AZ voorziet hoofdtribune van dakconstructie op 'symbolische dag'
ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar is een belangrijke stap gezet in de bouw van het nieuwe dak van het AZ-stadion. Algemeen directeur Robert Eenhoorn sprak woensdagochtend van "een symbolische dag voor het hele proces". Met twee grote kranen werd een loodzware dakconstructie op de hoofdtribune van het AFAS-stadion gehesen.
"Als je naar de hele dakconstructie kijkt, dan is dit een kritiek deel. In het hele dakproces is het een bijzondere dag", aldus Eenhoorn op het clubkanaal van AZ. "Het is spannend, want het is geen dagelijkse kost voor ons. Maar ik heb het gevoel dat wij er ons drukker om maken dan de mannen die het moeten doen. Hierna zullen nog zat werkzaamheden verricht moeten worden, maar de rest is een formaliteit. Het is daarom een belangrijke dag voor de organisatie."
Volgens Eenhoorn waren er woensdagochtend negentig mensen betrokken bij het bevestigen van de dakconstructie. De werkzaamheden waren live te volgen via een livestream. "Vanwege de veiligheid is het niet mogelijk om het hijsen van de 'mega truss' op locatie te aanschouwen: het stadionterrein, P8 en P9 zijn afgesloten voor publiek. AZ roept alle geïnteresseerden daarom op om niet naar het AFAS Stadion te komen", meldde AZ.
Meer plannen
Begin augustus 2019 stortte een deel van het dak van het AFAS-stadion in tijdens een storm. AZ liet vervolgens ook de rest van het dak demonteren. Eind december 2019 keerde AZ terug in het eigen stadion, maar de club zat sindsdien wel zonder dak. Een jaar geleden kreeg de Alkmaarse club een vergunning voor het nieuwe dak.
Op langere termijn heeft AZ nog meer plannen met het stadion. "In fase 2 willen we twee tribunedelen, waaronder de hoofdtribune, doortrekken naar het veld. Dat kunnen we pas volgende zomer aanpakken, maar de financiering is wel rond. Uiteindelijk willen we ook de andere twee tribunedelen nog doortrekken, maar dat is fase 3", zei Eenhoorn in januari van vorig jaar.
AZ komt pas op 10 april weer in Alkmaar in actie. Dan is Sparta de tegenstander. AZ speelt dit seizoen nog drie thuiswedstrijden.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
6 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
23 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden