AZ wint bij Heerenveen en blijft meedoen in titelrace
HEERENVEEN (ANP) - AZ handhaaft zich vooralsnog moeiteloos in de kopgroep van de Eredivisie. De formatie van trainer Pascal Jansen won zaterdag de uitwedstrijd bij Heerenveen, 0-2.
Na ruim een half uur kwam AZ op voorsprong. Dani de Wit liet international-doelman Andries Noppert met een kopbal kansloos, na een voorzet van Jens Odgaard. De Alkmaarders hadden aanvankelijk ook het initiatief. Al na enkele minuten was Vangelis Pavlidis dicht bij de openingstreffer, maar Noppert wist de bal met enige moeite nog net voor de doellijn tegen te houden.
Pas in de slotfase van de eerste helft werd Heerenveen wat dreigender. Onder meer Amin Sarr en Pelle van Amersfoort waren met aardige schoten dicht bij de gelijkmaker.
Reijnders
Het tweede deel was amper begonnen of AZ liep verder uit. Na een aanval met volleerd 'tikkie-takkievoetbal' gaf Tijjani Reijnders de bal het laatste zetje, na een assist van Yukinari Sugawara.
Ongeveer halverwege de tweede helft kreeg de thuisclub een strafschop, na een overtreding van Sam Beukema op Milan van Ewijk. Vervolgens stopte doelman Hobie Verhulst de inzet van Sarr. Beukema raakte bij zijn ingreep geblesseerd en werd enkele minuten later vervangen.
AZ staat voorlopig tweede, op een punt van koploper Feyenoord. De overige titelkandidaten moeten dit weekeinde nog in actie komen. Heerenveen staat in de middenmoot.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
34 minuten geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
11 uur geleden