AZ via FK Tuzla overtuigend naar volgende ronde Conference League
SARAJEVO (ANP) - AZ is op overtuigende wijze doorgedrongen tot de derde voorronde van de Conference League. De Alkmaarders waren donderdag in Sarajevo met 4-0 te sterk voor FK Tuzla City, de nummer 2 van vorig seizoen in Bosnië en Herzegovina. AZ won vorige week de thuiswedstrijd al met 1-0.
Dani de Wit speelde opnieuw een belangrijke rol. De middenvelder, die in de eerste ontmoeting een strafschop benutte, kopte in de 34e minuut raak. Het voorbereidende werk was van Jens Odgaard, die de achterlijn haalde en voor gaf. Håkon Evjen raakte de bal niet goed, maar juist daardoor kon De Wit richting doel koppen: 0-1.
Bij de tweede treffer, na een uur spelen, was De Wit de aangever. Spits Vangelis Pavlidis kon de bal binnen werken. In de 63e minuut scoorde AZ alweer. Dit keer gaf Pavlidis de bal strak voor en kon de Zweedse invaller Mayckel Lahdo scoren: 0-3. Fedde de Jong, eveneens invaller, was vervolgens met zijn hoofd ook nog trefzeker.
AZ treft in de derde en voorlaatste voorronde Dundee United, dat vorig seizoen als vierde eindigde in Schotland. De eerste ontmoeting is volgende week donderdag bij Dundee.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden