AZ via FK Tuzla overtuigend naar volgende ronde Conference League
SARAJEVO (ANP) - AZ is op overtuigende wijze doorgedrongen tot de derde voorronde van de Conference League. De Alkmaarders waren donderdag in Sarajevo met 4-0 te sterk voor FK Tuzla City, de nummer 2 van vorig seizoen in Bosnië en Herzegovina. AZ won vorige week de thuiswedstrijd al met 1-0.
Dani de Wit speelde opnieuw een belangrijke rol. De middenvelder, die in de eerste ontmoeting een strafschop benutte, kopte in de 34e minuut raak. Het voorbereidende werk was van Jens Odgaard, die de achterlijn haalde en voor gaf. Håkon Evjen raakte de bal niet goed, maar juist daardoor kon De Wit richting doel koppen: 0-1.
Bij de tweede treffer, na een uur spelen, was De Wit de aangever. Spits Vangelis Pavlidis kon de bal binnen werken. In de 63e minuut scoorde AZ alweer. Dit keer gaf Pavlidis de bal strak voor en kon de Zweedse invaller Mayckel Lahdo scoren: 0-3. Fedde de Jong, eveneens invaller, was vervolgens met zijn hoofd ook nog trefzeker.
AZ treft in de derde en voorlaatste voorronde Dundee United, dat vorig seizoen als vierde eindigde in Schotland. De eerste ontmoeting is volgende week donderdag bij Dundee.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
13 uur geleden