AZ voorziet hoofdtribune van dakconstructie op 'symbolische dag'
ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar is een belangrijke stap gezet in de bouw van het nieuwe dak van het AZ-stadion. Algemeen directeur Robert Eenhoorn sprak woensdagochtend van "een symbolische dag voor het hele proces". Met twee grote kranen werd een loodzware dakconstructie op de hoofdtribune van het AFAS-stadion gehesen.
"Als je naar de hele dakconstructie kijkt, dan is dit een kritiek deel. In het hele dakproces is het een bijzondere dag", aldus Eenhoorn op het clubkanaal van AZ. "Het is spannend, want het is geen dagelijkse kost voor ons. Maar ik heb het gevoel dat wij er ons drukker om maken dan de mannen die het moeten doen. Hierna zullen nog zat werkzaamheden verricht moeten worden, maar de rest is een formaliteit. Het is daarom een belangrijke dag voor de organisatie."
Volgens Eenhoorn waren er woensdagochtend negentig mensen betrokken bij het bevestigen van de dakconstructie. De werkzaamheden waren live te volgen via een livestream. "Vanwege de veiligheid is het niet mogelijk om het hijsen van de 'mega truss' op locatie te aanschouwen: het stadionterrein, P8 en P9 zijn afgesloten voor publiek. AZ roept alle geïnteresseerden daarom op om niet naar het AFAS Stadion te komen", meldde AZ.
Meer plannen
Begin augustus 2019 stortte een deel van het dak van het AFAS-stadion in tijdens een storm. AZ liet vervolgens ook de rest van het dak demonteren. Eind december 2019 keerde AZ terug in het eigen stadion, maar de club zat sindsdien wel zonder dak. Een jaar geleden kreeg de Alkmaarse club een vergunning voor het nieuwe dak.
Op langere termijn heeft AZ nog meer plannen met het stadion. "In fase 2 willen we twee tribunedelen, waaronder de hoofdtribune, doortrekken naar het veld. Dat kunnen we pas volgende zomer aanpakken, maar de financiering is wel rond. Uiteindelijk willen we ook de andere twee tribunedelen nog doortrekken, maar dat is fase 3", zei Eenhoorn in januari van vorig jaar.
AZ komt pas op 10 april weer in Alkmaar in actie. Dan is Sparta de tegenstander. AZ speelt dit seizoen nog drie thuiswedstrijden.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
15 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
22 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
22 uur geleden