn tweede gele kaart weggestuurd. NAC probeerde de 1-1 te verdedigen, maar de keeper kreeg een schot van Koopmeiners slechts ten dele onder controle, waarna De Wit uit de rebound kon binnenkoppen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
12 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden