AZ wil niet nog verder achterop raken bij Ajax
ALKMAAR (ANP) - AZ strijdt zondag tegen Ajax misschien wel voor een laatste kans om zich nog te mengen in de titelrace van de Eredivisie. Als de club uit Alkmaar de huidige achterstand van 10 punten niet weet te verkleinen, dan wordt het wel heel lastig om de rivaal uit de hoofdstad de komende maanden nog te achterhalen.
"Zeg nooit nooit", hield trainer Pascal Jansen van AZ een slag om de arm. "Ik hoorde Dick laatst ook zeggen dat hij vorig seizoen met Feyenoord ook van ver is teruggekomen", doelde hij hij zijn ervaren collega Advocaat. "Maar laat het duidelijk zijn dat we willen winnen. En dat kan, want Ajax is ook soms kwetsbaar."
Jansen zag de formatie uit Amsterdam donderdag pas in de slotfase afstand nemen van Willem II (3-1) en Fortuna Sittard hield afgelopen zondag ook lang uitzicht op een gelijkspel (1-2). Om Ajax te verslaan, zal AZ beter voor de dag moeten komen dan anderhalve week geleden toen het in eigen stadion door de ploeg van trainer Eik ten Hag werd uitgeschakeld in de KNVB-beker (0-1).
Geen geheimen
"Ik vond dat we toen vooral niet agressief genoeg waren", zei Jansen. "Daardoor kwam Ajax te makkelijk aan het voetballen." Beide ploegen startten niet in de best mogelijke formatie aan het bekerduel in de achtste finales. AZ trapte zonder Bruno Martins Indi en Jesper Karlsson af, met enkele andere wijzigingen als gevolg. Trainer Ten Hag gaf maar liefst acht andere spelers een kans.
Beide ploegen zullen zondag geen voetballers sparen. Trainer Jansen moet alleen de geblesseerde Dani de Wit en Jonas Svensson missen. Bij Ajax lijkt Mohammed Kudus nog onvoldoende fit. De bezoekers uit Amsterdam hebben geen geheimen voor de coach van AZ. "Je weet wat je krijgt tegen Ajax", stelde hij. "Ze komen niet om te verdedigen en zullen ons onder druk proberen te zetten."
Prima resultaten
AZ boekte afgelopen maanden prima resultaten in uitduels met PSV (1-3) en Feyenoord (2-3) maar kwam in de problemen als de tegenstanders de ruimten klein hielden en verdediger Pantelis Hatzidiakos al snel onder druk zetten. "We hebben daar naar gekeken, maar het zou soms ook al schelen als we die eerste of tweede kans wel weten te benutten", zei Jansen.
Na de uitschakeling in de voorronde van de Champions League, Europa League en KNVB-beker kan AZ het seizoen alleen in de Eredivisie nog doen slagen. De huidige selectie kan komende zomer ook zo maar uit elkaar vallen omdat sommige spelers toe lijken aan een nieuw avontuur. "Het seizoen is zondag nog niet afgelopen", wees Jansen op de 14 competitieduels die daarna nog op het programma staan. "Maar het lijkt me duidelijk dat we niet op een achterstand van 13 punten willen komen."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
3 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
15 uur geleden