Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ wil in eigen stadion Ajax achterhalen

AZ wil in eigen stadion Ajax achterhalen

ALKMAAR (ANP) - Met de pijnlijke nederlaag tegen Valencia in de Champions League nog vers in het achterhoofd wil Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen AZ voorkomen dat het na twintig jaar drie duels op een rij verliest. Het nog steeds gehavende elftal van coach Erik ten Hag staat voor een zware opgave. De thuisploeg is dit seizoen in de eredivisie lastig te verslaan en speelt bovendien voor het eerst sinds 4 augustus weer een wedstrijd in het eigen stadion in Alkmaar.

Het AFAS-stadion ziet er een beetje Spaans uit zonder dak. Maar trainer en spelers van AZ zijn dolblij dat het onderkomen weer voldoende veilig is om de koploper van de eredivisie te ontvangen. Het elftal van coach Arne Slot staat ook voor een mooie uitdaging, na eerdere overwinningen dit seizoen bij PSV (0-4) en Feyenoord (0-3). AZ komt met een zevende competitiezege op een rij in punten gelijk met de koploper uit Amsterdam.

Ajax verloor afgelopen week vooral van Willem II (0-2) en Valencia (0-1) omdat het zonder drie geblesseerde aanvallers lastig scoort. David Neres en Zakaria Labyad ontbreken ook nog in Alkmaar en Quincy Promes heeft slechts een sprankje hoop dat hij zondag al zijn rentree kan maken. "Ik kan nog niet met 100 procent garantie zeggen dat hij er niet bij is. Maar zoals het zich laat aanzien, heb ik er ook niet veel hoop op", zei Ten Hag vrijdag tijdens een persconferentie.

Klaar voor

AZ incasseerde donderdag een flinke dreun tegen een veredeld tweede elftal van Manchester United in de Europa League (0-4). Trainer Slot wil echter niet te dramatisch doen over die nederlaag. "Het klinkt misschien raar maar we hadden die wedstrijd kunnen winnen", doelde hij op een goede eerste helft van zijn ploeg. "We missen in de tweede helft een mooie kans op de 1-0 en geven het dan weg."

Ten Hag zag hoe United na rust de zwakke plekken bij AZ blootlegde. "Wij zullen ook gas tegen ze moeten geven en niet maar heel even", analyseerde de coach, die weet dat doelman Marco Bizot het doel van AZ dit kalenderjaar al in 21 competitiewedstrijden schoon hield. AZ geniet maar weinig rust in de aanloop naar de competitietopper, maar dat hoeft volgens Teun Koopmeiners geen probleem te zijn. "Dit is weer een andere tegenstander in een andere competitie, wij zijn er zondag klaar voor",voorspelt hij.

Meer uit Voetbal

Koning en koningin vieren feest met spelers Curaçao in kleedkamer

KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben met de spelers van Curaçao feestgevierd in de kleedkamer van de ploeg. Ze vierden samen het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador. Het koningspaar danste met de selectie op muziek.

6 minuten geleden
Curaçao mag na gelijkspel blijven dromen van zestiende finales

KANSAS CITY (ANP) - Dat Curaçao in Kansas City met 0-0 heeft gelijkgespeeld tegen Ecuador mag een voetbalwonder worden genoemd. Doelman Eloy Room groeide met een reeks knappe reddingen uit tot de man van de wedstrijd. Curaçao haalde voor het eerst een punt op het WK voetbal en mag blijven dromen van de zestiende finales. Ecuador wacht nog een laatste groepswedstrijd in Philadelphia tegen Ivoorkust.

8 minuten geleden
Koningspaar, prinses en minister van Oranje naar The Blue Wave

KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Ariane en minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) zijn in de nacht van zaterdag op zondag aanwezig bij de tweede groepswedstrijd van Curaçao tegen Ecuador. De aftrap is om 02.00 uur (Nederlandse tijd).

4 uur geleden
Bondscoach Potter: Zweden heeft verdiend verloren van Nederland

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.

6 uur geleden
Koeman over openingstreffer Brobbey: in eerste goal zat alles

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.

7 uur geleden
Oranje breekt record Brazilië met veertien ongeslagen WK-duels

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.

8 uur geleden
Oranje na ruime zege op Zweden vrijwel zeker van tweede ronde WK

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.

8 uur geleden