Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ voert met zege op Vitesse druk op FC Twente verder op

AZ voert met zege op Vitesse druk op FC Twente verder op

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft in de Eredivisie goed meestrijden om deelname aan de Champions League. De Alkmaarders versloegen Vitesse met 2-0 en voerden daarmee de druk op nummer 3 FC Twente, dat zondag Heracles Almelo ontvangt, verder op. Het verschil is 1 punt.

Vitesse, dat degradatie naar de eerste divisie steeds dichterbij ziet komen, hield een helft lang stand. Trainer Edward Sturing had niet de beschikking over AZ-huurling Mexx Meerdink en Mica Pinot. Beide spelers raakten onlangs geblesseerd. Melle Meulensteen en Kacper Kozlowski waren ook nog niet inzetbaar.

AZ maakte na rust alsnog snel het verschil. Dani de Wit kopte in de 53e minuut raak uit een hoekschop van Yukinari Sugawara. Wouter Goes zette daarbij een goed blok. Topscorer Vangelis Pavlidis verdubbelde de voorsprong. De Griek ontfutselde Carlens Arcus de bal en stuurde Myron van Brederode de diepte in. Pavlidis was op tijd voor het doel om de bal zelf binnen te glijden en staat nu op 24 doelpunten dit seizoen in de Eredivisie.

52 treffers

Pavlidis heeft nu 52 treffers voor AZ gemaakt in de competitie. Hij passeerde daarmee Mounir El Hamdaoui en Kenneth Perez, die allebei 51 keer scoorden. Drie spelers scoorden vaker voor AZ: Kees Kist (212), Pier Tol (85) en Kristen Nygaard (82).

In de slotfase kwam een supporter het veld opgerend. Hij kon snel worden ingerekend door beveiligers.

AZ behaalde uit de laatste zeven duels 17 punten en is ongeslagen sinds begin februari. Vitesse blijft zeventiende en heeft, met nog zeven speelronden op het programma, een achterstand van 5 punten op nummer 16 Excelsior.

Meer uit Voetbal

AC Milan laat punten liggen in thuiswedstrijd tegen Sassuolo

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de Italiaanse landstitel punten laten liggen tegen Sassuolo. Het duel in San Siro eindigde in 2-2. Daardoor komt Milan op 31 punten, evenveel als Napoli, dat op bezoek gaat bij Udinese. Internazionale, derde met 30 punten, speelt nog een uitwedstrijd tegen Genoa.

1 uur geleden
Heerenveen voorbij Sparta na ruime zege op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - Sparta is op eigen veld hard onderuitgegaan tegen sc Heerenveen. De Friezen wonnen in Rotterdam met 3-0 en passeren daarmee Sparta op de ranglijst van de Eredivisie.

1 uur geleden
Feyenoord begint met Ueda, Watanabe en Nieuwkoop tegen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ayase Ueda begint met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De Japanse spits was afgelopen donderdag onvoldoende fit om aan het verloren uitduel met het Roemeense FCSB (4-3) te beginnen. De topscorer van de Eredivisie was ziek geweest en kwam daardoor als invaller in het veld.

2 uur geleden
Ajax begint met Steur aan thuiswedstrijd tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die nog geblesseerd is.

2 uur geleden
Duel Levante - Villarreal afgelast door voorspeld noodweer

VALENCIA (ANP/RTR) - Het Spaanse competitieduel tussen Levante en Villarreal gaat zondag niet door. Aan de Spaanse oostkust wordt noodweer verwacht, waarna de Spaanse voetbalbond RFEF besloot de wedstrijd in Valencia af te gelasten. Villarreal is de nummer 3 in La Liga, Levante staat laatste.

2 uur geleden
Real Sociedad ontslaat coach Francisco na slechte resultaten

SAN SEBASTIƁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.

3 uur geleden
Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

14 uur geleden