AZ wil zonder topscorer Pavlidis verder bekeren in De Kuip
ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens van AZ wil nog niet vertellen wie woensdagavond zijn geschorste topscorer Vangelis Pavlidis in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen Feyenoord vervangt. Lequincio Zeefuik, overgekomen van FC Volendam, lijkt een belangrijke kandidaat. "Maar Ernest Poku en Ibrahim Sadiq kunnen ook als spits spelen", zei hij.
AZ verloor zondag in eigen stadion van Feyenoord in de Eredivisie (0-1). De club uit Alkmaar had het betere van het spel, maar kwam niet tot scoren. "De teleurstelling overheerst natuurlijk", zei Martens op een persmoment. "We kopen er niks voor. Maar progressie geeft moed en energie. Ik kan over best veel dingen tevreden zijn, maar het moet wel resultaten gaan opleveren."
Martens eist van zijn ploeg veel strijdlust in De Kuip. "Er moet een strijdbaarheid zijn waar iedereen energie van krijgt. Het geloof moet er zijn. Het is een kwartfinale onder geweldige omstandigheden en daar moet iedereen klaar voor zijn, zodat wij daar als winnaar vertrekken. Het is zeker geen makkelijke uitdaging, maar we geloven wel dat we verder kunnen bekeren."
Martens kan weer een beroep doen op doelman Mathew Ryan en Yukinari Sugawara, die de afgelopen weken actief waren op de Azië Cup. Hij wilde niet zeggen of ze aan de aftrap verschijnen. "We moeten kiezen en dat hebben we voor 90 procent al gedaan", zei de opvolger van Pascal Jansen. Maar ik kies ervoor dat nog niet naar buiten te brengen."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
5 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
7 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
7 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
9 uur geleden