Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ voert met zege op Vitesse druk op FC Twente verder op

AZ voert met zege op Vitesse druk op FC Twente verder op

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft in de Eredivisie goed meestrijden om deelname aan de Champions League. De Alkmaarders versloegen Vitesse met 2-0 en voerden daarmee de druk op nummer 3 FC Twente, dat zondag Heracles Almelo ontvangt, verder op. Het verschil is 1 punt.

Vitesse, dat degradatie naar de eerste divisie steeds dichterbij ziet komen, hield een helft lang stand. Trainer Edward Sturing had niet de beschikking over AZ-huurling Mexx Meerdink en Mica Pinot. Beide spelers raakten onlangs geblesseerd. Melle Meulensteen en Kacper Kozlowski waren ook nog niet inzetbaar.

AZ maakte na rust alsnog snel het verschil. Dani de Wit kopte in de 53e minuut raak uit een hoekschop van Yukinari Sugawara. Wouter Goes zette daarbij een goed blok. Topscorer Vangelis Pavlidis verdubbelde de voorsprong. De Griek ontfutselde Carlens Arcus de bal en stuurde Myron van Brederode de diepte in. Pavlidis was op tijd voor het doel om de bal zelf binnen te glijden en staat nu op 24 doelpunten dit seizoen in de Eredivisie.

52 treffers

Pavlidis heeft nu 52 treffers voor AZ gemaakt in de competitie. Hij passeerde daarmee Mounir El Hamdaoui en Kenneth Perez, die allebei 51 keer scoorden. Drie spelers scoorden vaker voor AZ: Kees Kist (212), Pier Tol (85) en Kristen Nygaard (82).

In de slotfase kwam een supporter het veld opgerend. Hij kon snel worden ingerekend door beveiligers.

AZ behaalde uit de laatste zeven duels 17 punten en is ongeslagen sinds begin februari. Vitesse blijft zeventiende en heeft, met nog zeven speelronden op het programma, een achterstand van 5 punten op nummer 16 Excelsior.

Meer uit Voetbal

Verstappen evenaart Vettel met 44 polepositions bij Red Bull

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.

29 minuten geleden
Miedema maakt op EK tegen Wales honderdste treffer voor Oranje

LUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.

51 minuten geleden
Nieuweling Steijn scoort in eerste oefenduel voor Feyenoord

LEEUWARDEN (ANP) - Sem Steijn heeft in zijn eerste wedstrijd als speler van Feyenoord direct gescoord. De topscorer van de Eredivisie van vorig seizoen deed dat bij SC Cambuur, tijdens de officiële opening van het nieuwe stadion van de club uit Leeuwarden. Feyenoord won ruim: 1-4.

1 uur geleden
Voetbalsters met Miedema, Pelova en Roord voorin tegen Wales

LUZERN (ANP) - De Oranjevrouwen beginnen met Vivianne Miedema, Victoria Pelova en Jill Roord in de aanval om 18.00 uur aan de eerste EK-wedstrijd tegen Wales. Lineth Beerensteyn is zoals verwacht nog niet fit genoeg voor een basisplaats, Miedema blijkt wel in staat om te starten en is aanvoerster in het Zwitserse Luzern. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige week haar rentree na een afwezigheid sinds begin april.

3 uur geleden
Enkele duizenden Oranjefans in stoet naar stadion voor EK-start

LUZERN (ANP) - Enkele duizenden Oranjefans zijn vanuit het centrum van Luzern in een mars vertrokken naar het Allmend-stadion, waar de voetbalsters om 18.00 uur beginnen aan hun eerste EK-wedstrijd. De supportersbus van Oranje reed voorop met daarachter de Nederlandse fans. De Wales-bus volgde, met een grote groep in het rood geklede fans.

3 uur geleden
Duitsland is aanvoerster Gwinn rest van het EK kwijt

ZÜRICH (ANP/DPA) - De Duitse voetbalsters kunnen bij het Europees kampioenschap in Zwitserland niet meer beschikken over Giulia Gwinn. De aanvoerster liep vrijdag in de met 2-0 gewonnen groepswedstrijd tegen Polen een knieblessure op en kan voorlopig niet voetballen, meldt de Duitse voetbalbond.

3 uur geleden
Doelman Olij bij debuut PSV snel naar de kant met blessure

EINDHOVEN (ANP) - Het officieuze debuut van Nick Olij bij PSV heeft niet lang geduurd. De doelman ging in de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen, tegen de Belgische kampioen Union St. Gillis, na een kleine tien minuten geblesseerd naar de kant. Niek Schiks verving hem.

3 uur geleden