AZ wil niet nog verder achterop raken bij Ajax
ALKMAAR (ANP) - AZ strijdt zondag tegen Ajax misschien wel voor een laatste kans om zich nog te mengen in de titelrace van de Eredivisie. Als de club uit Alkmaar de huidige achterstand van 10 punten niet weet te verkleinen, dan wordt het wel heel lastig om de rivaal uit de hoofdstad de komende maanden nog te achterhalen.
"Zeg nooit nooit", hield trainer Pascal Jansen van AZ een slag om de arm. "Ik hoorde Dick laatst ook zeggen dat hij vorig seizoen met Feyenoord ook van ver is teruggekomen", doelde hij hij zijn ervaren collega Advocaat. "Maar laat het duidelijk zijn dat we willen winnen. En dat kan, want Ajax is ook soms kwetsbaar."
Jansen zag de formatie uit Amsterdam donderdag pas in de slotfase afstand nemen van Willem II (3-1) en Fortuna Sittard hield afgelopen zondag ook lang uitzicht op een gelijkspel (1-2). Om Ajax te verslaan, zal AZ beter voor de dag moeten komen dan anderhalve week geleden toen het in eigen stadion door de ploeg van trainer Eik ten Hag werd uitgeschakeld in de KNVB-beker (0-1).
Geen geheimen
"Ik vond dat we toen vooral niet agressief genoeg waren", zei Jansen. "Daardoor kwam Ajax te makkelijk aan het voetballen." Beide ploegen startten niet in de best mogelijke formatie aan het bekerduel in de achtste finales. AZ trapte zonder Bruno Martins Indi en Jesper Karlsson af, met enkele andere wijzigingen als gevolg. Trainer Ten Hag gaf maar liefst acht andere spelers een kans.
Beide ploegen zullen zondag geen voetballers sparen. Trainer Jansen moet alleen de geblesseerde Dani de Wit en Jonas Svensson missen. Bij Ajax lijkt Mohammed Kudus nog onvoldoende fit. De bezoekers uit Amsterdam hebben geen geheimen voor de coach van AZ. "Je weet wat je krijgt tegen Ajax", stelde hij. "Ze komen niet om te verdedigen en zullen ons onder druk proberen te zetten."
Prima resultaten
AZ boekte afgelopen maanden prima resultaten in uitduels met PSV (1-3) en Feyenoord (2-3) maar kwam in de problemen als de tegenstanders de ruimten klein hielden en verdediger Pantelis Hatzidiakos al snel onder druk zetten. "We hebben daar naar gekeken, maar het zou soms ook al schelen als we die eerste of tweede kans wel weten te benutten", zei Jansen.
Na de uitschakeling in de voorronde van de Champions League, Europa League en KNVB-beker kan AZ het seizoen alleen in de Eredivisie nog doen slagen. De huidige selectie kan komende zomer ook zo maar uit elkaar vallen omdat sommige spelers toe lijken aan een nieuw avontuur. "Het seizoen is zondag nog niet afgelopen", wees Jansen op de 14 competitieduels die daarna nog op het programma staan. "Maar het lijkt me duidelijk dat we niet op een achterstand van 13 punten willen komen."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
18 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
21 uur geleden