AZ wil zonder topscorer Pavlidis verder bekeren in De Kuip
ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens van AZ wil nog niet vertellen wie woensdagavond zijn geschorste topscorer Vangelis Pavlidis in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen Feyenoord vervangt. Lequincio Zeefuik, overgekomen van FC Volendam, lijkt een belangrijke kandidaat. "Maar Ernest Poku en Ibrahim Sadiq kunnen ook als spits spelen", zei hij.
AZ verloor zondag in eigen stadion van Feyenoord in de Eredivisie (0-1). De club uit Alkmaar had het betere van het spel, maar kwam niet tot scoren. "De teleurstelling overheerst natuurlijk", zei Martens op een persmoment. "We kopen er niks voor. Maar progressie geeft moed en energie. Ik kan over best veel dingen tevreden zijn, maar het moet wel resultaten gaan opleveren."
Martens eist van zijn ploeg veel strijdlust in De Kuip. "Er moet een strijdbaarheid zijn waar iedereen energie van krijgt. Het geloof moet er zijn. Het is een kwartfinale onder geweldige omstandigheden en daar moet iedereen klaar voor zijn, zodat wij daar als winnaar vertrekken. Het is zeker geen makkelijke uitdaging, maar we geloven wel dat we verder kunnen bekeren."
Martens kan weer een beroep doen op doelman Mathew Ryan en Yukinari Sugawara, die de afgelopen weken actief waren op de Azië Cup. Hij wilde niet zeggen of ze aan de aftrap verschijnen. "We moeten kiezen en dat hebben we voor 90 procent al gedaan", zei de opvolger van Pascal Jansen. Maar ik kies ervoor dat nog niet naar buiten te brengen."
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
3 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
8 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
15 uur geleden