AZ wil groepsfase Conference League positief afsluiten
ALKMAAR (ANP) - AZ wil de groepsfase van de Conference League donderdag tegen Randers FC positief afsluiten. De Alkmaarse club is al geplaatst voor de volgende ronde. "Wij willen elke wedstrijd winnen. Of er nu wel of niet iets op het spel staat", zei trainer Pascal Jansen in een vooruitblik.
Bovendien wil de coach de opgaande lijn van de laatste weken vasthouden. "Maar wat beter kan, proberen wij dagelijks te verbeteren. Daarnaast zijn er ook zaken die simpelweg beter moéten. Zo moeten wij te vaak in de achtervolging na een tegengoal in de openingsfase. Daarin willen we morgen ook verbetering tonen."
AZ speelt nog zonder Håkon Evjen. Hij raakte twee week terug in het Europese duel tegen Jablonec geblesseerd. Daarvoor had hij gescoord. Jansen: "Ik had goede hoop dat we Håkon er deze wedstrijd weer bij zouden hebben, maar dat moeten we helaas nog even uitstellen." Mede gezien het volle programma van AZ in de komende weken overweegt Jansen een aantal wijzigingen door te voeren.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het vertrouwen van de KNVB in het leiderschap van de FIFA is "blijvend beschadigd". Dat heeft de voetbalbond aan het ANP laten weten. De KNVB staat achter de stappen die de UEFA heeft gezet om duidelijkheid te krijgen over de werkwijze van de FIFA onder leiding van voorzitter Gianni Infantino. Onder diens leiding werd een commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen gemaakt en later weer ingetrokken.
3 minuten geledenBAKOE (ANP) - De wedstrijd tussen FK Qarabağ en FC Twente in de play-offs van de Conference League begint donderdag niet om 18.00 uur maar om 18.15 uur. De reden is dat het tijdens de warming-up onweerde in Bakoe in Azerbeidzjan. Beide elftallen gingen daarop de kleedkamer in en konden even later hun voorbereidingen op het duel hervatten.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur huurt Omar Marmoush dit voetbalseizoen van Manchester City. In de overeenkomst is opgenomen dat de Londenaren de Egyptische spits daarna verplicht definitief overnemen. Britse media melden dat Tottenham 50 miljoen pond (ruim 58 miljoen euro) betaalt voor Marmoush. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 60 miljoen pond.
55 minuten geledenBAKOE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom heeft zijn basisopstelling voor de uitwedstrijd tegen FK Qarabağ in de play-offs van de Conference League op twee plaatsen aangepast. Max Bruns begint in Azerbeidzjan als linkervleugelverdediger en rechts voorin is er een plaats vrijgemaakt voor Younes Taha.
1 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA bereidt strafrechtelijke procedures voor tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De aanleiding hiervoor is het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden. Dat blijkt uit een document dat de UEFA aan het ANP heeft gestuurd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB verandert vanaf dit seizoen de naam G-voetbal in Voetbal+. De nieuwe naam sluit volgens de Nederlandse voetbalbond beter aan bij de brede en diverse groep voetballers die binnen deze voetbalvorm actief is. "Voetbal+ begint bij wat alle spelers met elkaar gemeen hebben: voetbal. De plus staat voor wat soms extra nodig is om mee te kunnen doen, zoals begeleiding, aandacht of aanpassingen in de voetbalomgeving", aldus de KNVB.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid wil niet onderhandelen met FC Barcelona over een mogelijke transfer van Julián Álvarez. De raad van bestuur schaart zich achter het voornemen van de club om geen gesprekken met de Catalanen te voeren over een transfer.
2 uur geleden