AZ wil zonder Svensson en De Wit snel toeslaan bij FC Emmen
ALKMAAR (ANP) - AZ wil zich tegen FC Emmen herstellen van twee nederlagen op rij, tegen FC Utrecht en Ajax. Trainer Pascal Jansen kan zaterdagavond in Drenthe geen beroep doen op de al langer geblesseerde basiskrachten Jonas Svensson en Dani de Wit. Zij staan wel weer op het veld, maar trainen nog niet met de groep mee.
AZ is bij de hekkensluiter van de Eredivisie uit op eerherstel, na een week met twee nederlagen in eigen stadion. "We hebben de eerste twee dagen van deze week gebruikt om de teleurstelling weg te spoelen", zegt Jansen. "We gaan in Emmen op een vergelijkbare manier spelen als eerder hier in Alkmaar: we willen ze goed onder druk krijgen, met veel spel over de flanken, kantwissels en een hoog tempo. We proberen deze wedstrijd heel snel naar ons toe te trekken."
Eind november won AZ in Alkmaar met 1-0 van Emmen, dankzij een vroeg doelpunt van Bruno Martins Indi. De ploeg van Jansen staat na twintig wedstrijden op de vijfde plaats in de Eredivisie, met 13 punten achterstand op Ajax. Emmen bungelt onderaan met 6 punten en wacht nog altijd op de eerste zege van dit seizoen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
6 uur geleden