Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wil niet nog verder achterop raken bij Ajax

AZ wil niet nog verder achterop raken bij Ajax

ALKMAAR (ANP) - AZ strijdt zondag tegen Ajax misschien wel voor een laatste kans om zich nog te mengen in de titelrace van de Eredivisie. Als de club uit Alkmaar de huidige achterstand van 10 punten niet weet te verkleinen, dan wordt het wel heel lastig om de rivaal uit de hoofdstad de komende maanden nog te achterhalen.

"Zeg nooit nooit", hield trainer Pascal Jansen van AZ een slag om de arm. "Ik hoorde Dick laatst ook zeggen dat hij vorig seizoen met Feyenoord ook van ver is teruggekomen", doelde hij hij zijn ervaren collega Advocaat. "Maar laat het duidelijk zijn dat we willen winnen. En dat kan, want Ajax is ook soms kwetsbaar."

Jansen zag de formatie uit Amsterdam donderdag pas in de slotfase afstand nemen van Willem II (3-1) en Fortuna Sittard hield afgelopen zondag ook lang uitzicht op een gelijkspel (1-2). Om Ajax te verslaan, zal AZ beter voor de dag moeten komen dan anderhalve week geleden toen het in eigen stadion door de ploeg van trainer Eik ten Hag werd uitgeschakeld in de KNVB-beker (0-1).

Geen geheimen

"Ik vond dat we toen vooral niet agressief genoeg waren", zei Jansen. "Daardoor kwam Ajax te makkelijk aan het voetballen." Beide ploegen startten niet in de best mogelijke formatie aan het bekerduel in de achtste finales. AZ trapte zonder Bruno Martins Indi en Jesper Karlsson af, met enkele andere wijzigingen als gevolg. Trainer Ten Hag gaf maar liefst acht andere spelers een kans.

Beide ploegen zullen zondag geen voetballers sparen. Trainer Jansen moet alleen de geblesseerde Dani de Wit en Jonas Svensson missen. Bij Ajax lijkt Mohammed Kudus nog onvoldoende fit. De bezoekers uit Amsterdam hebben geen geheimen voor de coach van AZ. "Je weet wat je krijgt tegen Ajax", stelde hij. "Ze komen niet om te verdedigen en zullen ons onder druk proberen te zetten."

Prima resultaten

AZ boekte afgelopen maanden prima resultaten in uitduels met PSV (1-3) en Feyenoord (2-3) maar kwam in de problemen als de tegenstanders de ruimten klein hielden en verdediger Pantelis Hatzidiakos al snel onder druk zetten. "We hebben daar naar gekeken, maar het zou soms ook al schelen als we die eerste of tweede kans wel weten te benutten", zei Jansen.

Na de uitschakeling in de voorronde van de Champions League, Europa League en KNVB-beker kan AZ het seizoen alleen in de Eredivisie nog doen slagen. De huidige selectie kan komende zomer ook zo maar uit elkaar vallen omdat sommige spelers toe lijken aan een nieuw avontuur. "Het seizoen is zondag nog niet afgelopen", wees Jansen op de 14 competitieduels die daarna nog op het programma staan. "Maar het lijkt me duidelijk dat we niet op een achterstand van 13 punten willen komen."

Meer uit Voetbal

Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

41 minuten geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

14 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

15 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

15 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

19 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

21 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

22 uur geleden