AZ wil zonder Svensson en De Wit snel toeslaan bij FC Emmen
ALKMAAR (ANP) - AZ wil zich tegen FC Emmen herstellen van twee nederlagen op rij, tegen FC Utrecht en Ajax. Trainer Pascal Jansen kan zaterdagavond in Drenthe geen beroep doen op de al langer geblesseerde basiskrachten Jonas Svensson en Dani de Wit. Zij staan wel weer op het veld, maar trainen nog niet met de groep mee.
AZ is bij de hekkensluiter van de Eredivisie uit op eerherstel, na een week met twee nederlagen in eigen stadion. "We hebben de eerste twee dagen van deze week gebruikt om de teleurstelling weg te spoelen", zegt Jansen. "We gaan in Emmen op een vergelijkbare manier spelen als eerder hier in Alkmaar: we willen ze goed onder druk krijgen, met veel spel over de flanken, kantwissels en een hoog tempo. We proberen deze wedstrijd heel snel naar ons toe te trekken."
Eind november won AZ in Alkmaar met 1-0 van Emmen, dankzij een vroeg doelpunt van Bruno Martins Indi. De ploeg van Jansen staat na twintig wedstrijden op de vijfde plaats in de Eredivisie, met 13 punten achterstand op Ajax. Emmen bungelt onderaan met 6 punten en wacht nog altijd op de eerste zege van dit seizoen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
10 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
16 uur geleden