AZ wil Ajax nog verder onder druk zetten
ALKMAAR (ANP) - AZ wil de thuiswedstrijd van vrijdagavond tegen RKC Waalwijk benutten om koploper Ajax nog zwaarder onder druk te zetten in de aanloop van de topper van zondag tegen PSV. De nummer twee van de ranglijst komt met een zege in punten gelijk met de koploper uit Amsterdam.
RKC is de hekkensluiter van de eredivisie maar trainer Arne Slot verwacht geen makkelijke opgave voor zijn AZ. "Zij zitten in een periode waarin ze resultaten moeten gaan halen. Ik verwacht een fanatieke en zeer getergde ploeg tegenover ons. Als ik RKC analyseer, de kansverhoudingen zie en de manier waarop ze voetballen, dan verbaast het me dat ze laatste staan."
AZ beschikt over een nagenoeg fitte selectie. Alleen de langdurig geblesseerde Pantelis Hatzidiakos en Albert Gudmundsson ontbreken nog. "Dat moet ook, want er komt best een drukke periode aan met de Europa League en de KNVB-beker", vertelt Slot. "We zijn heel blij met de selectie die we hebben en het is cliché, maar we hebben alle jongens nodig. Afgelopen weekend met Thomas Ouwejan is een mooi voorbeeld en Jordy Clasie ook in de periode daarvoor."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
6 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
17 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden