AZ via FK Tuzla overtuigend naar volgende ronde Conference League
SARAJEVO (ANP) - AZ is op overtuigende wijze doorgedrongen tot de derde voorronde van de Conference League. De Alkmaarders waren donderdag in Sarajevo met 4-0 te sterk voor FK Tuzla City, de nummer 2 van vorig seizoen in Bosnië en Herzegovina. AZ won vorige week de thuiswedstrijd al met 1-0.
Dani de Wit speelde opnieuw een belangrijke rol. De middenvelder, die in de eerste ontmoeting een strafschop benutte, kopte in de 34e minuut raak. Het voorbereidende werk was van Jens Odgaard, die de achterlijn haalde en voor gaf. Håkon Evjen raakte de bal niet goed, maar juist daardoor kon De Wit richting doel koppen: 0-1.
Bij de tweede treffer, na een uur spelen, was De Wit de aangever. Spits Vangelis Pavlidis kon de bal binnen werken. In de 63e minuut scoorde AZ alweer. Dit keer gaf Pavlidis de bal strak voor en kon de Zweedse invaller Mayckel Lahdo scoren: 0-3. Fedde de Jong, eveneens invaller, was vervolgens met zijn hoofd ook nog trefzeker.
AZ treft in de derde en voorlaatste voorronde Dundee United, dat vorig seizoen als vierde eindigde in Schotland. De eerste ontmoeting is volgende week donderdag bij Dundee.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
18 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
18 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
21 uur geleden