AZ wint dankzij fraaie treffers van Lille
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft na drie nederlagen de eerste overwinning geboekt in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Arne Slot versloeg de Franse club Lille in Alkmaar met 2-1.
AZ kwam na bijna een uur spelen weer op achterstand, maar pakte de winst dankzij fraaie doelpunten in de laatste twintig minuten van Yukinari Sugawara en Thomas Ouwejan. Bij Lille, de nummer 4 van afgelopen seizoen in de Franse competitie, deed de van Ajax overgekomen verdediger Sven Botman ruim een uur mee.
AZ had eerder in de voorbereiding verloren van Racing Genk, FC Utrecht en PEC Zwolle, steeds met 1-0. Spits Myron Boadu maakte tegen Lille zijn eerste speelminuten in de aanloop naar het nieuwe seizoen. Boadu, die net als Ron Vlaar en Calvin Stengs vanwege fysieke problemen de voorgaande wedstrijden moest missen, speelde de eerste helft. Stengs en Vlaar ontbraken opnieuw, net als de zieke doelman Marco Bizot.
Gelijkmaker
Reservekeeper Hobie Verhulst werd na een uur spelen gepasseerd door de Franse rechtsback Jérémy Pied. De Japanse verdediger Sugawara schoot in de 72e minuut vanaf zo'n 30 meter de gelijkmaker binnen. Sugawara tekende zo voor het eerste doelpunt van AZ in de voorbereiding. De Alkmaarse ploeg pakte in het lege AFAS-stadion in de slotfase de winst dankzij een andere verdediger; Ouwejan schoot een vrije trap vanaf 25 meter met links in de kruising.
Maandag is de loting voor de tweede voorronde van de Champions League, met daarbij ook AZ. De Alkmaarders hebben bij de UEFA protest aangetekend tegen de verdeling van de Europese tickets die de KNVB maakte. Ajax kreeg het beste ticket voor de Champions League op basis van een beter doelsaldo dan AZ, dat afgelopen seizoen wel twee keer won van de Amsterdammers. De UEFA heeft nog altijd geen duidelijkheid gegeven. Alles wijst erop dat AZ op 25 of 26 augustus dus in actie komt in de voorronden van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
34 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
15 uur geleden