AZ wint bij dolend Ajax en maakt titelrace erg spannend
AMSTERDAM (ANP) - AZ heeft de spanning in de titelrace nu echt helemaal teruggebracht. De club uit Alkmaar vierde een dikverdiende uitzege op een machteloos Ajax: 0-2.
Ajax mag zich na maar liefst vijf nederlagen in de laatste negen competitieduels alleen nog op basis van een beter doelsaldo koploper van de eredivisie blijven noemen. Nummer drie Feyenoord volgt beide clubs uit Noord-Holland op 6 punten. PSV moet nog 7 punten goedmaken, maar heeft wel een duel meer gespeeld.
Ajax gaf AZ alle gelegenheid om te laten zien waarom het van alle eredivisieclubs de meeste punten in uitwedstrijden pakt. Het elftal van trainer Erik ten Hag viel zo slordig aan dat de bezoekers alleen maar hoefden te wachten op balverlies. Vervolgens kende AZ weinig moeite om na een paar balcontacten gevaarlijk te worden.
Precisie
De club uit Alkmaar won dit seizoen al bij PSV (0-4) en Feyenoord (0-3). Met een beetje meer precisie in de afwerking had AZ bij rust al met dergelijke cijfers voorgestaan. Myron Boadu, opgegroeid onder de rook van de Johan Cruijff ArenA, opende al in de vierde minuut de score (0-1). Daley Blind mocht zich die treffer aanrekenen. Hij schoof de bal zo maar in de voeten van Fredrik Midtsjø, die de vrijstaande Boadu vond. Blind ging vorige week ook al fout bij het winnende doelpunt van Heracles Almelo.
Boadu verscheen voor rust nog een keer oog in oog met doelman André Onana, net als Midtsjø. En Dani de Wit schoot snoeihard, maar rakelings over. En Ajax? Ook met de weer fitte Hakim Ziyech en Quincy Promes werd de landskampioen nauwelijks gevaarlijk. Het mooie aanvalsspel met al die korte combinaties van de laatste anderhalf jaar is helemaal verdwenen. Aan trainer Ten Hag de zware opdracht om zijn ploeg snel weer in vorm te krijgen. Komende woensdag wacht alweer een uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de halve finale van de KNVB-beker.
Afstand
AZ speelt nog wel herkenbaar, met patronen die steeds terugkomen als de ploeg aanvalt. Ook in de tweede helft was het aan doelman Onana te danken dat de tweevoudig landskampioen niet verder afstand nam. De keeper uit Kameroen kreeg nog een voet tegen een schot van Oussama Idrissi. Na ruim een uur was hij wel kansloos toen de linksbuiten van AZ uithaalde. Maar die treffer werd afgekeurd omdat de videoscheidsrechter zag dat Boadu hands had gemaakt. Het bleek uitstel van executie, want Idrissi stiftte in de 74e minuut wel raak, na een lange trap van Teun Koopmeiners.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
7 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
7 uur geleden