AZ wil zonder Svensson en De Wit snel toeslaan bij FC Emmen
ALKMAAR (ANP) - AZ wil zich tegen FC Emmen herstellen van twee nederlagen op rij, tegen FC Utrecht en Ajax. Trainer Pascal Jansen kan zaterdagavond in Drenthe geen beroep doen op de al langer geblesseerde basiskrachten Jonas Svensson en Dani de Wit. Zij staan wel weer op het veld, maar trainen nog niet met de groep mee.
AZ is bij de hekkensluiter van de Eredivisie uit op eerherstel, na een week met twee nederlagen in eigen stadion. "We hebben de eerste twee dagen van deze week gebruikt om de teleurstelling weg te spoelen", zegt Jansen. "We gaan in Emmen op een vergelijkbare manier spelen als eerder hier in Alkmaar: we willen ze goed onder druk krijgen, met veel spel over de flanken, kantwissels en een hoog tempo. We proberen deze wedstrijd heel snel naar ons toe te trekken."
Eind november won AZ in Alkmaar met 1-0 van Emmen, dankzij een vroeg doelpunt van Bruno Martins Indi. De ploeg van Jansen staat na twintig wedstrijden op de vijfde plaats in de Eredivisie, met 13 punten achterstand op Ajax. Emmen bungelt onderaan met 6 punten en wacht nog altijd op de eerste zege van dit seizoen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
21 uur geleden