Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ voert met zege op Vitesse druk op FC Twente verder op

AZ voert met zege op Vitesse druk op FC Twente verder op

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft in de Eredivisie goed meestrijden om deelname aan de Champions League. De Alkmaarders versloegen Vitesse met 2-0 en voerden daarmee de druk op nummer 3 FC Twente, dat zondag Heracles Almelo ontvangt, verder op. Het verschil is 1 punt.

Vitesse, dat degradatie naar de eerste divisie steeds dichterbij ziet komen, hield een helft lang stand. Trainer Edward Sturing had niet de beschikking over AZ-huurling Mexx Meerdink en Mica Pinot. Beide spelers raakten onlangs geblesseerd. Melle Meulensteen en Kacper Kozlowski waren ook nog niet inzetbaar.

AZ maakte na rust alsnog snel het verschil. Dani de Wit kopte in de 53e minuut raak uit een hoekschop van Yukinari Sugawara. Wouter Goes zette daarbij een goed blok. Topscorer Vangelis Pavlidis verdubbelde de voorsprong. De Griek ontfutselde Carlens Arcus de bal en stuurde Myron van Brederode de diepte in. Pavlidis was op tijd voor het doel om de bal zelf binnen te glijden en staat nu op 24 doelpunten dit seizoen in de Eredivisie.

52 treffers

Pavlidis heeft nu 52 treffers voor AZ gemaakt in de competitie. Hij passeerde daarmee Mounir El Hamdaoui en Kenneth Perez, die allebei 51 keer scoorden. Drie spelers scoorden vaker voor AZ: Kees Kist (212), Pier Tol (85) en Kristen Nygaard (82).

In de slotfase kwam een supporter het veld opgerend. Hij kon snel worden ingerekend door beveiligers.

AZ behaalde uit de laatste zeven duels 17 punten en is ongeslagen sinds begin februari. Vitesse blijft zeventiende en heeft, met nog zeven speelronden op het programma, een achterstand van 5 punten op nummer 16 Excelsior.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

9 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

9 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

10 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

10 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

11 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

13 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

21 uur geleden