Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wil zonder topscorer Pavlidis verder bekeren in De Kuip

AZ wil zonder topscorer Pavlidis verder bekeren in De Kuip

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens van AZ wil nog niet vertellen wie woensdagavond zijn geschorste topscorer Vangelis Pavlidis in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen Feyenoord vervangt. Lequincio Zeefuik, overgekomen van FC Volendam, lijkt een belangrijke kandidaat. "Maar Ernest Poku en Ibrahim Sadiq kunnen ook als spits spelen", zei hij.

AZ verloor zondag in eigen stadion van Feyenoord in de Eredivisie (0-1). De club uit Alkmaar had het betere van het spel, maar kwam niet tot scoren. "De teleurstelling overheerst natuurlijk", zei Martens op een persmoment. "We kopen er niks voor. Maar progressie geeft moed en energie. Ik kan over best veel dingen tevreden zijn, maar het moet wel resultaten gaan opleveren."

Martens eist van zijn ploeg veel strijdlust in De Kuip. "Er moet een strijdbaarheid zijn waar iedereen energie van krijgt. Het geloof moet er zijn. Het is een kwartfinale onder geweldige omstandigheden en daar moet iedereen klaar voor zijn, zodat wij daar als winnaar vertrekken. Het is zeker geen makkelijke uitdaging, maar we geloven wel dat we verder kunnen bekeren."

Martens kan weer een beroep doen op doelman Mathew Ryan en Yukinari Sugawara, die de afgelopen weken actief waren op de Azië Cup. Hij wilde niet zeggen of ze aan de aftrap verschijnen. "We moeten kiezen en dat hebben we voor 90 procent al gedaan", zei de opvolger van Pascal Jansen. Maar ik kies ervoor dat nog niet naar buiten te brengen."

Meer uit Voetbal

Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

5 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

7 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

9 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

9 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

14 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

17 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

1 dag geleden