AZ voorlopig zonder verdediger Martins Indi
ALKMAAR (ANP) - AZ moet het voorlopig doen zonder Bruno Martins Indi. De 28-jarige verdediger raakte donderdag geblesseerd aan zijn hoofd tijdens de verloren uitwedstrijd tegen Rijeka, waardoor AZ werd uitgeschakeld in de Europa League (2-1).
In de 18e minuut lag Martins Indi een paar minuten duizelig op de grond na een ongelukkige actie van een speler van Rijeka, die de AZ-verdediger op het hoofd raakte. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat hij schade heeft opgelopen aan zijn jukbeen. "Hij was al geschorst voor de wedstrijd tegen FC Twente, maar het ziet er naar uit dat hij wat langer niet inzetbaar is", zegt trainer Pascal Jansen.
AZ zit in een roerige periode. De clubleiding besloot vorige week zaterdag om hoofdtrainer Arne Slot te ontslaan, omdat hij aan het onderhandelen was met Feyenoord. Zonder Slot en met Jansen als nieuwe hoofdtrainer verloor de Alkmaarse ploeg zondag van FC Groningen (1-2). Martins Indi kreeg in die wedstrijd net als middenvelder Fredrik Midtsjø een rode kaart. De Noor ontbreekt net als Martins Indi zondagavond in Enschede tegen Twente.
"De wedstrijden vallen twee keer de verkeerde kant op, waardoor we niet de juiste resultaten behalen. Daar gaan we zondag weer voor strijden", aldus Jansen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
5 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden