AZ voorlopig zonder verdediger Martins Indi
ALKMAAR (ANP) - AZ moet het voorlopig doen zonder Bruno Martins Indi. De 28-jarige verdediger raakte donderdag geblesseerd aan zijn hoofd tijdens de verloren uitwedstrijd tegen Rijeka, waardoor AZ werd uitgeschakeld in de Europa League (2-1).
In de 18e minuut lag Martins Indi een paar minuten duizelig op de grond na een ongelukkige actie van een speler van Rijeka, die de AZ-verdediger op het hoofd raakte. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat hij schade heeft opgelopen aan zijn jukbeen. "Hij was al geschorst voor de wedstrijd tegen FC Twente, maar het ziet er naar uit dat hij wat langer niet inzetbaar is", zegt trainer Pascal Jansen.
AZ zit in een roerige periode. De clubleiding besloot vorige week zaterdag om hoofdtrainer Arne Slot te ontslaan, omdat hij aan het onderhandelen was met Feyenoord. Zonder Slot en met Jansen als nieuwe hoofdtrainer verloor de Alkmaarse ploeg zondag van FC Groningen (1-2). Martins Indi kreeg in die wedstrijd net als middenvelder Fredrik Midtsjø een rode kaart. De Noor ontbreekt net als Martins Indi zondagavond in Enschede tegen Twente.
"De wedstrijden vallen twee keer de verkeerde kant op, waardoor we niet de juiste resultaten behalen. Daar gaan we zondag weer voor strijden", aldus Jansen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
13 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
18 uur geleden