AZ wil niet nog verder achterop raken bij Ajax
ALKMAAR (ANP) - AZ strijdt zondag tegen Ajax misschien wel voor een laatste kans om zich nog te mengen in de titelrace van de Eredivisie. Als de club uit Alkmaar de huidige achterstand van 10 punten niet weet te verkleinen, dan wordt het wel heel lastig om de rivaal uit de hoofdstad de komende maanden nog te achterhalen.
"Zeg nooit nooit", hield trainer Pascal Jansen van AZ een slag om de arm. "Ik hoorde Dick laatst ook zeggen dat hij vorig seizoen met Feyenoord ook van ver is teruggekomen", doelde hij hij zijn ervaren collega Advocaat. "Maar laat het duidelijk zijn dat we willen winnen. En dat kan, want Ajax is ook soms kwetsbaar."
Jansen zag de formatie uit Amsterdam donderdag pas in de slotfase afstand nemen van Willem II (3-1) en Fortuna Sittard hield afgelopen zondag ook lang uitzicht op een gelijkspel (1-2). Om Ajax te verslaan, zal AZ beter voor de dag moeten komen dan anderhalve week geleden toen het in eigen stadion door de ploeg van trainer Eik ten Hag werd uitgeschakeld in de KNVB-beker (0-1).
Geen geheimen
"Ik vond dat we toen vooral niet agressief genoeg waren", zei Jansen. "Daardoor kwam Ajax te makkelijk aan het voetballen." Beide ploegen startten niet in de best mogelijke formatie aan het bekerduel in de achtste finales. AZ trapte zonder Bruno Martins Indi en Jesper Karlsson af, met enkele andere wijzigingen als gevolg. Trainer Ten Hag gaf maar liefst acht andere spelers een kans.
Beide ploegen zullen zondag geen voetballers sparen. Trainer Jansen moet alleen de geblesseerde Dani de Wit en Jonas Svensson missen. Bij Ajax lijkt Mohammed Kudus nog onvoldoende fit. De bezoekers uit Amsterdam hebben geen geheimen voor de coach van AZ. "Je weet wat je krijgt tegen Ajax", stelde hij. "Ze komen niet om te verdedigen en zullen ons onder druk proberen te zetten."
Prima resultaten
AZ boekte afgelopen maanden prima resultaten in uitduels met PSV (1-3) en Feyenoord (2-3) maar kwam in de problemen als de tegenstanders de ruimten klein hielden en verdediger Pantelis Hatzidiakos al snel onder druk zetten. "We hebben daar naar gekeken, maar het zou soms ook al schelen als we die eerste of tweede kans wel weten te benutten", zei Jansen.
Na de uitschakeling in de voorronde van de Champions League, Europa League en KNVB-beker kan AZ het seizoen alleen in de Eredivisie nog doen slagen. De huidige selectie kan komende zomer ook zo maar uit elkaar vallen omdat sommige spelers toe lijken aan een nieuw avontuur. "Het seizoen is zondag nog niet afgelopen", wees Jansen op de 14 competitieduels die daarna nog op het programma staan. "Maar het lijkt me duidelijk dat we niet op een achterstand van 13 punten willen komen."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
10 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
12 uur geleden