AZ voert met zege op Vitesse druk op FC Twente verder op
ALKMAAR (ANP) - AZ blijft in de Eredivisie goed meestrijden om deelname aan de Champions League. De Alkmaarders versloegen Vitesse met 2-0 en voerden daarmee de druk op nummer 3 FC Twente, dat zondag Heracles Almelo ontvangt, verder op. Het verschil is 1 punt.
Vitesse, dat degradatie naar de eerste divisie steeds dichterbij ziet komen, hield een helft lang stand. Trainer Edward Sturing had niet de beschikking over AZ-huurling Mexx Meerdink en Mica Pinot. Beide spelers raakten onlangs geblesseerd. Melle Meulensteen en Kacper Kozlowski waren ook nog niet inzetbaar.
AZ maakte na rust alsnog snel het verschil. Dani de Wit kopte in de 53e minuut raak uit een hoekschop van Yukinari Sugawara. Wouter Goes zette daarbij een goed blok. Topscorer Vangelis Pavlidis verdubbelde de voorsprong. De Griek ontfutselde Carlens Arcus de bal en stuurde Myron van Brederode de diepte in. Pavlidis was op tijd voor het doel om de bal zelf binnen te glijden en staat nu op 24 doelpunten dit seizoen in de Eredivisie.
52 treffers
Pavlidis heeft nu 52 treffers voor AZ gemaakt in de competitie. Hij passeerde daarmee Mounir El Hamdaoui en Kenneth Perez, die allebei 51 keer scoorden. Drie spelers scoorden vaker voor AZ: Kees Kist (212), Pier Tol (85) en Kristen Nygaard (82).
In de slotfase kwam een supporter het veld opgerend. Hij kon snel worden ingerekend door beveiligers.
AZ behaalde uit de laatste zeven duels 17 punten en is ongeslagen sinds begin februari. Vitesse blijft zeventiende en heeft, met nog zeven speelronden op het programma, een achterstand van 5 punten op nummer 16 Excelsior.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
9 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
9 uur geleden