AZ voorziet hoofdtribune van dakconstructie op 'symbolische dag'
ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar is een belangrijke stap gezet in de bouw van het nieuwe dak van het AZ-stadion. Algemeen directeur Robert Eenhoorn sprak woensdagochtend van "een symbolische dag voor het hele proces". Met twee grote kranen werd een loodzware dakconstructie op de hoofdtribune van het AFAS-stadion gehesen.
"Als je naar de hele dakconstructie kijkt, dan is dit een kritiek deel. In het hele dakproces is het een bijzondere dag", aldus Eenhoorn op het clubkanaal van AZ. "Het is spannend, want het is geen dagelijkse kost voor ons. Maar ik heb het gevoel dat wij er ons drukker om maken dan de mannen die het moeten doen. Hierna zullen nog zat werkzaamheden verricht moeten worden, maar de rest is een formaliteit. Het is daarom een belangrijke dag voor de organisatie."
Volgens Eenhoorn waren er woensdagochtend negentig mensen betrokken bij het bevestigen van de dakconstructie. De werkzaamheden waren live te volgen via een livestream. "Vanwege de veiligheid is het niet mogelijk om het hijsen van de 'mega truss' op locatie te aanschouwen: het stadionterrein, P8 en P9 zijn afgesloten voor publiek. AZ roept alle geïnteresseerden daarom op om niet naar het AFAS Stadion te komen", meldde AZ.
Meer plannen
Begin augustus 2019 stortte een deel van het dak van het AFAS-stadion in tijdens een storm. AZ liet vervolgens ook de rest van het dak demonteren. Eind december 2019 keerde AZ terug in het eigen stadion, maar de club zat sindsdien wel zonder dak. Een jaar geleden kreeg de Alkmaarse club een vergunning voor het nieuwe dak.
Op langere termijn heeft AZ nog meer plannen met het stadion. "In fase 2 willen we twee tribunedelen, waaronder de hoofdtribune, doortrekken naar het veld. Dat kunnen we pas volgende zomer aanpakken, maar de financiering is wel rond. Uiteindelijk willen we ook de andere twee tribunedelen nog doortrekken, maar dat is fase 3", zei Eenhoorn in januari van vorig jaar.
AZ komt pas op 10 april weer in Alkmaar in actie. Dan is Sparta de tegenstander. AZ speelt dit seizoen nog drie thuiswedstrijden.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
54 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
3 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, tussen de landskampioen van de Eredivisie en de bekerwinnaar, is komend voetbalseizoen op vrijdag 31 juli of zondag 2 augustus. De definitieve datum wordt vastgesteld als duidelijk is wat de Europese verplichtingen zijn van de twee deelnemende clubs. Dat meldt de KNVB.
3 uur geleden