Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wil revanche voor tien tegentreffers tegen Heracles en PSV

AZ wil revanche voor tien tegentreffers tegen Heracles en PSV

ALKMAAR (ANP) - AZ wil zich zaterdag in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk revancheren voor de twee ruim verloren laatste duels met Heracles Almelo (5-0) en PSV (5-1). "We moeten weer terug naar dat we met zijn allen in het veld staan en de tegenstander het idee geven dat er heel weinig ruimte is om te voetballen", vertelt trainer Maarten Martens op de website van zijn club. "Je kunt ook dominant zijn als je de bal niet hebt. Die overtuiging moet er weer in."

Martens kan geen beroep doen op de geschorste Kristijan Belić. "Tiago Dantas is een optie", zei Martens. "Verder hebben we Dave Kwakman bij de selectie. Hij is een jongen die het heel goed doet bij Jong AZ. We kunnen op het middenveld ook altijd nog schuiven met Dani de Wit en Sven Mijnans."

Ook de geblesseerde Denso Kasius, Bruno Martins Indi, Mayckel Lahdo en Lequincio Zeefuik ontbreken nog bij AZ. "Bruno is heel dicht bij zijn rentree, maar dit weekend komt te vroeg", weet Martens. "We denken dat hij inzetbaar is voor de laatste vier wedstrijden. Ernest Poku is ziek en ontbreekt ook."

AZ staat vierde in de Eredivisie, met een achterstand van 8 punten op het als derde geklasseerde FC Twente. NEC, de nummer 5 van de ranglijst, heeft 6 punten minder dan AZ.

Meer uit Voetbal

Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

23 minuten geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

1 uur geleden
Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

3 uur geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

3 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

4 uur geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

4 uur geleden
Geblesseerde De Jong mist oefeninterlands van Oranje

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.

4 uur geleden