AZ wil tegen Feyenoord breken met serie van zes duels zonder zege
ALKMAAR (ANP) - AZ staat voor een loodzware opgave om in de uitwedstrijd tegen Feyenoord te breken met een serie van zes opeenvolgende officiële duels zonder zege. "We zijn steeds dichtbij", besefte trainer Maarten Martens. "Dat moeten we omdraaien."
De Belgische coach van AZ zag hoe Feyenoord woensdag van Ajax verloor in De Kuip (0-2). "Wij moeten voorbereid zijn om Feyenoord het moeilijk te maken", zei hij. "In de fase waarin we zitten, is dat weer een uitdaging. Maar zij hebben doordeweeks gespeeld en wij niet. We weten wie de spelers zijn die het spel bij hen bepalen, die moeten we zien te bestrijden."
David Møller Wolfe keert terug bij AZ na een schorsing en Maxim Dekker, Wouter Goes en Kees Smit zijn eveneens inzetbaar. Voor de geblesseerde Ruben van Bommel en Kristijan Belic komt de uitwedstrijd tegen Feyenoord waarschijnlijk te vroeg, Ibrahim Sadiq en Zico Buurmeester zijn zeker niet beschikbaar.
AZ staat zesde in de Eredivisie, met een achterstand van 2 punten op Feyenoord. De wedstrijd begint om 21.00 uur in De Kuip.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
4 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
5 uur geleden