AZ wil in eigen stadion Ajax achterhalen
ALKMAAR (ANP) - Met de pijnlijke nederlaag tegen Valencia in de Champions League nog vers in het achterhoofd wil Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen AZ voorkomen dat het na twintig jaar drie duels op een rij verliest. Het nog steeds gehavende elftal van coach Erik ten Hag staat voor een zware opgave. De thuisploeg is dit seizoen in de eredivisie lastig te verslaan en speelt bovendien voor het eerst sinds 4 augustus weer een wedstrijd in het eigen stadion in Alkmaar.
Het AFAS-stadion ziet er een beetje Spaans uit zonder dak. Maar trainer en spelers van AZ zijn dolblij dat het onderkomen weer voldoende veilig is om de koploper van de eredivisie te ontvangen. Het elftal van coach Arne Slot staat ook voor een mooie uitdaging, na eerdere overwinningen dit seizoen bij PSV (0-4) en Feyenoord (0-3). AZ komt met een zevende competitiezege op een rij in punten gelijk met de koploper uit Amsterdam.
Ajax verloor afgelopen week vooral van Willem II (0-2) en Valencia (0-1) omdat het zonder drie geblesseerde aanvallers lastig scoort. David Neres en Zakaria Labyad ontbreken ook nog in Alkmaar en Quincy Promes heeft slechts een sprankje hoop dat hij zondag al zijn rentree kan maken. "Ik kan nog niet met 100 procent garantie zeggen dat hij er niet bij is. Maar zoals het zich laat aanzien, heb ik er ook niet veel hoop op", zei Ten Hag vrijdag tijdens een persconferentie.
Klaar voor
AZ incasseerde donderdag een flinke dreun tegen een veredeld tweede elftal van Manchester United in de Europa League (0-4). Trainer Slot wil echter niet te dramatisch doen over die nederlaag. "Het klinkt misschien raar maar we hadden die wedstrijd kunnen winnen", doelde hij op een goede eerste helft van zijn ploeg. "We missen in de tweede helft een mooie kans op de 1-0 en geven het dan weg."
Ten Hag zag hoe United na rust de zwakke plekken bij AZ blootlegde. "Wij zullen ook gas tegen ze moeten geven en niet maar heel even", analyseerde de coach, die weet dat doelman Marco Bizot het doel van AZ dit kalenderjaar al in 21 competitiewedstrijden schoon hield. AZ geniet maar weinig rust in de aanloop naar de competitietopper, maar dat hoeft volgens Teun Koopmeiners geen probleem te zijn. "Dit is weer een andere tegenstander in een andere competitie, wij zijn er zondag klaar voor",voorspelt hij.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
15 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
15 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
17 uur geleden