AZ wil in eigen stadion Ajax achterhalen
ALKMAAR (ANP) - Met de pijnlijke nederlaag tegen Valencia in de Champions League nog vers in het achterhoofd wil Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen AZ voorkomen dat het na twintig jaar drie duels op een rij verliest. Het nog steeds gehavende elftal van coach Erik ten Hag staat voor een zware opgave. De thuisploeg is dit seizoen in de eredivisie lastig te verslaan en speelt bovendien voor het eerst sinds 4 augustus weer een wedstrijd in het eigen stadion in Alkmaar.
Het AFAS-stadion ziet er een beetje Spaans uit zonder dak. Maar trainer en spelers van AZ zijn dolblij dat het onderkomen weer voldoende veilig is om de koploper van de eredivisie te ontvangen. Het elftal van coach Arne Slot staat ook voor een mooie uitdaging, na eerdere overwinningen dit seizoen bij PSV (0-4) en Feyenoord (0-3). AZ komt met een zevende competitiezege op een rij in punten gelijk met de koploper uit Amsterdam.
Ajax verloor afgelopen week vooral van Willem II (0-2) en Valencia (0-1) omdat het zonder drie geblesseerde aanvallers lastig scoort. David Neres en Zakaria Labyad ontbreken ook nog in Alkmaar en Quincy Promes heeft slechts een sprankje hoop dat hij zondag al zijn rentree kan maken. "Ik kan nog niet met 100 procent garantie zeggen dat hij er niet bij is. Maar zoals het zich laat aanzien, heb ik er ook niet veel hoop op", zei Ten Hag vrijdag tijdens een persconferentie.
Klaar voor
AZ incasseerde donderdag een flinke dreun tegen een veredeld tweede elftal van Manchester United in de Europa League (0-4). Trainer Slot wil echter niet te dramatisch doen over die nederlaag. "Het klinkt misschien raar maar we hadden die wedstrijd kunnen winnen", doelde hij op een goede eerste helft van zijn ploeg. "We missen in de tweede helft een mooie kans op de 1-0 en geven het dan weg."
Ten Hag zag hoe United na rust de zwakke plekken bij AZ blootlegde. "Wij zullen ook gas tegen ze moeten geven en niet maar heel even", analyseerde de coach, die weet dat doelman Marco Bizot het doel van AZ dit kalenderjaar al in 21 competitiewedstrijden schoon hield. AZ geniet maar weinig rust in de aanloop naar de competitietopper, maar dat hoeft volgens Teun Koopmeiners geen probleem te zijn. "Dit is weer een andere tegenstander in een andere competitie, wij zijn er zondag klaar voor",voorspelt hij.
Meer uit Voetbal
BERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de langverwachte transfer van de Duitse doelman Marc-André ter Stegen afgerond. De 34-jarige keeper van FC Barcelona speelt dit seizoen op huurbasis voor de club uit Amsterdam. Ter Stegen wordt herenigd met trainer Míchel, met wie hij eerder dit jaar samenwerkte bij Girona.
4 uur geledenALGIERS (ANP/RTR) - WK-ganger Algerije gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Vladimir Petković vertrekt 'in onderling overleg', ondanks het nieuwe tweejarige contract dat de geboren Bosniër vlak voor het WK tekende. Op het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico strandde Algerije in de zestiende finales tegen Zwitserland (0-2).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Real Madrid heeft aanvaller Gonzalo García verkocht aan het Engelse Fulham. De 22-jarige Spanjaard heeft een contract voor vijf jaar getekend, met een optie voor nog een extra jaar, meldt de club uit Londen.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ verhuurt verdediger Alexandre Penetra (24) aan het gepromoveerde Çorum FK, dat komend seizoen uitkomt in de hoogste Turkse voetbalcompetitie. In de huurovereenkomst is ook een optie tot koop opgenomen, meldt de club uit Alkmaar.
18 uur geleden