AZ wil in eigen stadion Ajax achterhalen
ALKMAAR (ANP) - Met de pijnlijke nederlaag tegen Valencia in de Champions League nog vers in het achterhoofd wil Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen AZ voorkomen dat het na twintig jaar drie duels op een rij verliest. Het nog steeds gehavende elftal van coach Erik ten Hag staat voor een zware opgave. De thuisploeg is dit seizoen in de eredivisie lastig te verslaan en speelt bovendien voor het eerst sinds 4 augustus weer een wedstrijd in het eigen stadion in Alkmaar.
Het AFAS-stadion ziet er een beetje Spaans uit zonder dak. Maar trainer en spelers van AZ zijn dolblij dat het onderkomen weer voldoende veilig is om de koploper van de eredivisie te ontvangen. Het elftal van coach Arne Slot staat ook voor een mooie uitdaging, na eerdere overwinningen dit seizoen bij PSV (0-4) en Feyenoord (0-3). AZ komt met een zevende competitiezege op een rij in punten gelijk met de koploper uit Amsterdam.
Ajax verloor afgelopen week vooral van Willem II (0-2) en Valencia (0-1) omdat het zonder drie geblesseerde aanvallers lastig scoort. David Neres en Zakaria Labyad ontbreken ook nog in Alkmaar en Quincy Promes heeft slechts een sprankje hoop dat hij zondag al zijn rentree kan maken. "Ik kan nog niet met 100 procent garantie zeggen dat hij er niet bij is. Maar zoals het zich laat aanzien, heb ik er ook niet veel hoop op", zei Ten Hag vrijdag tijdens een persconferentie.
Klaar voor
AZ incasseerde donderdag een flinke dreun tegen een veredeld tweede elftal van Manchester United in de Europa League (0-4). Trainer Slot wil echter niet te dramatisch doen over die nederlaag. "Het klinkt misschien raar maar we hadden die wedstrijd kunnen winnen", doelde hij op een goede eerste helft van zijn ploeg. "We missen in de tweede helft een mooie kans op de 1-0 en geven het dan weg."
Ten Hag zag hoe United na rust de zwakke plekken bij AZ blootlegde. "Wij zullen ook gas tegen ze moeten geven en niet maar heel even", analyseerde de coach, die weet dat doelman Marco Bizot het doel van AZ dit kalenderjaar al in 21 competitiewedstrijden schoon hield. AZ geniet maar weinig rust in de aanloop naar de competitietopper, maar dat hoeft volgens Teun Koopmeiners geen probleem te zijn. "Dit is weer een andere tegenstander in een andere competitie, wij zijn er zondag klaar voor",voorspelt hij.
Meer uit Voetbal
DUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.
13 minuten geledenDUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).
42 minuten geledenSALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."
1 dag geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.
1 dag geleden