
AZ wint dankzij fraaie treffers van Lille
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft na drie nederlagen de eerste overwinning geboekt in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Arne Slot versloeg de Franse club Lille in Alkmaar met 2-1.
AZ kwam na bijna een uur spelen weer op achterstand, maar pakte de winst dankzij fraaie doelpunten in de laatste twintig minuten van Yukinari Sugawara en Thomas Ouwejan. Bij Lille, de nummer 4 van afgelopen seizoen in de Franse competitie, deed de van Ajax overgekomen verdediger Sven Botman ruim een uur mee.
AZ had eerder in de voorbereiding verloren van Racing Genk, FC Utrecht en PEC Zwolle, steeds met 1-0. Spits Myron Boadu maakte tegen Lille zijn eerste speelminuten in de aanloop naar het nieuwe seizoen. Boadu, die net als Ron Vlaar en Calvin Stengs vanwege fysieke problemen de voorgaande wedstrijden moest missen, speelde de eerste helft. Stengs en Vlaar ontbraken opnieuw, net als de zieke doelman Marco Bizot.
Gelijkmaker
Reservekeeper Hobie Verhulst werd na een uur spelen gepasseerd door de Franse rechtsback Jérémy Pied. De Japanse verdediger Sugawara schoot in de 72e minuut vanaf zo'n 30 meter de gelijkmaker binnen. Sugawara tekende zo voor het eerste doelpunt van AZ in de voorbereiding. De Alkmaarse ploeg pakte in het lege AFAS-stadion in de slotfase de winst dankzij een andere verdediger; Ouwejan schoot een vrije trap vanaf 25 meter met links in de kruising.
Maandag is de loting voor de tweede voorronde van de Champions League, met daarbij ook AZ. De Alkmaarders hebben bij de UEFA protest aangetekend tegen de verdeling van de Europese tickets die de KNVB maakte. Ajax kreeg het beste ticket voor de Champions League op basis van een beter doelsaldo dan AZ, dat afgelopen seizoen wel twee keer won van de Amsterdammers. De UEFA heeft nog altijd geen duidelijkheid gegeven. Alles wijst erop dat AZ op 25 of 26 augustus dus in actie komt in de voorronden van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
12 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
13 uur geledenZEIST (ANP) - Trainer John Heitinga verwacht dat Raúl Moro snel een contract bij Ajax tekent. "Ik verwacht hem binnen een aantal dagen wel bij ons", zei hij op een persconferentie tijdens een trainingskamp in Zeist.
13 uur geleden