Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wil niet nog verder achterop raken bij Ajax

AZ wil niet nog verder achterop raken bij Ajax

ALKMAAR (ANP) - AZ strijdt zondag tegen Ajax misschien wel voor een laatste kans om zich nog te mengen in de titelrace van de Eredivisie. Als de club uit Alkmaar de huidige achterstand van 10 punten niet weet te verkleinen, dan wordt het wel heel lastig om de rivaal uit de hoofdstad de komende maanden nog te achterhalen.

"Zeg nooit nooit", hield trainer Pascal Jansen van AZ een slag om de arm. "Ik hoorde Dick laatst ook zeggen dat hij vorig seizoen met Feyenoord ook van ver is teruggekomen", doelde hij hij zijn ervaren collega Advocaat. "Maar laat het duidelijk zijn dat we willen winnen. En dat kan, want Ajax is ook soms kwetsbaar."

Jansen zag de formatie uit Amsterdam donderdag pas in de slotfase afstand nemen van Willem II (3-1) en Fortuna Sittard hield afgelopen zondag ook lang uitzicht op een gelijkspel (1-2). Om Ajax te verslaan, zal AZ beter voor de dag moeten komen dan anderhalve week geleden toen het in eigen stadion door de ploeg van trainer Eik ten Hag werd uitgeschakeld in de KNVB-beker (0-1).

Geen geheimen

"Ik vond dat we toen vooral niet agressief genoeg waren", zei Jansen. "Daardoor kwam Ajax te makkelijk aan het voetballen." Beide ploegen startten niet in de best mogelijke formatie aan het bekerduel in de achtste finales. AZ trapte zonder Bruno Martins Indi en Jesper Karlsson af, met enkele andere wijzigingen als gevolg. Trainer Ten Hag gaf maar liefst acht andere spelers een kans.

Beide ploegen zullen zondag geen voetballers sparen. Trainer Jansen moet alleen de geblesseerde Dani de Wit en Jonas Svensson missen. Bij Ajax lijkt Mohammed Kudus nog onvoldoende fit. De bezoekers uit Amsterdam hebben geen geheimen voor de coach van AZ. "Je weet wat je krijgt tegen Ajax", stelde hij. "Ze komen niet om te verdedigen en zullen ons onder druk proberen te zetten."

Prima resultaten

AZ boekte afgelopen maanden prima resultaten in uitduels met PSV (1-3) en Feyenoord (2-3) maar kwam in de problemen als de tegenstanders de ruimten klein hielden en verdediger Pantelis Hatzidiakos al snel onder druk zetten. "We hebben daar naar gekeken, maar het zou soms ook al schelen als we die eerste of tweede kans wel weten te benutten", zei Jansen.

Na de uitschakeling in de voorronde van de Champions League, Europa League en KNVB-beker kan AZ het seizoen alleen in de Eredivisie nog doen slagen. De huidige selectie kan komende zomer ook zo maar uit elkaar vallen omdat sommige spelers toe lijken aan een nieuw avontuur. "Het seizoen is zondag nog niet afgelopen", wees Jansen op de 14 competitieduels die daarna nog op het programma staan. "Maar het lijkt me duidelijk dat we niet op een achterstand van 13 punten willen komen."

Meer uit Voetbal

Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

2 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

3 uur geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

7 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

9 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

9 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

18 uur geleden