Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ: weren supporters bij NEC smet op deze week

AZ: weren supporters bij NEC smet op deze week

ALKMAAR (ANP) - AZ betreurt dat fans van de club zondag niet meekunnen naar de wedstrijd tegen NEC Nijmegen. De gemeente Nijmegen heeft dit besloten naar aanleiding van de wedstrijd van AZ in de halve finales van Conference League. Na afloop van dit duel werd de hoofdtribune met fans van tegenstander West Ham United bestormd.

"Het is helaas een smet op deze week voor onze club en de achterban", reageert AZ. "We verzoeken onze supporters deze opgelegde beslissing ook te accepteren. En laten we de komende periode aangrijpen om de positieve kanten van de overwegend geweldige support gedurende dit seizoen weer de boventoon te laten voeren. AZ vindt het buitengewoon vervelend dat de grote groep goedwillende supporters de dupe worden van het idiote gedrag van sommige bezoekers."

AZ zegt dat fans die een kaartje hebben gekocht persoonlijk bericht krijgen. Naar aanleiding van de ongeregeldheden van donderdag zijn nog geen aanhoudingen verricht. De gemeente Nijmegen wil de fans niet in de stad hebben omdat ook daar ook mensen tussen kunnen zitten die zich donderdag misdroegen.

Ook NEC vindt het jammer dat de wedstrijd zonder Alkmaarse aanhang wordt gespeeld. "NEC staat voor thuis- én uitsupporters", aldus algemeen directeur Wilco van Schaik. "We hebben de afgelopen jaren, maar ook nog recentelijk, kunnen zien welke (positieve) invloed supporters op onze sport hebben. Daarom betreuren we de beslissing om morgen geen AZ-supporters toe te laten, maar hebben we na overleg met de lokale driehoek ook begrip voor het besluit."

Meer uit Binnenland

A12 in Den Haag weer vrij na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - Bestuurders mogen de A12 bij Den Haag weer op nadat Extinction Rebellion de toegang daartoe had geblokkeerd. Rijkswaterstaat meldt dat de rijbaan richting Utrecht weer is vrijgegeven.

17 minuten geleden
Politie beëindigt demonstratie A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de Utrechtsebaan in Den Haag beëindigd. Activisten werden naar een bus gestuurd. De activisten die niet zelf naar de bus wilden lopen, werden door agenten erheen gedragen, zo is te zien op een livestream van XR.

51 minuten geleden
Extinction Rebellion blokkeert opnieuw toegang A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de toegang tot de A12 in Den Haag geblokkeerd. De activisten staan net voor de tunnelbak op de Utrechtsebaan en blokkeren daar de weg, zo is te zien op een livestream van XR. De actie is niet aangekondigd bij de gemeente.

2 uur geleden
Man overleden na verzet bij aanhouding in woning in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Bij een incident in een woning in Nijmegen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man overleden, nadat hij onwel werd toen hij zich verzette bij een aanhouding. Dat meldt de politie.

3 uur geleden
Politiebond wil met lokaal gezag reflecteren op boerenacties

DEN HAAG (ANP) - Politievakbond ACP wil dat er met het lokale gezag wordt gereflecteerd over de handhaving rond de boerenacties op snelwegen richting Den Bosch en het dodelijke ongeluk dat vrijdag plaatsvond op de A59 bij Heesch. Dat ongeluk gebeurde in de staart van een file die was ontstaan door trekkers op de snelweg.

4 uur geleden
FDF: direct verband tussen ongeval en boerenprotest niet fair

SINT HUBERT (ANP) - Het is "niet fair" om direct een verband te leggen tussen actievoerende boeren in Den Bosch en het dodelijk ongeluk op de A59, zegt vicevoorzitter Jos Ubels van de actiegroep Farmers Defence Force (FDF).

5 uur geleden
Man (52) uit Werkendam omgekomen door geweld, verdachte (41) vast

WERKENDAM (ANP) - Een 52-jarige man uit Werkendam (Noord-Brabant) is vorige week door geweld om het leven gekomen, meldt de politie. Een man van 41 is aangehouden op verdenking van mogelijke betrokkenheid bij de dood van het slachtoffer. De verdachte is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die heeft besloten dat hij langer vast blijft zitten, maakt de politie zaterdag bekend.

6 uur geleden