AZ wil revanche voor tien tegentreffers tegen Heracles en PSV
ALKMAAR (ANP) - AZ wil zich zaterdag in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk revancheren voor de twee ruim verloren laatste duels met Heracles Almelo (5-0) en PSV (5-1). "We moeten weer terug naar dat we met zijn allen in het veld staan en de tegenstander het idee geven dat er heel weinig ruimte is om te voetballen", vertelt trainer Maarten Martens op de website van zijn club. "Je kunt ook dominant zijn als je de bal niet hebt. Die overtuiging moet er weer in."
Martens kan geen beroep doen op de geschorste Kristijan Belić. "Tiago Dantas is een optie", zei Martens. "Verder hebben we Dave Kwakman bij de selectie. Hij is een jongen die het heel goed doet bij Jong AZ. We kunnen op het middenveld ook altijd nog schuiven met Dani de Wit en Sven Mijnans."
Ook de geblesseerde Denso Kasius, Bruno Martins Indi, Mayckel Lahdo en Lequincio Zeefuik ontbreken nog bij AZ. "Bruno is heel dicht bij zijn rentree, maar dit weekend komt te vroeg", weet Martens. "We denken dat hij inzetbaar is voor de laatste vier wedstrijden. Ernest Poku is ziek en ontbreekt ook."
AZ staat vierde in de Eredivisie, met een achterstand van 8 punten op het als derde geklasseerde FC Twente. NEC, de nummer 5 van de ranglijst, heeft 6 punten minder dan AZ.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
22 minuten geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
2 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
4 uur geleden