Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wil in eigen stadion Ajax achterhalen

AZ wil in eigen stadion Ajax achterhalen

ALKMAAR (ANP) - Met de pijnlijke nederlaag tegen Valencia in de Champions League nog vers in het achterhoofd wil Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen AZ voorkomen dat het na twintig jaar drie duels op een rij verliest. Het nog steeds gehavende elftal van coach Erik ten Hag staat voor een zware opgave. De thuisploeg is dit seizoen in de eredivisie lastig te verslaan en speelt bovendien voor het eerst sinds 4 augustus weer een wedstrijd in het eigen stadion in Alkmaar.

Het AFAS-stadion ziet er een beetje Spaans uit zonder dak. Maar trainer en spelers van AZ zijn dolblij dat het onderkomen weer voldoende veilig is om de koploper van de eredivisie te ontvangen. Het elftal van coach Arne Slot staat ook voor een mooie uitdaging, na eerdere overwinningen dit seizoen bij PSV (0-4) en Feyenoord (0-3). AZ komt met een zevende competitiezege op een rij in punten gelijk met de koploper uit Amsterdam.

Ajax verloor afgelopen week vooral van Willem II (0-2) en Valencia (0-1) omdat het zonder drie geblesseerde aanvallers lastig scoort. David Neres en Zakaria Labyad ontbreken ook nog in Alkmaar en Quincy Promes heeft slechts een sprankje hoop dat hij zondag al zijn rentree kan maken. "Ik kan nog niet met 100 procent garantie zeggen dat hij er niet bij is. Maar zoals het zich laat aanzien, heb ik er ook niet veel hoop op", zei Ten Hag vrijdag tijdens een persconferentie.

Klaar voor

AZ incasseerde donderdag een flinke dreun tegen een veredeld tweede elftal van Manchester United in de Europa League (0-4). Trainer Slot wil echter niet te dramatisch doen over die nederlaag. "Het klinkt misschien raar maar we hadden die wedstrijd kunnen winnen", doelde hij op een goede eerste helft van zijn ploeg. "We missen in de tweede helft een mooie kans op de 1-0 en geven het dan weg."

Ten Hag zag hoe United na rust de zwakke plekken bij AZ blootlegde. "Wij zullen ook gas tegen ze moeten geven en niet maar heel even", analyseerde de coach, die weet dat doelman Marco Bizot het doel van AZ dit kalenderjaar al in 21 competitiewedstrijden schoon hield. AZ geniet maar weinig rust in de aanloop naar de competitietopper, maar dat hoeft volgens Teun Koopmeiners geen probleem te zijn. "Dit is weer een andere tegenstander in een andere competitie, wij zijn er zondag klaar voor",voorspelt hij.

Meer uit Voetbal

Real Madrid soepel langs Rayo Vallecano: 4-1

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.

1 uur geleden
Arsenal zet perfecte seizoensstart voort met winst op Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.

1 uur geleden
Cambuur boekt tegen zwak NEC eerste competitiezege: 3-0

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft na zes Eredivisieduels de eerste zege te pakken. De club uit Leeuwarden won in eigen huis met 3-0 van een zwak spelend NEC. Ilyes Hamache was de grote man bij Cambuur; hij maakte de eerste twee treffers.

1 uur geleden
Trainer Míchel ziet Ajax zich herstellen van nederlaag tegen PSV

SITTARD (ANP) - Trainer Míchel Sánchez vindt dat Ajax zich in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard goed heeft hersteld van de verloren topper tegen PSV van vorig weekend (1-3). Dat zei de 50-jarige Spanjaard tegen ESPN na een ruime overwinning in Sittard (1-5).

2 uur geleden
Kehrer helpt Ajax bij basisdebuut met doelpunt langs Fortuna

SITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.

2 uur geleden
FC Groningen en Go Ahead Eagles houden elkaar in evenwicht

DEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.

3 uur geleden
Ongeslagen Hull City maakt indruk met gelijkspel bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.

5 uur geleden