AZ wil zonder topscorer Pavlidis verder bekeren in De Kuip
ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens van AZ wil nog niet vertellen wie woensdagavond zijn geschorste topscorer Vangelis Pavlidis in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen Feyenoord vervangt. Lequincio Zeefuik, overgekomen van FC Volendam, lijkt een belangrijke kandidaat. "Maar Ernest Poku en Ibrahim Sadiq kunnen ook als spits spelen", zei hij.
AZ verloor zondag in eigen stadion van Feyenoord in de Eredivisie (0-1). De club uit Alkmaar had het betere van het spel, maar kwam niet tot scoren. "De teleurstelling overheerst natuurlijk", zei Martens op een persmoment. "We kopen er niks voor. Maar progressie geeft moed en energie. Ik kan over best veel dingen tevreden zijn, maar het moet wel resultaten gaan opleveren."
Martens eist van zijn ploeg veel strijdlust in De Kuip. "Er moet een strijdbaarheid zijn waar iedereen energie van krijgt. Het geloof moet er zijn. Het is een kwartfinale onder geweldige omstandigheden en daar moet iedereen klaar voor zijn, zodat wij daar als winnaar vertrekken. Het is zeker geen makkelijke uitdaging, maar we geloven wel dat we verder kunnen bekeren."
Martens kan weer een beroep doen op doelman Mathew Ryan en Yukinari Sugawara, die de afgelopen weken actief waren op de Azië Cup. Hij wilde niet zeggen of ze aan de aftrap verschijnen. "We moeten kiezen en dat hebben we voor 90 procent al gedaan", zei de opvolger van Pascal Jansen. Maar ik kies ervoor dat nog niet naar buiten te brengen."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
20 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
59 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
6 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
22 uur geleden